Trzynaście powodów [2017] 13 powodów – Online - Lektor Polski

Trzynaście powodów [2017] 13 powodów – Online

Mar. 31, 2017
Twoja ocena 10
10 2 votes

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Mar. 31, 2017
10
2Sezon 2 May. 18, 2018
10

Creator

Obsada filmu

Dylan Minnette isClay Jensen
Clay Jensen
Grace Saif isAni Achola
Ani Achola
Christian Navarro isTony Padilla
Tony Padilla
Alisha Boe isJessica Davis
Jessica Davis
Brandon Flynn isJustin Foley
Justin Foley
Justin Prentice isBryce Walker
Bryce Walker
Miles Heizer isAlex Standall
Alex Standall
Amy Hargreaves isLainie Jensen
Lainie Jensen
Ross Butler isZach Dempsey
Zach Dempsey
Devin Druid isTyler Down
Tyler Down

Video trailer

Streszczenie filmu

13 powodów

Inspiracją do powstania serialu 13 powodów jest jedna z bestsellerowych powieści Jay’a Ashera, która opowiada historię Clay’a Jensena. Pewnego dnia Clay znajduje na ganku swojego domu tajemnicze pudełko. Nie wiadomo, kto je zostawił. Po otwarciu okazuje się, że w środku znajduje się kilka taśm wideo, na których nagrane są wypowiedzi Hannah Baker (Katherine Langford), będącej koleżanką z klasy, która niedawno popełniła samobójstwo. Clay postanawia sprawdzić, co zostało nagrane na tajemniczych kasetach. Okazuje się, że poprzez nagrania, odkrywa trzynaście powodów samobójstwa dziewczyny.

O czym opowiada serial 13 powodów?

Akcja serialu online w większości toczy się w fikcyjnym amerykańskim liceum Liberty High, którego uczniem jest Clay Jensen. Do tej samej szkoły średniej uczęszczała również uczennica Hannah Baker, która odebrała sobie życie, pozostawiając po sobie kasety, na których nagrała trzynaście powodów, dlaczego popełniła samobójstwo.

Tajemnice, kłamstwa między uczniami, chęć zemsty – takie emocje targają szkołą Liberty High tydzień po samobójstwie ich koleżanki. Niemniej jednak większość licealistów jest w szoku po tym, co się stało. Pojawia się wiele pytań, co lub kto mógł być przyczyną targnięcia się na życie młodej dziewczyny. Wszystko ma się stopniowo wyjaśnić po tym, jak pewnego wieczora Clay Jensen znajduje tajemnicze pudełko pozostawione pod drzwiami jego domu. W środku znajduje się 7 ponumerowanych po obu stronach kaset magnetofonowych. Po odtworzeniu pierwszej z nich okazuje się, że nagrała je Hannah Baker, koleżanka z klasy Claya i jego niedoszła dziewczyna. Nastolatka nagrała swoją historię, w której opowiada i wyjaśnia przyczyny swojej decyzji. W sumie na kasetach zostało opisanych trzynaście, powiązanych mniej lub bardziej doświadczeń, które razem przyczyniły się do popełnienia przez nią samobójstwa. Okazuje się, że każda historia dotyczy innej osoby, która w założeniu autorki miała być też adresatem taśm. Hannah chciała, aby każda osoba odsłuchała wszystkie historie, a następnie przekazała przesyłkę kolejnemu uczniowi. Pomyślała również o zabezpieczeniu na wypadek, gdyby jedna z osób postanowiła przerwać łańcuch i zniszczyć zawartość pudełka. W takim przypadku kolejna osoba otrzymałaby dodatkowe pudełko od wtajemniczonego w całą sprawę przyjaciela Hanny.

Obsada serialu 13 powodów

W rolach głównych zagrali: Dylan Minnette jako Clay Jensen, Katherine Langford grająca Hannah Baker, Christian Navarro wcielający się w postać Tony’ego Padilla, a także Alisha Boe jako Jessica Davis. Na ekranie zobaczymy również Brandona Flynna jako Justina Foleya i Justina Prentice w postaci antybohatera Bryce Walker. Katherine Langford za swoją rolę otrzymała nominację do Złotego Globu. Twórcą nowej produkcji jest Brian Yorkey. Pierwszy sezon 13 powodów składa się z trzynastu godzinnych odcinków.

13 powodów- gdzie obejrzeć?

Młodzieżowy serial miał swoją premierę 31 marca 2017 roku na jednej z popularnych platform streamingowych. Serial zdobył spore uznanie krytyków i publiczności za poruszany ważny temat oraz obsadę. Z uwagi na dobre przyjęcie nowego serialu online postanowiono nakręcić kolejne sezony przedstawiające dalsze losy uczniów Liberty High. W kontynuacji serii zobaczymy proces sądowy, gdzie dogłębnie zostanie zbadana sprawa Hanny Baker i zostaną wyjaśnione przyczyny jej śmierci samobójczej. Główni bohaterowie dowiedzą się jeszcze więcej, niż po przesłuchaniu kaset. Nowe dowody jakimi okażą się zdjęcia z polaroida staną się kluczowymi aspektami w sprawie. Z kolei w trzecim sezonie poznamy historię zabójstwa byłego ucznia liceum Brice’a Walkera. Poruszony zostanie również wątek jego próby poprawienia się i odkupienia win.

13 powodów na CDA

Tajemniczy serial online 13 powodów obejrzysz w całości na platformie CDA. Razem z głównymi bohaterami odkryjesz zagadkę śmierci Hanny Baker. 13 powodów lektor polski porusza wiele tematów. Często dotykają one tematów tabu, są niezręczne, niepokojące, a nawet brutalne. Niektóre treści nie są przeznaczone dla młodych widzów, dlatego warto oglądać ten serial pod opieką dorosłych.

Trzynaście powodów [2017] 13 powodów – Online
Trzynaście powodów [2017] 13 powodów – Online
Trzynaście powodów [2017] 13 powodów – Online
Trzynaście powodów [2017] 13 powodów – Online
Trzynaście powodów [2017] 13 powodów – Online
Trzynaście powodów [2017] 13 powodów – Online
Trzynaście powodów [2017] 13 powodów – Online
Trzynaście powodów [2017] 13 powodów – Online
Trzynaście powodów [2017] 13 powodów – Online
Trzynaście powodów [2017] 13 powodów – Online
Prawdziwy tytuł filmu 13 Reasons Why
First air date Mar. 31, 2017
Last air date Aug. 23, 2019
sezon 3
Odcinki 39
Duration 57m
Udostępnij0

Podobne tytuły

Shameless [2004] – Online [Lektor PL]
Virgin River [2019] – Online
Skandal w angielskim stylu [2018] – Online
Euforia [2019] euphoria – Online
Kakegurui [2017] – Online
Devs [2020] – Online
Criminal: Deutschland [2019] – Online
Genialna przyjaciółka [2018] – Online
68 Whiskey [2020] – Online
Criminal: France [2019] – Online
Ramo [2020] – Online
Limetown [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!