Dom z papieru: Sezon 1 - Online

May. 02, 2017
Twoja ocena 10
10 3 votes

Jak dziś zrobić hitowy serial – czyli wszystko co powinniście wiedzieć o “Domu z papieru”! Konkurencja na “serialowym rynku” jest od kilku lat coraz większa. Nigdy wcześniej nie powstawało tak wiele ciekawych, różnorodnych, a przy tym naprawdę wartych uwagi produkcji co teraz! Co więcej, nigdy wcześniej dostęp do nich nie był tak łatwy. Jest to oczywiście zasługa platform takich jak na przykład Netflix czy HBO GO, itp. W walce o klienta, te dwie aktualnie najbardziej liczące się na filmowym rynku firmy tworzą z roku na rok coraz więcej filmów i seriali, które mają “przywiązać” potencjalnych klientów do ich serwisów. Ciekawych tytułów pojawia się coraz więcej, ale często pojawia się ich tak wiele, że przeciętny człowiek nie jest w stanie fizycznie obejrzeć wszystkich godnych polecenia serialowych czy filmowych pozycji.

W takich warunkach ciężko jest dziś stworzyć serial, który niemal natychmiast po premierze na danej platformie staje się hitem. Taka sztuka udaje się tylko nielicznym produkcjom.

W ubiegłym roku udała się ona hiszpańskiej produkcji dostępnej w serwisie Netflix.

Dom z papieru – oryginalnie “La casa de papel” to produkcja, która pojawiła się na Netflixie pod koniec 2017 roku. W 2018 roku był to jeden z największych hitów tego serwisu, stając się najpopularniejszym serialem nieanglojęzycznym w ofercie Netflixa. Do dziś serial cieszy się uznaniem wiernych fanów na całym świecie.

Dom z papieru składa się z dwóch sezonów

Oba sezony opowiadają w zasadzie tę samą historię, niemniej jednak dziś skupimy się na ocenie pierwszego sezonu tej hitowej serii.

Grupa ośmiu przestępców, bez perspektyw i szans na normalne życie, decyduje się na napad na Hiszpańską Mennicę Narodową. Ich celem nie jest jednak tylko napad na tę instytucję i kradzież zgromadzonych tam pieniędzy. Plan naszych bohaterów jest o wiele bardziej złożony, a jego “mózgiem” jest genialny “Profesor”, który realizacji tego napadu poświęcił w zasadzie całe swoje życie. 

La casa de papel to historia ludzi, którzy nie mają nic do stracenia, a to powoduje, że są gotowi na najbardziej szaleńcze i zaskakujące kroki. Na decyzje, których przeciętni ludzie nie są w stanie podjąć.

Stawką w tej grze są miliardy euro i szansa na nowe, beztroskie życie z dala od Hiszpanii. Niemniej jednak droga do upragnionego celu jest niezwykle trudna…

Mózg całej operacji – wspomniany wcześniej “Profesor” to człowiek genialny, niemalże wizjoner. To człowiek wszechstronnie wykształcony, zna się on doskonale na mechanizmach rządzących ludzkim zachowaniem. Co ciekawe, sam jednak wykazuje liczne cechy świadczące o tym, że nie najlepiej odnajduje się on w kontaktach międzyludzkich.

Wykonawców swojego planu dobrał sobie osobiście i bardzo starannie. Według Profesora, szansą na powodzenie jego operacji jest przestrzeganie kilku ważnych zasad wzajemnej współpracy między nim, a jego ludźmi. Jest to między innymi “zakaz nawiązywania między sobą bliższych relacji”.

Jak można się domyślić, warunek ten nie może być do końca spełniony wśród ludzi, którzy spędzają ze sobą mnóstwo czasu, których łączy ten sam cel.

I właśnie dlatego, genialny i dopracowany w najdrobniejszych szczegółach plan Profesora już na samym początku ulega pewnej modyfikacji… Co więcej, sam Profesor pada ofiarą jedynej rzeczy, której nie jest w stanie kontrolować. Wpada w pułapkę własnych uczuć. A obiektem tych uczuć staje się pewna pani inspektor, która dowodzi całą akcją i sprawą śmiałków, którzy zdołali zająć Hiszpańską Mennicę, a nawet wziąć dziesiątki zakładników!

Dom z papieru to serial, który łączy w sobie elementy kina akcji, kryminału, jak również wątki komediowe. Główni bohaterowie są tak naprawdę antybohaterami, niemniej jednak to właśnie oni wzbudzają sympatię widza, to im kibicujemy i życzymy powodzenia w operacji, która zdaje się z góry skazana na niepowodzenie. 

Za sukcesem tego serialu stoi wiele czynników, którymi są między innymi:

– znakomita obsada, złożona z wybitnych hiszpańskich aktorów

– świetny scenariusz

– pozytywne i niezwykle entuzjastyczne recenzje widzów i krytyków filmowych na całym świecie

– udostępnienie tego serialu online na platformie Netflix, gdyż – co ciekawe – Dom z papieru nie cieszył się wielką popularnością w Hiszpanii. Dopiero jego pojawienie się w ofercie serwisu Netflix zapewniło mu światowy sukces i niesamowity rozgłos.

Z całego serca – serdecznie polecamy Wam Dom z papieru. Oglądając jeden odcinek, nie spoczniecie, aż nie obejrzycie od razu całego sezonu, co najlepiej świadczy o wysokim poziomie tej produkcji. Przekonajcie się sami!

Zarejestruj się, aby obejrzeć Dom z papieru: Sezon 1 – Onlinez Lektorem Polskim

Obejrzało: 18045 Użytkowników

Udostępnij0

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!