Opowieść podręcznej: Sezon 3 - Online

Jun. 05, 2019
Twoja ocena 0
10 1 vote

Powstanie tego serialu odbiło się szerokim echem na świecie. Jego popularność nie słabnie. Zrealizowany na podstawie książki, której treść przywodzi na myśli orwellowską wizję świata. Nominowany do wielu nagród serial ,,Opowieść podręcznej’’ ma szanse zapisać się w pamięci widzów na długie lata.

Przedstawiający antyutopijną wizję świata, skłonił do polemiki miliony ludzi na całym świecie. Żaden spośród emitowanych seriali nie wpłynął na dyskusję o prawach kobiet, jak ,,Opowieść podręcznej’’. Głośny serial, którego premiera trzeciego sezonu przewidywana jest na początek czerwca 2019 roku, zyskał uznanie krytyków. Na swoim koncie ma liczne nagrody, spośród których do najważniejszych należą dwa Złote Globy oraz  liczne Emmy Awards.

Wyprodukowany przez stację Hulu, na podstawie bestselerowej powieści Margaret Atwood, dostępny jest online na platformie HBO GO. Zwiastun wyczekiwanego trzeciego sezonu serialu miał swoją premierę w czasie największej imprezy sportwej w USA. Kosztowne przedsięwzięcie szybko się zwróciło, gdyż Super Bowl co roku gromdzi przed telewizorami miliony Amerkanów.

,,Opowieść podręcznej’’ należy czytać jako dystopię rozgrywającą się na terenie Stanów Zjednoczonych. Osadzona w niedalekiej przyszłości opowiada o losach Fredy. Kobiety oddzielonej od męża i córki. Przewieziona do Republiki Gileadzkiej (wcześniejszych Stanów Zjednocznych), w której prawo tworzone jest przez mężczyzn, dla mężczyzn, staje się jedynie inkubatorem dla dzieci bezpłodnych małżeństw. Bohaterka staje się podręczną. Odebrano jej podstawowe prawa przynależne każdemu człowiekowi.  Freda nie jest imieniem. Opisuje jedynie przynależność głównej bohaterki do Komendanta Freda.

O kim będzie trzeci sezon

Sezon pierwszy był luźnym nawiązaniem do powieści Atwood. Dzięki temu, iż autorka zdecydowała się na zakończenie otwarte, producenci mogli kontynuować opowieść o losach nie tylko Fredy, ale każdej kobiety, której prawa łamane były przez system totalitarny. O ile w pierwszym sezonie nacisk położono na losy i odczucia podręcznych, tak w drugim zwrócono się w stronę żon sprawujących władzę komendantów. Serena, żona Waterforda, współtwórczyni Gileadu, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych bohaterek w  serialu. Nie jesteśmy w stanie ocenić jej jednoznacznie. W drugim sezonie doszło do jej wewnętrznego przełamania. Dotarła do granic wytrzymałości psychicznej. Katowana przez męża, zaczyna się buntować. Zdaje sobie sprawę, iż jej wolność jest pozorna. Tak naprawdę niewiele różni się od tytułowej podręcznej.  Narracja żon komendantów zdaje się ginąć w tonie władczych mężów. Co zostanie ukazane w trzecim sezonie? To pytanie nie spędza snu z powiek fanów.

Jestem zadowolona, że scenarzyści tak mocno zagłębili się w postać Sereny, dzięki czemu miałam okazję naprawdę odkryć jej wrażliwość i nadszarpnąć wizerunek “królowej lodu”, który został zbudowany w pierwszym sezonie – wskazuje wcielająca się w Serenę Yvonne Strahovski.

Bez wątpienia bunt Sereny, do którego dojdzie w trzecim sezonie, a być może i pozostałych żon nie pozostanie bez echa.

Jakie niespodzianki czekają na nas w trzecim sezonie

 ,,Opowieść podręcznej’’ to serial o buncie,  walce z systemem. Bohaterki świadome są tego, iż świat, w którym żyją, można zniszczyć jedynie od środka. Właśnie dlatego June nie ucieka, nie szuka ratunku poza granicami Gilead. Ryzykując życiem wraca, by odbić Hannę. Twórcy trzeciego sezonu będą musieli odpowiedzieć na trudne pytania.

 • Czy June spotka kara za powrót do Gildy?
 • Co z dzieckiem June? Czy komendant dowie się o uprowadzeniu dziewczynki?
 • W jaki sposób wydarzenia z finału drugiego sezonu wpłyną na Serenę?
 • Czy June uwikłana w miłosny trójkąt powróci do męża?
 • Jak zamach na Lydię wpłynie na jej postawę w trzecim sezonie?

To tylko niektóre z pytań zaprzątających głowy fanów serii. Trzeci sezon będzie dużym wyzwaniem również dla obsady. Czy zbierze równie wiele pochlebnych recenzji, co poprzednie?  Tego jeszcze nie wiemy. Z całą pewnością dostarczy nam wielu emocji i skłoni do refleksji dotyczących losów świata. Czy świat nakreślony przez Antwood w przyszłości może stać się nasza codziennością?

Najczęstsze zapytani po których trafia użytkownik na serial Opowieści Podręcznej Sezon 3:

 • Opowieści Podręcznej Sezon 3 ile odcinków
 • Opowieści Podręcznej Sezon 3 online za darmo
 • Opowieści Podręcznej Sezon 3 online free
 • Opowieści Podręcznej Sezon 3 cda
 • Opowieści Podręcznej Sezon 3 lektor pl
 • Opowieści Podręcznej Sezon 3 zalukaj
 • Opowieści Podręcznej Sezon 3 chomikuj
 • Opowieści Podręcznej Sezon 3 gdzie obejrzeć
 • Opowieści Podręcznej Sezon 3 kiedy
 • Opowieści Podręcznej Sezon 3 premiera

Zarejestruj się, aby obejrzeć Opowieść podręcznej: Sezon 3 – Onlinez Lektorem Polskim

Obejrzało: 18060 Użytkowników

Udostępnij0

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!