Stranger Things: Sezon 3 - Online

Jul. 04, 2019
Twoja ocena 10
10 4 votes

Moda na lata 80. zaczęła się w momencie, w którym pokolenie osób wtedy będących jeszcze dziećmi dorosło. Nostalgia za czasami istniejącymi we wspomnieniach, jako wyidealizowane, sielankowe momenty to doskonała nisza, która postanowiono dobrze wykorzystać. Obecnie trzydziestolatkowie stali się świetnym targetem dla niemal każdej opowieści osadzonej w realiach ich dzieciństwa. Wielkie korporacje zajmujące się show biznesem, jak Netflix, nie przeoczyły tego faktu i stworzyły „Stranger Things”, serial, który tak naprawdę zapoczątkował całą modę na powrót do lat 80.

Czytaj więcej

Nostalgia jako reklama

Największą siłą decydującą o ogromnym sukcesie serialu, co podkreśla każda recenzja, jest żywienie się nostalgią widzów, ale także doskonałe odwzorowanie klimatu filmów i seriali kręconych w latach 80. „Stranger Things” ze swoją magiczną fabułą o grupce dzieciaków z małego miasteczka gdzieś w Stanach Zjednoczonych, w doskonały sposób nawiązało do filmów tworzonych przez Stevena Spielberga, będących idealnym odzwierciedleniem pragnienia niesamowitej przygody, tkwiącej niemal w każdym młodym człowieku. Efekt był wówczas o tyle silniejszy, że nie istniał internet, telefony komórkowe, a jedyny sposób na interakcje z innymi ludźmi sprowadzał się do wyjścia z domu i spotkaniu ich osobiście. Młodzi ludzie spędzali wtedy czas na zupełnie innych rozrywkach, bardzo niepodobnych do tych obecnie. Twórcy serialu doskonale wiedzieli, że każdy, kto zdecyduje się na włączenie „Stranger Things” to jedna z takich osób i nie wystarczy użyć, tylko muzyki z odpowiedniego okresu czasowego, potrzeba czegoś o wiele bardziej wyrazistego. W ten sposób powołano do życia grupkę głównych bohaterów, która swoim dziecięcym podejściem do życia potrafi wywołać uśmiech na twarzy widzów, którzy doskonale pamiętają czasy, gdy sami jeździli całe dnie na rowerach w towarzystwie najbliższych przyjaciół. Dodano do tego trochę science fiction, trochę fantasy i produkt finalny przeszedł najśmielsze oczekiwania wszystkich jego twórców. „Stranger Things” jako pierwszy serial w historii wyprodukowany przez platformę streamingową, czyli Netflix, zrobił tak oszałamiającą karierę. Premiera sezonu trzeciego przewidziana jest na 4 lipca 2019 roku online na Netflixie i wszyscy niecierpliwie czekają na ten dzień.

Powrót potwora

Wydarzenia z poprzednich dwóch sezonów w bardzo znaczący sposób wpłynęły na głównych bohaterów. Z zupełnych dzieciaków zmienili się w podrośniętych nastolatków, którzy na swoim koncie mają wyprawę do innego wymiaru, walkę z demonami, stawianie biernego oporu tajemniczym agencjom rządowym i to wszystko pomiędzy szkołą a wypełnianiem obowiązków domowych. Dzielna paczka składa się z wyjątkowo różnych charakterów, a możemy w niej zobaczyć:

  • – Willa
  • – Mike’a
  • – Dustina
  • – Lucasa
  • – Steve’a
  • – Nancy

Zagrożenia, jakie napotkali w przeciągu ostatnich kilku lat, bardzo ich do siebie zbliżyły, a u niektórych wzbudziły nawet pierwsze uczucia romantyczne. Dlatego też wszyscy fani serialu zastanawiają się, jak potoczą się ich dalsze losy w sezonie trzecim. Z oficjalnie dostępnych informacji wiemy, że główną osią fabularną ponownie będzie tajemniczy, ogromny potwór widziany w poprzednich dwóch sezonach. Jego próby wkroczenia do naszego świata zostały skutecznie udaremnione przez Jedenastkę, ale w dłuższej perspektywie okaże się to fatalnym błędem. Potwór, który dotąd nie zdawał sobie sprawy z istnienia dziewczyny, bardzo się nią teraz interesuje. Głównym jego celem, będzie zatem dotarcie do Jedenastki i przejęcie jej mocy, co na pewno w znaczący sposób ułatwiłoby mu atak na nasz świat. Główna arena potyczek pomiędzy głównymi bohaterami a wysłannikami stwora, stanie się najpewniej wielkie centrum handlowe zbudowane niedawno w Hawkins, ich rodzinnym miasteczku. W jednej z lodziarni zatrudnieni znajdzie Steve i to on właśnie jako pierwszy zauważy, że na terenie centrum handlowego dzieją się niepokojące rzeczy.

Miłość w Hawkins

Fani zastanawiają się, w jaki sposób rozwiną się relacje pomiędzy głównymi bohaterami. Jedenastka i Mike znacznie się do siebie zbliżyli w poprzednim sezonie i widać, że zaczyna ich łączyć coś więcej niż tylko przyjaźń. Niestety oboje zdają się także doskonale zdawać sprawę z faktu, że ich związek jest nierealny. Moce, którymi dysponuje dziewczyna, są od samego początku serialu bardzo pożądane przez tajemnicze agencje rządowe. Zapewne i w trzecim sezonie nie odpuszczą oni pogoni za zrozumieniem ich istoty i zobaczymy kolejne ich próby zdobycia Jedenastki. Zdecydowanie nie będzie to łatwe do zrozumienia i zapanowania, przez Hoppera, który od jakiegoś już czasu zajął funkcje przybranego ojca dla dziewczyny. Jego racjonalizm, może ponownie okazać się nieocenioną pomocą w wielu walkach. Obsada powiększy się także o tajemniczą Robin, dziewczynę pracującą w lodziarni ze Steve’em. Wprowadzenie tej bohaterki pomiędzy Steve’a i Nancy, na pewno będzie skutkować niemałymi spięciami.

Zarejestruj się, aby obejrzeć Stranger Things: Sezon 3 – Onlinez Lektorem Polskim

Obejrzało: 10109 Użytkowników

Udostępnij0

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!