Spectros [2020] – Online - Lektor Polski

Spectros [2020] – Online

Feb. 20, 2020
Twoja ocena 0
0 0 votes

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Feb. 20, 2020

Streszczenie filmu

Spectros dostępny na CDA

Jeden z najnowszych brazylijskich seriali dla nastolatków, “Spectros”, od pewnego czasu dostępny jest dla szerokiej publiczności online dzięki serwisowi CDA, który udostępnia treści użytkownikom Internetu zupełnie za darmo. O czym opowiada ten stworzony w 2020 roku serial? “Spectros” to opowieść z pogranicza gatunków science-fiction i fantasy przedstawiająca losy mieszkających w São Paulo nastoletnich bohaterów, którym przychodzi zmierzyć się z zadaniem znacznie wykraczającym poza ich wiek i doświadczenie życiowe. Grupa młodych ludzi, wbrew swojej woli, zostaje w “Spectros” uwikłana w prawdawny konflikt między japońskimi duchami i brazylijskimi czarnoksiężnikami.

“Spectros” do pochłonięcia w dwa wieczory

Serial “Spectros” [2020] składa się z siedmiu odcinków, z czego w każdym dialogi czyta lektor Polski. Fakt, że CDA udostępnia materiały, w których jest Lektor, z pewnością stanowi duże ułatwienie dla osób nielubiących czytać napisów i mających duże trudności z nadążeniem za fabułą w sytuacji, gdy nie słyszą wypowiadanych kwestii w języku ojczystym. “Spectros” dzięki wartkiej fabule oraz napisom stanowi idealny serial do obejrzenia w ciągu zaledwie dwóch wieczorów. Najwytrwalsi mogą skończyć wszystkie odcinki nawet w ciągu jednego dnia. Być może jednak nie jest to najlepszy pomysł, ponieważ “Spectros” dostępny online na CDA to naprawdę wyjątkowa historia, a jak wiadomo, przyjemności należy sobie dawkować.

“Spectros” online – opis fabuły

Akcja brazylijskiej produkcji rozpoczyna się w momencie, gdy grupa nastolatków włóczących się po jednej z dzielnic São Paulo zostaje złapana przez policję i doprowadzona na przesłuchanie. Bohaterowie mają zeznawać w sprawie zabójstwa człowieka, który został potrącony, jednak jak się okazuje – niezupełnie przypadkowo. Bohaterowie “Spectros” mówią po portugalsku, ponieważ taka jest oryginalna ścieżka dźwiękowa produkcji dostępnej na CDA, jednak osoby, które nie znają tego latynoskiego języka nie powinny się martwić. Lektor Polski sprawia bowiem, że wszystkie kwestie są zrozumiałe dla polskiego odbiorcy. W czasie przesłuchania bohaterowie serialu uporczywie milczą, co wynika z jednej strony z lęku przed konsekwencjami, z drugiej zaś z faktu, że nie mają żadnych informacji na temat popełnionego przestępstwa. Żaden czyn zabroniony nie został bowiem popełniony – wszak trudno porównywać działanie nadprzyrodzonych mocy z przestępstwami dnia codziennego popełnianymi w świecie zwykłych śmiertelników.

Wiedźmy i duchy kontra brazylijscy nastolatkowie

Z jednej strony bohaterowie “Spectros” zmagają się z nadprzyrodzonymi mocami różnego rodzaju. Muszą zaangażować się w konflikt między pochodzącymi z Japonii pradawnymi duchami a potężnymi brazylijskimi czarnoksiężnikami. Magiczne istoty to jednak nie jedyne przeszkody, z którymi muszą poradzić sobie młodzi ludzie przedstawieni w “Spectros”. W serialu dostępnym online na CDA pokazano także problemy, z którymi zmagają się nastolatkowie na całym świecie, gdy niekoniecznie muszą walczyć z siłami nieczystymi. Twórcy “Spectros” pokazali w swojej produkcji różnego rodzaju patologie, które pozostają tak samo ważne i aktualne, niezależnie od czasu, ani szerokości geograficznej. Takie ukazanie świata przedstawionego, a także fakt, że teksty czyta lektor, sprawia, że cała opowieść jest bardziej zrozumiała i uniwersalna z punktu widzenia polskiego widza.

Gra aktorska w “Spectros”

Obsada aktorska w “Spectros” w przeważającej mierze składa się z bardzo młodych ludzi, często debiutujących dopiero na ekranie. Brazylijski serial z pewnością stanowił dla nich dobrą okazję, by pokazać szerszej publiczności swoje umiejętności aktorskie. Fabuła “Spectros” wymaga bowiem bardzo ekspresyjnej gry i pokazywania całej gamy różnorodnych emocji, od lekkiego zaniepokojenia, przez strach, aż do kompletnego przerażenia. Czy aktorom udało się przedstawić grane przez nich postaci w sposób przekonywający? O tym mogą zadecydować widzowie, oglądając “Spectros” online na stronie CDA.

Spectros [2020] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Spectros
First air date Feb. 20, 2020
Last air date Feb. 20, 2020
sezon 1
Odcinki 7
Duration 43m
Udostępnij0

Podobne tytuły

Steven Universe [2013] – Online
Kenja no Mago [2019] – Online
Stargirl [2020] – Online
My Little Pony: Przyjaźń to magia [2010] – Online
Czarne lustro [2011] black mirror – Online
Danger Force [2020] – Online
Marvel: Luke Cage [2016] – Online
Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu [2018] – Online
Spides [2020] – Online
Titans [2018] – Online
She-Ra i księżniczki mocy [2018] – Online
Przybysze [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!