Gra o Tron: Sezon 6 - Online

Apr. 24, 2016
Twoja ocena 0
10 1 vote

Gra o tron sezon 6 okazała się jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji 2016 roku. Liczyła dziesięć odcinków i została wyemitowana w telewizji HBO od kwietnia do maja 2016. Obecnie zarówno Gra o tron sezon 6, jak i pozostałe sezony serialu dostępne są do obejrzenia online na platformie HBO GO.

Wiele wątków

Serial Gra o tron, który zdobył popularność na całym świecie, dzięki niezwykłości wykreowanego w nim świata, charyzmatycznym bohaterom i umiejętnie poprowadzonej fabule, dawno zyskał już miano kultowego. Akcja serialu toczy się wielowątkowo, a każda z opowiadanych w nim historii wyróżnia się zupełnie odmiennym, wyjątkowym klimatem. W szóstym sezonie Gry o Tron występują wątki główne, skupiające się na najważniejszych dla fabuły postaciach i ich przygodach, a także wątki poboczne, nie mniej jednak interesujące i niezbędne dla zapewnienia logicznego przebiegu fabuły i wyjaśnienia spraw, które do tej pory po obejrzeniu sezonów poprzednich, nie były jasne.

I tak w serialu Gra o tron sezon 6 wyróżnić można pięć wątków głównych:

● wątek Królewskiej Przystani

● wątek Jona Snowa i Nocnej Straży

● wątek Daenerys Targaryen

● wątek Brana

● wątek Aryi

Zemsta Cersei

Za pierwszy z głównych wątków szóstego sezonu można uznać wątek Królewskiej Przystani, w której przebywają Lannisterowie. Upokorzona marszem pokutnym i zrozpaczona po śmierci córki Myrcelii Cersei Lannister oczekuje na swój proces. Planuje kolejne działania przeciwko Wielkiemu Wróblowi. W trudnych chwilach wspiera ją brat Jamie. Rodzeństwo wchodzi jednak także w konflikt z Małą Radą, która nie chce wywoływać ataku na septona, mając na względzie uwięzienie Margaery. Wielki Wróbel manipuluje królem Tommenem, co skutkuje ogłoszeniem sojuszu Korony i Wiary, a w konsekwencji m.in. usunięciem Jamiego z Gwardii Królewskiej. Olenna opuszcza Królewską Przystań. Punkt kulminacyjny wątku ma miejsce w Wielkim Sepcie Baelora w dniu procesu Loresa i Cersei. Zemsta Cersei okazuje się krwawa i ostateczna.

Niespodziewany zwrot akcji na Murze

Kolejnym ważnym wątkiem są wydarzenia rozgrywające się wśród Nocnej Straży. Po spisku i zamordowaniu Jona Snowa, będącego Lordem Dowódcą, wierni mu bracia zabierają jego ciało i barykadują się z nim w jednej z komnat. Ratują ich jednak Edd Cierpiętnik z Tormundem i grupą dzikich, którzy właśnie przybywają do Czarnego Zamku. Z kolei Melisandre, będąca w kryzysie wiary po wydarzeniach piątego sezonu jest namawiana przez Davosa do próby wskrzesznia Jona, na którą w końcu się zgadza.

Zrodzona z Burzy

Budzącym wiele skrajnych wśród widzów emocji kolejnym wątkiem głównym jest historia Daenerys. Zostaje ona pochwycona przez Dothraków i przetransportowana do Khala Moro. Tam zostaje podjęta decyzja o przewiezieniu Smoczej Królowej do Vaes Dothrak, gdzie ma zostać podjęta decyzja o jej dalszym losie. W tym samym czasie Tyrion i Varys starają się godnie zastąpić Daenerys i uspokoić napiętą sytuację w Meereen. Do Daenerys docierają Jorah i Daario, którzy planują ją oswobodzić. Ona ma jednak inny plan. Postanawia obalić rządy okrutnych khalów i wyswobodzić Dothraków, którzy mogliby wtedy stanąć po jej stronie. W szóstym sezonie Daenerys spotyka jeszcze Yarę i Theona, którym obiecuje zwrócenie Żelaznych Wysp w zamian za powstrzymanie się od okrucieństwa. Ostatecznie podejmuje decyzję o wyruszeniu do Westeros oraz mianuje Tyriona swoim namiestnikiem.

Trójoka Wrona i niezniszczalna Arya

Dwa ostatnie wątki główne dotyczą rozdzielonych Starków – Brana i Aryi.
Bran w dalszym ciągu uczy się u Trójokiej Wrony, jak korzystać ze swoich możliwości. Dzięki swojemu darowi odwiedza miejsca z przeszłości, dowiaduje się wielu nieznanych, ważnych faktów dotyczących swojej rodziny, które okazują się wyjaśnieniem niektórych kwestii ważnych dla widza. Dowiaduje się również, jak powstali Inni. W jednej z wizji zauważa go i naznacza Nocny Król. Inni razem z nieumarłymi przybywają do siedziby Trójokiej Wrony i rozpoczyna się tragiczna w skutkach dla kilku bohaterów walka.

Z kolei Arya zostaje poddawana próbom i trenuje w Bravos. Wskutek splotu nieszczęśliwych wydarzeń musi w końcu opuścić wyspę. Dokonuje zemsty na Freyach i skreśla kolejne imię ze swojej listy.

Bohaterowie drugiego planu

Wątki poboczne w szóstym sezonie Gry o tron to między innymi: wydarzenia rozgrywające się na Północy (związane głównie z Ramseyem Boltonem), wątek w Dorzeczu, sprawa rodzeństwa Greyjoy, sytuacja w Dorne i wątek Cytadeli. Wszystkie pozornie mniej znaczące wątki to także ważne i zaskakujące dla widza wydarzenia, których wartość okaże się bezcenna przy próbie interpretacji całego sezonu i przyszłych wydarzeń.

Dla odbiorcy Gra o tron sezon 6 pozostaje nadal emocjonującym i, co charakterystyczne dla tej produkcji, pełnym zaskoczeń serialem. Zrealizowana z rozmachem produkcja i niezawodna obsada (powiększona o kilku nowych aktorów), również tym razem stały się gwarancją sukcesu.

Zarejestruj się, aby obejrzeć Gra o Tron: Sezon 6 – Onlinez Lektorem Polskim

Obejrzało: 13961 Użytkowników

Udostępnij1

Recenzje użytkowników:

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!