Sword Art Online [2020] – Online [Lektor PL] - Lektor Polski

Sword Art Online [2020] – Online [Lektor PL]

Mar. 04, 2020
Twoja ocena 0
10 1 vote

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Mar. 04, 2020

Creator

Obsada filmu

Streszczenie filmu

Sword art online – serial z potencjalem.

Niekiedy można uslyszeć rożne pytania odnośnie najlepszego japońskiego animowanego serialu z tematyką gier, i prawie, że zawsze w odpowiedzi dostajemy tytuł “Sword art online”.

Właściwie to nic dziwnego. Przecież SAO bardzo długo utrzymywało się w kategorii “najlepszych anime wszechczasów”, jednak co w się w nim takiego zawiera, że przyciąga do siebie różne pokolenia?

Sama akcja rozgrywa sie w roku 2022, gdzie ówczesna technologia przenosiła graczy na wyższy poziom, a mianowicie mowa tutaj o technologii NerveGear. To własnie ją wykorzystał Akihiko Kayaba do swojej nowej gry o tytule Sword Art Online.

Tysiące graczy podczas premiery, a w tym głowny bohater Kirito (który wcześniej był testerem owej gry) włączyło długo wyczekiwaną grę i zanurzyło się w świecie fantazy. Jednak ten tytuł zawierał mały haczyk – nie mogąc się wylogować, każdy kto zdejmie NerveGear, bądź w grze zginie, umiera na prawdę. Jedynym sposobem na wydostanie się z tej szalonej rzeczywistości jest pokonanie wszystkich poziomów.

W tym momencie Kirito, jako doświadczony gracz postanawia tego dokonać, lecz też zamierza uwolnić pozostałych, uwięzionych graczy.

Kiedy powstało SAO?

Sword art online jest tak precyzyjnie narysowane, że nawet teraz (gdyby nie jego popularność) można by stwierdzić, iż niedawno powstało, jednak cały serial był emitowany już 7 lipca 2012 roku, a jego produkcjatrwała aż do grudnia 2019 roku. Natomiast manga, japoński komiks na której podstawie powstało anime była wydawana juz od 10 kwietnia 2009 roku, aż do teraz.

Sword art online a fala hejtu.

Mimo, że serial zapowiadał się niebywale ciekawie nie omineła go fala nieuzasadnionego hejtu. Pewna część osób uważa go za nudny, płytki, z bardzo oczywistym zakończeniem, które można wywnioskować po obejrzeniu pierwszego odcinka, jednak przeważnie są to osoby obrażające

wszystkie

popularne tytuły, aby zniszczyć dobrym tytułom opinię.

Zdanie jest podzielne, jednak oczywistym błedem Sword art online było wprowadzenie zbędnego wątku romantycznego między Kirito a Asuna. Zbędnego gdyż cała akcja zaczęła krążyć w okół ich relacji damsko-męskich a nie ku głównemu celu; wyzwoleniu graczy spod szponów Kayaba. Jednak tutaj również znajdą się osoby podzielające inne zdanie, że to właśnie od tego momentu zaczeła się ta ciekawsza część fabuła.

Oglądając sword art online mamy zapewniony długi seans składający sie z 4 sezonów. Każdy z nich składa sie z dwudziesto minutowych odcinków, których w pierwszym sezonie jest aż 25. Drugi natomiast ma ich o jeden mniej niż w poprzednim sezonie. Trzeci również ma ich 24, zaś czwarty jedynie 12. Razem daje nam to 85 dwudziesto minutowych odcinków dając nam łącznie, aż powyżej

dwudziesto ośmio godzinny

seans. Ponadto istnieje multum ciekawych dodatkowych odcinków.

Najlepsza strona do oglądania Sword art online

istnieje wiele różnych stron do oglądania japońskich animowanych seriali stworzonych tylko i wyłącznie właśnie do ich oglądania, między innymi shinden, anime-odcinki, czy też nawet wbijam. Wiekszość anime można również obejrzeć na dosyć znanych zapewne każdemu platformach typu youtube czy też CDA. Może i pełnych odcinków Sword art online nie znajdziemy na YT, ale na CDA już tak. Pełne odcinki z lektorem jak też i z napisami.

CDA, według mnie jest jedną z najlepszych stron do oglądania tego typu seriali; jedna reklama na cały dwudziesto minutowy odcinek, łatwa obsługa i oczywiście nieskazitelnie doskonała jakość.

Czy SAO jest odpowiednie dla każdego?

Oczywiście, że nie. To, czy jakikolwiek serial jest dla kogoś odpowiedni zależy od niego samego. Mimo ograniczenia brutalności nie każdemu może się spodobać fabuła, soundtrack’i, charaktery bohaterów czy też nawet styl narysowania anime. Niektórzy lubią oglądać japońskie seriale gdzie cała akcja dzieje się tylko i wyłącznie w szkole. Inni mogą oznajmić, iż bez wątku z tragedią nie będą w stanie wytrzymać minuty. Zaś reszta stwierdzi, że dobrze wykonany wątek romansu to podstawa.

Sword art online polecam każdej osobie, która potrafi być cierpliwa; mimo chwilowego braku akcji, czy też nudnej fabuły potrafią dotrwać do końca. Również osoby lubiące gatunek anime isekai powinny chociażby z przymrużeniem oka spoglądnąć w jego stronę.

Prawdziwy tytuł filmu Sword Art Online
First air date Mar. 04, 2020
sezon 1
Odcinki 1
Udostępnij0

Podobne tytuły

The Forgotten Army – Azaadi ke liye [2020] – Online
Ucieczka z Dannemory [2018] – Online
[You] Ty [2018] – Online
Potwór z bagien [2019] – Online
M jak miłość [2000] – Online
Amerykańscy Bogowie [2017] – Online
Onisciente [2020] – Online
Castle Rock [2018] – Online
9-1-1: Lone Star [2020] – Online
Endeavour [2012] – Online
Pamiętniki Wampirów [2009] – Online [Lektor PL]
Colony [2016] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!