The Walking Dead [2010] – Online - Lektor Polski

The Walking Dead [2010] – Online

Oct. 31, 2010
Twoja ocena 10
9 21 votes

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Oct. 31, 2010
6.2
2Sezon 2 Oct. 16, 2011
3Sezon 3 Oct. 14, 2012
4Sezon 4 Oct. 13, 2013
5Sezon 5 Oct. 12, 2014
6Sezon 6 Oct. 11, 2015
7Sezon 7 Oct. 23, 2016
8Sezon 8 Oct. 22, 2017
9Sezon 9 Oct. 07, 2018

Creator

Obsada filmu

Andrew Lincoln isRick Grimes
Rick Grimes
Norman Reedus isDaryl Dixon
Daryl Dixon
Lauren Cohan isMaggie Rhee
Maggie Rhee
Danai Gurira isMichonne
Michonne
Melissa McBride isCarol Peletier
Carol Peletier
Alanna Masterson isTara Chambler
Tara Chambler
Josh McDermitt isEugene Porter
Eugene Porter
Christian Serratos isRosita Espinosa
Rosita Espinosa
Seth Gilliam isGabriel Stokes
Gabriel Stokes

Streszczenie filmu

The walking dead – serial o przetrwaniu wśród zombie

Życie na ziemi toczyło się swoi tempem. Do czasu, ponieważ świat napotyka zarazę, na którą nikt nie był przygotowany. Wirus, który opanował świat wprowadził chaos. Ludzkości nie udaje się okiełznać rozprzestrzeniania zarazy. Nie ma na nią leku, zabija w szybki tempie, ale to nie wszystko. Ludzie zarażeni umierają, a po śmierci przemieniają się w chodzącą śmierć – zombie.

Główną postacią jest Rick Grimes – zastępca szeryfa. Zostaje postrzelony i zapada w śpiączkę. Wybudza się w innym świecie, który został opanowany przez żywe trupy. I to z jego perspektywy widz odkrywa, co się wydarzyło. Jest on w takiej samej niewiedzy jak Rick.

Po przebudzeniu główny bohater próbuje odnaleźć się w nowym świecie i dowiedzieć co się stało. Wyjaśnia mu wszystko Morgan. Mężczyzna, który ze swoim synem ukrywa się w domu. Rick postanawia wyruszyć w poszukiwania swojej rodziny w nowym niebezpiecznym świecie.

The walking dead – ludzkość próbuje przetrwać

Po apokalipsie sytuacja na świecie zmienia się diametralnie. Niemoc rządów i wojska wprowadza chaos i śmierć. Nie istnieją już głowy państw, policja, straże, szpitale. Upadają firmy, producenci żywności. Ludzie łączą się w grupy i próbują przetrwać. Są zdani na samych siebie.

Serial zyskał ogromną popularność, ze względów ukazania życia po apokalipsie. Siła przetrwania ludzkości jest ogromna, lecz w styczności z przerażającym wirusem, nie wszyscy mają szansę. Ugryzienie przez zombie powoduje śmierć, a po niej człowiek przemienia się w żywego trupa i atakuje ludzi. Czy tylko ugryzienie powoduje zamianę w zombie?

Zombie, zwani przez bohaterów serialu – sztywnymi, to ludzie, którzy po śmierci zmienili się w bestie i ich jedynym celem jest jedzenie ludzkiego mięsa. Są niebezpieczni, opanowały niemal każdy kąt, przyciąga ich hałas, nie czują bólu. Zmagania ze sztywnymi można śledzić między innymi online, wraz z lektorem, na kanale CDA.

Relacje międzyludzkie w obliczu apokalipsy

Rick dołącza do grupy ludzi, którzy tak jak on próbują przeżyć. Poznajemy nowych charakterystycznych bohaterów takich jak: Daryl Dixon, Glenn Rhee, Carol Peletier, czy Shane Walsh. Starają się chronić siebie nawzajem. Im większa grupa, tym więcej siły, możliwości i umiejętności. Jednak relacje międzyludzkie w obliczu napotkanego, innego świata nie są już takie same. Każdy chce przeżyć, nikt nie jest pewien zamiarów drugiej osoby. Zmieniają się priorytety. Nie są już ważne awanse w pracy, nie pomagają pieniądze, nieważna jest kwestia wyboru obiadu czy kolacji, lecz występuje pytanie, czy w ogóle będzie pożywienie. Nie można planować przyszłości, ponieważ nikt nie wie, czy nie stanie się ofiarą zombie.

Chaos, który zapanował wprowadza panikę, odkrywa wśród ludzi prawdziwe charaktery i siłę. Niestety wrogiem nie są tylko żywe trupy. Sieją one strach i spustoszenie. Zmuszają ludzi do poszukiwania nowych, bezpiecznych miejsc, ale oprócz zombie ludzie mogą mieć innego wroga – drugiego człowieka. Nie ma już struktur społeczeństwa, wojska, policji. Ludzie walczą o przetrwanie, tereny, żywność. To wprowadza kłótnie, spięcia i morderstwa. Każda nowa napotkana grupa może być wsparciem lub zasadzką.

Popularność – o tym jak “The walking dead” zyskał fanów

Serial zyskał ogromną popularność. Dla widzów fabuła była niezwykle interesująca, emocjonująca i wyjątkowa. Dużą rolę odegrały wyjątkowe postaci. Dobór aktorów wyszedł twórcom bardzo dobrze. Bohaterowie zyskali sympatię widzów, a aktorzy rzeszę fanów. Ludzie z zaciekawieniem śledzą losy osób, którzy żyją w nieznanym nam świecie. Historia jest nieprawdopodobna. Żywe trupy z niewiadomych powodów istnieją, lecz istotą jest inna kwestia – przetrwanie po apokalipsie. Sytuacja z zombie nie jest prawdopodobna, lecz życie z wirusem, który zabija i sieje spustoszenie – już tak!

Serial powstał na podstawie komiksu o tym samym tytule “The walking dead”. Stworzył go Robert Kirkman. Telewizja AMC rozpoczęła emisję serialu w październiku 2010 roku. Obecnie występują premiery odcinków 10-tego sezonu. Jest on puszczany na kanale FOX. Można go także obejrzeć online na platformie CDA, gdzie tłumaczy lektor polski.

The Walking Dead [2010] – Online
The Walking Dead [2010] – Online
The Walking Dead [2010] – Online
The Walking Dead [2010] – Online
The Walking Dead [2010] – Online
The Walking Dead [2010] – Online
The Walking Dead [2010] – Online
The Walking Dead [2010] – Online
The Walking Dead [2010] – Online
The Walking Dead [2010] – Online
Prawdziwy tytuł filmu The Walking Dead
First air date Oct. 31, 2010
Last air date Mar. 17, 2019
sezon 9
Odcinki 131
Duration 42m
Udostępnij69

Podobne tytuły

Fire Force [2019] – Online
Pennyworth [2019] – Online
Dawno, dawno temu [2011] – Online
Śledczy do pary [2016] – Online
Księga czarownic [2018] – Online
Obsesja Eve [2018] – Online
Mesjasz [2020] – Online
American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona [2016] – Online
Curon [2020] – Online
Imperium [2015] – Online
Interrogation [2020] – Online
Yeni Hayat [2020] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!