Sex, Explained [2020] – Online - Lektor Polski

Sex, Explained [2020] – Online

Jan. 02, 2020
Twoja ocena 0
10 1 vote

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Jan. 02, 2020

Creator

Creator

Obsada filmu

Janelle Monáe isNarrator (voice)
Narrator (voice)

Streszczenie filmu

“Sex Explained” – tajemnice seksu wreszcie wyjaśnione

Zazwyczaj film bądź serial przedstawia miłość cielesną tylko w kontekście romantycznych uniesień między bohaterami, będących elementem fabuły. “Sex, Explained”, amerykańska produkcja od pewnego czasu dostępna online w serwisie CDA, pokazuje to zagadnienie z zupełnie innej, bardziej naukowej i racjonalnej strony. Kochankowie podczas uprawiania seksu często mają problem z nazwaniem towarzyszącym im emocji, nie mówiąc już o ustaleniu, jakie procesy biochemiczne zachodzą w ich ciele. W “Sex Explained” przedstawiono wiele różnorodnych zagadnień dotyczących tej sfery życia, każdy odcinek można określić mianem bardzo merytorycznego i uporządkowanego, dzięki czemu łatwiej zapamiętuje się przedstawianą na ekranie wiedzę. Warto zaznaczyć, że serwis CDA udostępnia serial w wersji, w której występuje lektor Polski. Z pewnością lektor przyda się nie tylko osobom, które nie znają angielskiego. Także osoby, które biegle władają tym językiem, mogą mieć pewne problemy w zrozumieniu treści zaprezentowanych w produkcji. “Sex, Explained” jest bowiem serialem przekazującym bardzo specjalistyczną wiedzę, w którym lektor często operuje językiem specjalistycznym z zakresu medycyny, chemii, czy neurobiologii.

“Sex Explained” – odcinki online

Jak powszechnie wiadomo, seks to nie tylko przyjemność czy środek zapobiegający wyginięciu gatunku ludzkiego. To przede wszystkim bardzo złożone zjawisko, które można opisać na wiele sposobów, za każdym razem przyjmują inną perspektywę. Każdy z pięciu odcinków “Sex, Explained” porusza inny temat związany z ogólnie pojętą seksualności człowieka. Z serialu dostępnego na CDA można dowiedzieć się, jakie reakcje chemiczne i substancje obecne w ludzkim ciele odpowiadają za emocje takie jak zauroczenie, miłość, pożądanie. Serial “Sex, Explained” przedstawia także historię antykoncepcji, zwanej w produkcji kontrolą urodzeń. Widzowie serialu z pewnością zdziwią się, kiedy usłyszą, jakie dziwne metody zabezpieczeń stosowali ich przodkowie żyjący trzysta, czterysta czy pięćset lat temu. Oczywiście odwołania do antykoncepcji sprzed stuleci to jedynie element jednego z odcinków, twórcy “Sex, Explained” skupili się przede wszystkim na pokazaniu, w jaki sposób stworzono prezerwatywy i pigułkę antykoncepcyjną. Z produkcji dostępnej online można dowiedzieć się także, jakie argumenty podnosili początkowo przeciwnicy antykoncepcji hormonalnej i w jaki sposób starali się nie dopuścić tabletek antykoncepcyjnych do szerokiej dystrybucji. Z perspektywy widza żyjącego w latach dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku pewne elementy dyskusji toczącej się jeszcze kilkadziesiąt lat temu mogą wydać się zupełnie irracjonalne i pozbawione sensu.

Wiedza i rozrywka w “Sex Explained”

“Sex Explained” to przede wszystkim serial dokumentalny, nie oznacza to jednak, że nie ma on żadnych walorów rozrywkowych, a tylko czysto informacyjne. Nic bardziej mylnego. Twórcy zadbali o to, by pewne wzbudzać uśmiech na twarzy widzów, lektor zamiast wypowiadać długie i skomplikowane zdania z całym mnóstwem specjalistycznych sformułowań, rzuca czasami żartami i anegdotami. Recenzenci, którzy widzieli już ten serial, podkreślają, że warstwa wizualna stanowi bardzo mocną stronę “Sex Explained”. Kiedy lektor Polski tłumaczy bowiem jakieś zawiłe zagadnienie dotyczące rozmnażania czy innych procesów zachodzących w organizmie człowieka podczas uprawiania seksu, na ekranie pojawiają się ilustrację i infografiki, które znacznie ułatwiają zrozumienie pewnych zjawisk. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto obejrzeć ten serial w wersji online na CDA. Ludzie, w szczególności młodzi ludzie, mają często wiele pytań przed rozpoczęciem aktywnego życia seksualnego, na które niestety w większości przypadków nie uzyskują jednoznacznych i prawidłowych odpowiedzi. W strukturę “Sex Explained” wpleciono te najczęściej pojawiające się wśród młodzieży wątpliwości, można więc śmiało stwierdzić, że serial zapewnia dawkę wiedzy solidniejszą niż lekcje wychowania do życia w rodzinie.

Sex, Explained [2020] – Online
Sex, Explained [2020] – Online
Sex, Explained [2020] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Sex, Explained
First air date Jan. 02, 2020
Last air date Jan. 02, 2020
sezon 1
Odcinki 5
Duration 19m
Udostępnij0

Podobne tytuły

Starożytni kosmici [2010] – Online
The Toys That Made Us [2017] – Online
Justin Bieber: Seasons [2020] – Online
The Trials of Gabriel Fernandez [2020] – Online
13 Reasons Why: Beyond the Reasons [2017] – Online
Ted Bundy: Falling for a Killer [2020] – Online
Siedem światów, jedna planeta [2019] – Online
Dark Side of the Ring [2019] – Online [Lektor PL]
Bering Sea Gold [2012] – Online
Ostatni taniec [2020] – Online
Washington [2020] – Online
Earth’s Tropical Islands [2020] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!