The Letter for the King [2020] List do króla – Online - Lektor Polski

The Letter for the King [2020] List do króla – Online

Mar. 20, 2020
Twoja ocena 0
10 1 vote

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Mar. 20, 2020

Creator

Creator

Obsada filmu

Streszczenie filmu

Fantasy to gatunek, który regularnie zalicza wzloty i upadki, ale wciąż ma silne grono oddanych fanów. Opowieści o smokach, rycerzach i epickich bitwach rozbudzają fantazje widzów w zupełnie inny sposób od pozostałych filmów i seriali. Po spektakularnych sukcesach produkcji z innych stacji telewizyjnych, które udostępniały swoje seriale również online, także i Netflix zapragnął stworzyć opowieść z miejscem akcji opartym na średniowiecznej kulturze.

„List do Króla” – nowa fala fantasy

„List do Króla” nie wydaje się z początku skomplikowaną historią i taką nie miał być w swoim założeniu. Twórcy serialu od samego początku chcieli stworzyć lekką i przyjemną opowieść, która jednak nie będzie unikać odrobiny strachu serwowanego widzom. Po długich latach naprawdę mrocznych i poważnych produkcji, w których co prawda zakochali się widzowie na całym świecie, wreszcie postanowiono złagodzić ton przedstawianych historii, kierując je na zupełnie nowego odbiorcę. Ostatnie 10 lat to dla serwisów streamingowych, jak Netflix, CDA, czy HBO GO, było skupionych na abonentach, którzy wychowali się w słynnych latach 90. Teraz demografia typowego widza zaczyna się zmieniać i wyraźnie widać, że giganci branży zdają sobie z tego sprawę. Dlatego też w ich ofertach pojawiają się nowe pomysły na stare historie, na czele z fantasy, bo młode pokolenie, urodzone po roku 2000, wciąż ma przed sobą cudowny okres odkrywania sztuki wizualnej i popkultury w ogóle.

Miłość w „List do Króla”

„List do Króla” staje się zatem swego rodzaju głosem nowego pokolenia, które szuka nieco innych rzeczy niż pokolenie ich rodziców. Netflix natomiast wyraźnie i stanowczo odpowiada na te wołania, tworząc nowe seriale, skierowane głównie do tego typu widza. W serialu „List do Króla”, który pojawił się już w całości online, poznajemy młodego chłopaka, który pomimo wygodnego życia, przynajmniej jak na standardy średniowieczne, nie ma łatwego życia. Już w pierwszym odcinku dowiadujemy się o jego przeszłości, która pełna była bólu i cierpienia. Chłopak wraz z matką zostali niewolnikami podczas jednej z licznych wojen, które toczyły przez setki lat zwaśnione ze sobą królestwa. Każde z nich pragnęło bogactwa i władzy nad drugim, nie licząc się przy tym z życiem żołnierzy i cywilów. Ci drudzy najczęściej kończyli jako czyjaś własność, swoiste trofeum z bitwy o kolejne miasto. Tiuri wraz z matką wpadają w ręce jednego z rycerzy, który z czasem odkrywa w sobie uczucia w stosunku do pojmanej kobiety. Postanawia ją uwolnić i uczynić z niej swoją żonę, a z Tiuriego – syna. Wszystko to tłumaczy lektor Polski, który wprowadza widza w historie chłopca już na samym początku serialu.

„List do Króla” to przygoda

Po wielu latach od tamtych wydarzeń rycerz wciąż stara się pokazać Tiuremiu, że może mu zaufać, chociaż trudno oto, kiedy jest się jego porywaczem w pierwszej kolejności. Nie zważając na to, przygotowuje swojego przybranego syna do turnieju, którego zwycięzca zostanie mianowany rycerzem. Tiuri jednak buntuje się w samym jego środku i w wyniku dziwnego zbiegu okoliczności wchodzi w posiadanie listu skierowanego do samego króla, a który może zmienić bieg historii całego królestwa. Chłopak wyrusza zatem na pełną niebezpieczeństw wyprawę, której celem jest stolica, a po drodze do niej spotka wielu wrogów, ale i przyjaciół.

„List do Króla” to typowy serial skierowany do nastoletniego odbiorcy, przez co można w nim spotkać wiele uchybień i jawnych potknięć. Fabuła została jednak celowo uproszczona, pozbawiona niepotrzebnych zagadek i utrudnień, tak aby młody widz mógł się w pełni skupić na czystej przygodzie. Lektor zapewne pomoże widzom wdrożyć się do tego świata, który co prawda został zbudowany w bardzo prosty i przystępny sposób, ale osobie niezaznajomionej z fantasy, może sprawić kilka problemów natury poznawczej. „List do Króla” oferuje zatem lekką i przyjemną rozrywkę, która nie wymaga od widzów szczególnego skupienia. Jedyne, na co warto zwrócić uwagę do wyjątkowy folklor tych fantastycznych krain, które stawiają w pierwszej kolejności na rozrywkę niż na wysoką jakość – której zresztą i tutaj nie brakuje.

The Letter for the King [2020] List do króla – Online
Prawdziwy tytuł filmu The Letter for the King
First air date Mar. 20, 2020
sezon 1
Odcinki 1
Udostępnij0

Podobne tytuły

Outer Banks [2020] – Online
The Umbrella Academy [2019] – Online
Runaways [2017] – Online
Fate/Grand Order – 絶対魔獣戦線バビロニア – [2019] – Online
Stargirl [2020] – Online
Kompania Braci [2001] – Online
Legenda Korry [2012] – Online
Gwiezdne Wojny: Rebelianci [2014] – Online
Marvel: Luke Cage [2016] – Online
Opowieść podręcznej [2017] – Online
Final Space [2018] – Online
Drakula [2020] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!