W Garniturach [2011] suits – Online - Lektor Polski

W Garniturach [2011] suits – Online

Jun. 23, 2011
Twoja ocena 0
0 0 votes

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Jun. 23, 2011
2Sezon 2 Jun. 14, 2012
3Sezon 3 Jul. 16, 2013
4Sezon 4 Jun. 11, 2014
5Sezon 5 Jun. 23, 2015
6Sezon 6 Jul. 13, 2016
7Sezon 7 Jul. 12, 2017
8Sezon 8 Jul. 18, 2018
9Sezon 9 Jul. 17, 2019

Creator

Obsada filmu

Gabriel Macht isHarvey Specter
Harvey Specter
Rick Hoffman isLouis Litt
Louis Litt
Sarah Rafferty isDonna Paulsen
Donna Paulsen
Dulé Hill isAlex Williams
Alex Williams
Katherine Heigl isSamantha Wheeler
Samantha Wheeler
Amanda Schull isKatrina Bennett
Katrina Bennett

Streszczenie filmu

Na zachodzie seriale opowiadające o przygodach prawników cieszą się niesłabnącą popularnością od przeszło dwudziestu lat. Co więcej, znacząco większość tych produkcji, potrafi utrzymać się na wizji przez długie sezony, które rozkładają się na wiele lat. Tajemnica ich sukcesu może być niezrozumiała dla widzów w naszym kraju, ale sytuacja ta zmienia się diametralnie, głównie dzięki dostępności usług VOD, jak CDA.

„Suits” na sali sądowej

„Suits” to obecnie jeden z najpopularniejszych seriali skupiających swoją akcję na prawnikach i ich codziennych zmaganiach w pracy. Nie jest przecież tajemnicą, że ten zawód, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, wymaga szczególnych umiejętności i sporej wytrwałości. Tamtejszy system prawny różni się w wielu miejscach od tego nam znanego, a w wielu miejscach generuje luki prawne, które w dzisiejszych czasach bez pardonu wykorzystywane są przez zwykłych ludzi. Dlatego też nie powinna dziwić popularność tego typu produkcji, które z ochotą wykorzystują swego rodzaju bałagan w amerykańskim systemie, aby tworzyć pełne emocji historie. Drugim, nie mniej ważnym aspektem składającym się na wysoką oglądalność tego gatunku, jest przeciążenie sądów sprawami, co ma miejsce głównie w największych miastach. „Suits” po raz kolejny ma zatem możliwość czerpania z prawdziwego życia, w którym natłok i różnorodność spraw karnych i cywilnych w sądach, wręcz sama się prosi o wykorzystanie jako scenariusz do kolejnego odcinka. Widzowie uwielbiają tego typu emocje, które skupiają się na szerokim spektrum przypadków, niedających się jednoznacznie sklasyfikować aż do finalnego wyroku. Zasada suspensu aż do finału sprawdza się od lat i „Suits” jest tego doskonałym przykładem.

Trudne sprawy w „Suits”

Serial opowiada historie średniej wielkości kancelarii prawniczej, która mieści się w Nowym Jorku. Jej pracownicy to jedni z najlepszych absolwentów kierunków prawniczych w całym kraju, dlatego, że to w tym mieście spotyka się najtrudniejsze sprawy. Codzienna batalia na salach sądowych wielokrotnie budzi w nich wiele dylematów moralnych, szczególnie w sytuacjach, kiedy muszą bronic kogoś, w kogo niewinność wątpią. Niestety praca adwokata wymaga od nich tego typu poświęceń, bo przyświeca im idea mająca swoje początki jeszcze w starożytności – każdy ma prawo do uczciwego i bezstronnego procesu. Lektor pokazuje nam jednak, że wielu z nich opuszcza czasami to przekonanie, najczęściej w momentach, kiedy zmuszeni są do obrony kogoś, kto ewidentnie na karę zasługuje. Moralne dylematy to nie jedyne problemy głównych bohaterów „Suits”. Do ciężkiej pracy i męczących obowiązków muszą dołożyć jeszcze kłopoty natury prywatnej, które nie omijają żadnego z nich. Długie i nienormowane godziny pracy rodzą konflikty w rodzinie, biurowe romanse wybuchają i gasną równie szybko, a wyścig szczurów nie daje nikomu zapomnieć o tym, że w tym zawodzie liczą się wyniki.

Emocjonalne „Suits”

Filary fabularne zastosowane w „Suits” w zasadzie nie różnią się niczym sczególnym do wielu podobnych produkcji o prawnikach z wielkiego miasta. Produkcja ta wyróżnia się jednak na tle innych wyrazistymi charakterami głównych bohaterów i bohaterek, którzy w znacznie większym stopniu przypominają zwykłych ludzi, niż postacie wykreowane przez scenariusz. Widzowie zauważają tę różnicę, która pozwala im na nawiązanie bliższej relacji, nawet emocjonalnej, z osobami z ekranu. Przestają być dla nich nierealni, a po tylu sezonach, których doczekało się „Suits”, czują się z nimi naprawdę zżyci. Historie przedstawione w serialu prezentują do tego naprawdę wiele różnych zagadnień natury prawnej, ale to, co pokochali widzowie to dramaty dziejące się na ekranie. „Suits” skupia się bowiem głównie na prostych problemach, rzadko wybiegając w stronę wielkich batalii prawniczych. Dramat zwykłych ludzi, który ma miejsce na serialowej sali sądowej, to jest to, co pragnie przekazać produkcja, a co podkreśla wielokrotnie lektor Polski.

Pomimo tego, że „Suits” zdaje się niemal lustrzanym odbiciem wielu dramatów telewizyjnych, doskonale potrafi się wyróżnić na tle innych. Dowodem na to niech będzie imponująca liczba sezonów, których serial się doczekał, a nawet informacja o kasacji, która wyszła nie z powodu niskiej popularności, ale z chęci stworzenia przez twórców „Suits” czegoś nowego.

W Garniturach [2011] suits – Online
W Garniturach [2011] suits – Online
W Garniturach [2011] suits – Online
W Garniturach [2011] suits – Online
W Garniturach [2011] suits – Online
W Garniturach [2011] suits – Online
W Garniturach [2011] suits – Online
W Garniturach [2011] suits – Online
W Garniturach [2011] suits – Online
W Garniturach [2011] suits – Online
Prawdziwy tytuł filmu Suits
First air date Jun. 23, 2011
Last air date Sep. 25, 2019
sezon 9
Odcinki 134
Duration 43m
Udostępnij2

Podobne tytuły

Followers [2020] – Online
Reprisal [2019] – Online
Wanna Have A Good Time [2019] – Online
Ramo [2020] – Online
Słodkie kłamstewka: Perfekcjonistki [2019] – Online
Marvel: Cloak i Dagger [2018] – Online
Seria niefortunnych zdarzeń [2017] – Online
Power [2014] – Online
Endeavour [2012] – Online
Riverdale [2017] – Online
The Originals [2013] – Online
Marvel: Luke Cage [2016] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!