Teoria wielkiego podrywu [2007] – Online - Lektor Polski

Teoria wielkiego podrywu [2007] – Online

Sep. 24, 2007
Twoja ocena 0
0 0 votes

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Sep. 24, 2007
2Sezon 2 Sep. 22, 2008
1
3Sezon 3 Sep. 21, 2009
4Sezon 4 Sep. 23, 2010
5Sezon 5 Sep. 22, 2011
6Sezon 6 Sep. 27, 2012
7Sezon 7 Sep. 26, 2013
8Sezon 8 Sep. 22, 2014
9Sezon 9 Sep. 21, 2015
10Sezon 10 Sep. 19, 2016
11Sezon 11 Sep. 25, 2017
12Sezon 12 Sep. 24, 2018

Creator

Obsada filmu

Jim Parsons isSheldon Cooper
Sheldon Cooper
Johnny Galecki isLeonard Hofstadter
Leonard Hofstadter
Simon Helberg isHoward Wolowitz
Howard Wolowitz
Kunal Nayyar isRajesh Koothrappali
Rajesh Koothrappali
Melissa Rauch isBernadette Rostenkowski
Bernadette Rostenkowski
Mayim Bialik isAmy Farrah Fowler
Amy Farrah Fowler

Streszczenie filmu

Stan Kalifornia. Miasto Pasadena. Mający tu swą siedzibę Kalifornijski Instytut Techniczny (potocznie zwany Caltech, od oryginalnej nazwy California Institute of Technology) to chyba ostatnie miejsce, w którym można osadzić akcję serialu komediowego. Dodajmy jeszcze, że bohaterami sitcomu są w przeważającej większości… naukowcy.

Gdybyśmy zapytali o to jak wygląda typowy mieszkaniec Kalifornii, to większość z nas widzi opalonego, pewnego siebie bogacza, w wypasionym aucie. Lub długonogą blondynkę z IQ fistaszka, polującą na bogatego męża.

Czy jest się z czego śmiać?

Pierwsze sezony serialu wprowadzają widza w świat czwórki przyjaciół: fizyka teoretycznego Sheldona Coopera (Jim Parsons), fizyka doświadczalnego Leonarda Hofstadtera (Johnny Galecki), inżyniera Howarda Wolowitza (Simon Helberg) oraz astrofizyka z Indii Rajesha Koothrappali (Kunal Nayyar). Panowie całymi dniami realizują swoje pasje, dzieląc czas pomiędzy naukowymi wyzwaniami (część scen przedstawia ich pracę w Caltechu), a graniem w gry komputerowe i oglądaniem filmów science fiction. I nagle w ich poukładany świat wkracza nowa sąsiadka – Penny (Kaley Cuoco). Od tego momentu już nic nie będzie takie samo. I to nie tylko dla “ograniczonych” towarzysko naukowców, ale również dla Penny – “tylko” kelnerki.

 Zamysłem twórców serialu “Teoria wielkiego podrywu” było zderzenie dwóch diametralnie różnych od siebie światów i obserwacja wyników tego eksperymentu. Pojawienie się niezbyt rozgarniętej, szczerej i niefrasobliwej Penny w życiu zgranej męskiej ekipy stwarza szereg zabawnych sytuacji. Poukładanemu i pedantycznemu Sheldonowi trudno sobie wyobrazić , jak można zlekceważyć regulamin łazienkowy, albo zerwać z ustalonym dla każdego dnia menu. Zakochany w Penny Leonard zdaje się nie dostrzegać braków w wykształceniu dziewczyny, a jego infantylne zaloty długo nie trafiają w gusta wybranki. Kobieciarz Howard po kilku nieudanych próbach zwrócenia na siebie uwagi w końcu odpuszcza, ale po drodze dostaje od Penny kosza za koszem. I wreszcie Rajesh (zwany Rajem), który w kontaktach z kobietami staje się niemową i dopiero kilka procentowych drinków rozwiązuje mu język. Jednak po alkoholu popełnia gafę za gafą.

W trzecim sezonie do obsady serialu dołączają Bernadette Rostenkowski (Melissa Rauch) i Amy Farrah Fowler (Mayim Bialik). Bernadette jest koleżanką Penny z pracy, ale po zrobieniu doktoratu z mikrobiologii rozpoczyna karierę naukową. Amy, doktor neurobiologii pojawia się w serialu w wyniku żartu, który Howard i Raj chcą zrobić Sheldonowi zakładając mu konto na portalu randkowym.

“Teoria wielkiego podrywu” – męskie relacje.

Sheldon szukając współlokatora organizuje swoisty kasting, z którego potencjalni chętni czym prędzej uciekają. I tak na polu bitwy zostaje Leonard, który po podpisaniu regulaminu zostaje oficjalnie współlokatorem. Choć obaj panowie są ekscentryczni, to jednak bardzo od siebie różni. W Sheldonie wszystko dąży do perfekcji, wszystko musi być dokończone i zrobione w zaplanowanym czasie. Ten drugi pewnie potykałby się o własne skarpetki, gdyby nie regulamin Sheldona i jego umiłowanie porządku. Z odcinka na odcinek wchodzą jednak w coraz bardziej przyjacielskie relacje, doktor Cooper wspiera nawet Leonarda w zdobyciu serca Penny.

Howard i Raj są najlepszymi przyjaciółmi i zwykle trzymają się razem. Założyli nawet zespół o nazwie “Ślady stóp na Księżycu”, który nie dorobił się grona fanów, mimo szczerych chęci jego założycieli. Howard jako jedyny z grupy naukowców nie ma doktoratu, często bywa więc obiektem żartów Sheldona.

Kobieca solidarność w “Teorii wielkiego podrywu”.

Penny poznajemy na samym początku serialu. Dopiero trzeci sezon wprowadza dwie kolejne panie. Bernadette pojawia się początkowo jako kelnerka pracująca w tej samej, co Penny “Fabryce Sernika”. Częstymi bywalcami lokalu są: Sheldon, Leonard, Raj i Howard. Druga z pań, Amy wkracza na scenę w ostatnim odcinku trzeciego sezonu. Penny i Bernadette są świadomymi swej urody kobietami, dbają o swój ubiór, fryzurę, makijaż. Panna Fowler zdaje się być ich totalnym przeciwieństwem. Długa spódnica, bezkształtny sweter, niemodne okulary i zaniedbane włosy sprawiają, że od samego patrzenia robi się nam jej żal.

Ale od czego ma się koleżanki? Dziewczyny z czasem się zaprzyjaźniają i dzięki temu Amy odnajduje wreszcie w sobie nieco kobiecości. Ma okazję, po raz pierwszy chyba w życiu, wydepilować nogi, zrobić makijaż czy założyć ciuchy podkreślające jej sylwetkę.

“Teoria wielkiego podrywu”. Związki.

Początki niektórych relacji damsko – męskich nie były łatwe. Nie czarujmy się, panowie z serialu, nawet przy bliższym poznaniu nie są atrakcyjni w typowo męski sposób. Żaden z nich nie dysponuje siłą fizyczną (to już bardziej Penny sprawdziła by się w walce), nie zachwyca wyglądem, a prawienie komplementów zupełnie im nie wychodzi. Jednak upór i wytrwałość zostają w końcu nagrodzone.

W serialu doczekamy się aż trzech ślubów i dwójki dzieci. Najtrudniejszy w finalizacji jest związek Amy i Sheldona. To w dużej mierze dzięki jej zabiegom, mężczyzna w końcu się oświadcza.

Warto dodać tu jeszcze jedną, dość nietypową relację damsko – męską. Rajesh Koothrappali nie ma ani śmiałości do kobiet, ani szczęścia w miłości. Prawdziwym uczuciem obdarza Cynamonkę, małego pieska, który przy boku swego pana wiedzie istnie królewski żywot.

Gdzie oglądać?

W 2018 roku stacja CBS poinformowała, że 12 sezon serialu będzie zarazem ostatnim. Sitcom doczekał się wielu nominacji i kilku nagród. W Polsce możemy go oglądać na kanale Comedy Central z polskim lektorem. Jest również dostępny online na popularnych platformach oferujących filmy i seriale. “Teoria wielkiego podrywu” również tu udostępniana jest z lektorem.

Teoria wielkiego podrywu [2007] – Online
Teoria wielkiego podrywu [2007] – Online
Teoria wielkiego podrywu [2007] – Online
Teoria wielkiego podrywu [2007] – Online
Teoria wielkiego podrywu [2007] – Online
Teoria wielkiego podrywu [2007] – Online
Teoria wielkiego podrywu [2007] – Online
Teoria wielkiego podrywu [2007] – Online
Teoria wielkiego podrywu [2007] – Online
Teoria wielkiego podrywu [2007] – Online
Prawdziwy tytuł filmu The Big Bang Theory
First air date Sep. 24, 2007
Last air date May. 16, 2019
sezon 12
Odcinki 278
Duration 22m
Udostępnij0

Podobne tytuły

Dorwać małego [2017] – Online
Santa Clarita Diet [2017] – Online
Jane the Virgin [2014] – Online
Superstore [2015] – Online
Zoey’s Extraordinary Playlist [2020] – Online
Dziewczyny nad wyraz [2017] – Online
Shameless [2004] – Online [Lektor PL]
It’s Pony [2020] – Online
Wanna Have A Good Time [2019] – Online
American Housewife [2016] – Online
Outmatched [2020] – Online
Nande Koko ni Sensei ga!? [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!