Riverdale [2017] – Online - Lektor Polski

Riverdale [2017] – Online

Jan. 26, 2017
Twoja ocena 0
0 0 votes

Sezony i odcinki

4Sezon 4 Oct. 09, 2019

Creator

Obsada filmu

Marisol Nichols isHermione Lodge
Hermione Lodge
Mädchen Amick isAlice Cooper
Alice Cooper
K.J. Apa isArchie Andrews
Archie Andrews
Cole Sprouse isJughead Jones
Jughead Jones
Camila Mendes isVeronica Lodge
Veronica Lodge
Lili Reinhart isBetty Cooper
Betty Cooper
Madelaine Petsch isCheryl Blossom
Cheryl Blossom
Casey Cott isKevin Keller
Kevin Keller
Skeet Ulrich isForsythe Pendleton "
Forsythe Pendleton "

Streszczenie filmu

Riverdale to historia o mieście dawniej niegroźnym i przyjaznym, które odmieniła tajemnicza śmierć jednego z nastoletnich mieszkańców – Jasona Blossoma – syna najbardziej wpływowych ludzi tego miejsca. Produkcja oparta jest na kanwach wydarzeń z komiksów wydawnictwa Archie Comics, które teraz można śledzić za pomocą platformy CDA.

Akcja serialu rozgrywa się we współczesnym świecie przedstawiając surrealizm tytułowego miasteczka i życia jego mieszkańców. Fabuła serialu skupia się wokół czterech głównych bohaterów, Archiego, Betty, Veronici i Jugheada, którzy zmagają się z przeciwnościami losu, niezrozumiałymi pragnieniami i starają się poradzić sobie z tragicznymi wydarzeniami związanymi ze śmiercią kolegi.

Rozdział pierwszy, poznaj Riverdale

Serial składający się z 13 odcinków, dostępnych online, ukazujących historię grupy nastolatków. Riverdale to pozornie spokojne, przyzwoite i ciche miasteczko, które przypomina wiele innych, jednak skrywa wiele brudnych tajemnic. Wszystko zaczyna się kiedy para bliźniaków Blossom postanowiła spędzić beztroski wakacyjny dzień na łódce, a wskutek nieszczęśliwego zdaniem dziewczyny wypadku cała wyprawa kończy się tragedią gdyż chłopak utonął. Wtedy też mieszkańcami miasteczka wstrząsnęła wiadomość o śmierci Jasona. Jak się wkrótce okazuje chłopak nie zginął pod wodą, a został zastrzelony. Wraz z tą wiadomością spokój w Riverdale przepadł bezpowrotnie.

Kolejna tajemnica Riverdale

Do liceum Riverdale dołącza nowa uczennica – Veronica Lodge. Dziewczyna wraz z matką przeprowadza się do miasta by uciec od przeszłości. Niegdyś rozpieszczona i okrutna w nowym miejscu postanawia zacząć nowe życie. Szybko zyskuje przyjaźń Betty, Archiego i reszty grupy. Nowa uczennica stara się pomóc w rozwiązaniu sprawy i od tej pory przyjaciele wspólnie podejmują się odkryć dziwne okoliczności śmierci chłopca i poznać tożsamość zabójcy, trafiając przy okazji na wiele mrocznych tajemnic, które wypływają na światło dzienne obnażając ludzi żyjących w tym miejscu burząc tym samym idylliczny pozór miasteczka.

O Riverdale

W serialu spotykamy się ze świetnie napisanymi postaciami, każda z nich ma swój niepowtarzalny i indywidualny charakter. Spotykamy więc poukładanego, ale rozdarte pomiędzy muzyką a sportem Archiego Andrews’a (K.J Apa), którego postać przeżywa wiele emocjonujących przygód kończąc wakacyjny okres płomiennym romansem z nauczycielką. Jego najlepszą przyjaciółką jest zakochana w nim od lat Betty Cooper w tej roli Lili Reinhart. Ucieleśnienie mądrej i pięknej dziewczyny z sąsiedztwa, jednak pod ogromnym wpływem zaborczej matki. Jak każda postać Riverdale Betty również skrywa w sobie odrobinę mroku, jak się przekonamy na pozór idealna dziewczyna walczy sama ze sobą pokonując wewnętrzne demony. Równie złożoną i ciekawą postacią jest Veronica Lodge (Camila Mendes), która na nowo buduje swoją osobowość. Bogata i rozpieszczona dziewczyna uczy się życia i stara się być dobrym człowiekiem i przyjacielem jak tylko umie. Do grupy nastolatków należy również wieloletni przyjaciel Archiego – Jughead Jones, w którego wciela się dobrze znany Cole Sprouse. Jego postać trzyma się nieco na uboczy, jest nieco odizolowana i ekscentryczna. Jednak Jughead to bardzo inteligentny i bystry chłopak, jednak doświadczony życiem. Na uwagę zasługuję fenomenalnie zbudowana postać Cheryl Blossom (Madeline Petsch). Wielowymiarowa, charakterystyczna wybijająca się niemal w każdej scenie na pierwszy plan. Cheryl jest cyniczna, okrutna i wyniosła, idąca do celu po trupach jednocześnie będąc kruchą, delikatną i niezwykle romantyczną osobą. Poza nastoletnimi bohaterami poznajemy również cały przekrój dorosłych, którzy również skrywają tajemnice swoje i miejsca, które tak doskonale znają. Dzięki temu widz jest ciągle zaskakiwany.

Zaskakującą zaletą tego serialu jest pewnego rodzaju sztampowość postaci i ich przerysowanie dotyczące wyglądu, miejsca zamieszkania czy zachowania. Widać to na przykładzie Cheryl Blossom, której postać przypomina bohatera wiktoriańskiego horroru. Dziewczyna zamieszkuje posiadłość budząca strach z przydomowym cmentarzem, która opowiada wielopokoleniową historię. Tym samym definiuje to w pewnym sensie charakter Cheryl.

Doskonała rozrywka

Serial Riverdale to przede wszystkim niesamowita, trzymająca w napięciu fabuła. Na uwagę zasługują również zachwycające i piękne zdjęcia jak i muzyka, która buduje fantastyczny klimat. Od znanych hitów po muzykę własną w wykonaniu bohaterów historii.

Z pozoru wolno płynąca akcja serialu na koniec każdego odcinka zaskakuje widza wielką sensacją, podsycając tym samym chęć obejrzenia kolejnego odcinka, które są dostępne na CDA w dobrej jakości i z obecnością lektora.

Riverdale to jedna z najbardziej wciągających produkcji. Nie sposób się przy niej nudzić, wyraźne zarysowane postacie zapadają w pamięć, a na dodatek szybko się z nimi zżywamy. Otrzymujemy interesująca fabułę pełną mrocznych sekretów i rodzinnych historii ubranych w ciekawe dialogi, które spokojnie możemy oglądać z polskim lektorem by nic nie uszło naszej uwadze.

Riverdale [2017] – Online
Riverdale [2017] – Online
Riverdale [2017] – Online
Riverdale [2017] – Online
Riverdale [2017] – Online
Riverdale [2017] – Online
Riverdale [2017] – Online
Riverdale [2017] – Online
Riverdale [2017] – Online
Riverdale [2017] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Riverdale
First air date Jan. 26, 2017
Last air date May. 15, 2019
sezon 4
Odcinki 59
Duration 45m
Udostępnij0

Podobne tytuły

Fear the Walking Dead [2015] – Online
Nowy papież [2020] – Online
Ragnarok [2020] – Online
A Confession [2019] – Online
Patolog [2018] – Online
Pour toujours, plus un jour [2020] – Online
Monarca [2019] – Online
Tribal [2020] – Online
Grimm [2011] – Online
Brytania [2018] – Online
Briarpatch [2020] – Online
La Valla [2020] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!