Ślepnąc od świateł [2018] – Online - Lektor Polski

Ślepnąc od świateł [2018] – Online

Oct. 27, 2018
Twoja ocena 10
7.7 3 votes

Video trailer

Streszczenie filmu

Ślepnąc od świateł

Czasy kiedy wszyscy narzekali na słabe i nudne polskie seriale odeszły bezpowrotnie wraz z dniem kiedy HBO postanowiło nakręcić kilka polskich produkcji. Jednym z przykładów krajowej perełki, którą znaleźć można online między innymi na CDA jest serial „Ślepnąc od świateł”.

Ślepnąc od świateł Warszawy

Serial „Ślepnąc od świateł” stworzony został na motywach jednej z bestsellerowych powieści autorstwa Jakuba Żulczyka, o tym samym tytule. Produkcja opowiada nieco zagmatwaną historię 7 dni z życia warszawskiego dilera Kuby Niteckiego, którego klientami są najsławniejsi ludzie polskiej sceny politycznej, celebryci i aktorzy. Kuba nie jest więc jakimś drugorzędnym narkomanem dorabiającym na odprzedawaniu swoich działek. To poważny zawodnik głęboko zanurzony w warszawski świat mafii, swego rodzaju gwiazda wśród dilerów, u którego kupować chce każdy.  Kuba nie jest zwyczajny jeszcze z jednego powodu. To perfekcjonista o niespotykanym wręcz w tym świecie wewnętrznym spokoju. Wszystkie jego ruchy są przemyślane a wizerunek zręcznie prowadzony w najdrobniejszych szczegółach. Zawsze elegancki, małomówny, prawdziwy outsider.  Kuba nie wnika w to, kim są jego klienci, a jego klienci nie wiedzą nic o nim. Głównego bohatera poznajemy w chwili gdy zmęczony swoim dotychczasowym życiem postanawia kupić dwa bilety do Argentyny, dla siebie i swojej najlepszej przyjaciółki Paziny. Do odlotu zostaje tydzień , podczas którego Kuba ma do załatwienia kilka mało ważnych spraw. Nic jednak nie idzie po jego myśli, a jego poukładane życie wkrótce zmieni się o 180 stopni…

„To nie do mnie tak…”

W dniu, w którym Kuba postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie na wolność wychodzi Dario – prawdziwy gangster starej daty, który nie boi się nikogo i niczego. Mało tego, Dario to prawdziwy wariat, który chce pokazać wszystkim, kto jest prawdziwym szefem warszawskiego półświatka i który nie cofnie się przed niczym, aby to udowodnić. Dario lubi krew i przemoc, jest przy tym bardzo niestabilny i wybuchowy jak dynamit. Niespodziewanie drogi tych dwóch mężczyzn przetną się wywołując lawinę zdarzeń, które zmusza Kubę do konfrontacji ze swoim życiem i samym sobą.

Teraz Saful

Postać Kuby Niteckiego to prawdziwa zagadka i dosyć niespodziewana kreacja jak na tak dużą produkcję HBO, bowiem rolę tę powierzono całkowitemu naturszczykowi, który nie jest nawet aktorem i nigdy aktorstwem się nie zajmował. Mowa tu o Kamilu Nożyńskim, czyli polskim raperze o pseudonimie Saful. Jego angaż do roli Kuby w „Ślepnąc od świateł” była dla wielu ogromnym zdziwieniem , ponieważ inne kluczowe role zostały obsadzone przez najbardziej rozpoznawalnych aktorów polskiej sceny, takich jak Jan Frycz, Cezary Pazura, Janusz Chabior czy Robert Więckiewicz. Zabieg ten wielu osobom się spodobał. Niestety spora część odbiorców zarzuca Safulowi  wyraźny brak warsztatu i „drętwą” grę aktorską. Ile w tym nieprzygotowania, a ile przemyślanego zabiegu mającego na celu „uczłowieczenie” Kuby i ukazanie wszystkich jego cech charakteru ciężko jest powiedzie. Każdy powinien sam wyrobić sobie zdanie na ten temat.

Ślepnąc od świateł i sławy

„Ślepnąc od świateł” to serial niespotykany jak dotąd w naszym kraju. Jest brutalny, wulgarny ale przy tym bardzo prawdziwy. Postacie są wyraziste ale nie przerysowane a fabuła tak realna, że aż boli. Człowiek oglądający 7 dni z życia Kuby najpierw przeciera oczy ze zdumienia a potem uświadamia sobie , że tak właśnie wygląda życie. Nic więc dziwnego, że produkcja bije rekordy popularności  i jest jednym z najczęściej wyszukiwanych polskich seriali online. Na wyróżnienie zasługuje również Dario. W roli tej zobaczyć można wybitnego polskiego aktora Jana Frycza, który jest po prostu mistrzem w swoim fachu. Dario w jego wykonaniu jest tak autentyczny, że czujemy ciarki w trakcie wypowiadanych przez niego kwestii. Tym, którzy jeszcze nie oglądali serialu “Ślepnąc od świateł” pozostaje jedno: wpisanie hasła w wyszukiwarkę i zanurzenie się w brudny świat warszawskiego półświatka, który wciąga!

Produkcja oraz nazwa serialu Ślepnąc od świateł, nawiązuje do bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. Reżyserem filmu jest Krzysztof Skonieczny. Scenariusz powstał przy współpracy obu wspomnianych panów. Obsada serialu jest następująca: Kamil Nożyński (główna rola), Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Cezary Pazura, Jan Frycz, a także Janusz Chabior. W pozostałych rolach zobaczyć można między innymi: Agnieszkę Żulewską, Krzysztofa Zarzeckiego, Ilonę Ostrowską, Michała Czerneckiego, Krzysztofa Skoniecznego i innych.

Serial emitowany był przez stację HBO Polska od 27 października 2018 do 16 grudnia 2018 roku. Produkcja dostępna jest także online na platformie HBO GO.

Fabuła:

Serial prezentuje 7 dni z życia Kuby, warszawskiego dilera kokainy dostarczającego towar śmietance towarzyskiej stolicy. Bohater obraca się w kręgu lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja (Janusz Chabior). Wspólnym szefem mężczyzn jest Jacek (Robert Więckiewicz). Kuba zmęczony życiem marzy o wyjeździe do Argentyny.

Serial Ślepnąc od świateł zebrał bardzo przychylne recenzje.

Ślepnąc od świateł [2018] – Online
Ślepnąc od świateł [2018] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Ślepnąc od świateł
First air date Oct. 27, 2018
Last air date Oct. 27, 2018
sezon 1
Odcinki 8
Duration 55m
Udostępnij8

Podobne tytuły

Alienista [2018] – Online
Harley Quinn [2019] – Online
Dororo [2019] – Online
Szkoła zabójców [2019] – Online
Deputy [2020] – Online
Iluzja [2018] – Online
Narcos: Meksyk [2018] – Online
Zaprzysiężeni [2010] – Online
Dorwać małego [2017] – Online
Zakazane imperium [2010] – Online
The Sinner [2017] – Online
Peaky Blinders [2013] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!