Queen Sono [2020] – Online - Lektor Polski

Queen Sono [2020] – Online

Feb. 28, 2020
Twoja ocena 0
0 0 votes

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Feb. 28, 2020

Creator

Creator

Obsada filmu

Streszczenie filmu

Jako seria stworzona w całości przez Afrykańczyków, z przeważającą obsadą afrykańską i wyprodukowana w ramach budżetu Netflix, Queen Sono jest z pewnością nowością, która prawdopodobnie tylko z tego powodu przyciągnie publiczność. Ale na dłuższą metę, przy drugim sezonie – biorąc pod uwagę sposób, w jaki kończy się pierwszy sezon – będzie musiała polegać na czymś więcej niż tylko na swoim przełomowym przybyciu, aby pozostać aktualną i wyróżniać się w świecie obfitującym w treści.

Serial online o swieżej tematyce – Queen Sono

W serialu występuje południowoafrykańska aktorka Pearl Thusi (“Quantico”) jako tytułowa bohaterka, przypominająca nieco Jamesa Bonda, podejmująca się niebezpiecznych misji, zmagając się z osobistymi zmaganiami i różnymi relacjami. Kontynent afrykański jest zarówno jej podopieczną, jak i placem zabaw. Jest członkinią pozornie małej i oblężonej południowoafrykańskiej jednostki wywiadowczej zwanej Special Operations Group (SOP), której zadaniem jest, nieco nierealistycznie, ochrona kraju i całego kontynentu przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami, w tym terroryzmem, korupcją i europejskim neokolonializmem.

Queen Sono online – serial lektor pl pełen akcji

Ale królowa z pewnością jest gotowa do tego zadania, przemierzając od jednego afrykańskiego kraju do drugiego drogą powietrzną, lądową i morską, pielęgnując więzi, zbierając niezbędne informacje i odpierając niektórych naprawdę wrednych facetów, a wszystko to w niekiedy nieskazitelnym stylu.
Królowa jest oczywiście obeznana z różnymi rodzajami broni i stoi praktycznie niezrównana w walce wręcz. Jest piękna, zmysłowa, sprawna i lekkomyślna – czasem podejmująca ryzyko, które zraża jej przełożonych – ale jaki filmowy czy telewizyjny superszpieg nie jest znany z tego, że raz na jakiś czas staje się łotrem (nie wspominając już o reszcie tych cech)?

Z czym musi się zmagac bohaterka w tym serialu online bez limitu?

Jednak ona nie jest tylko piękna i odważna. Dodatkowym utrudnieniem dla bohaterki i serialu jest długa historia o matce królowej, wybitnej działaczce, która została zamordowana w tajemniczych okolicznościach, gdy królowa była dzieckiem. Jej wściekłość i wyrzuty sumienia z powodu śmierci matki nadają spektaklowi rozmachu, ponieważ historia rozgrywa się na tle Afryki Południowej, która wciąż próbuje odnaleźć się w świecie, oddalonym o 30 lat od apartheidu.

Siłą napędową fabuły pierwszego sezonu jest zacieśnione partnerstwo czarnych nacjonalistycznych rebeliantów z rosyjską firmą ochroniarską Superior Solutions (prawdopodobnie celowo SS), kontrolowaną przez spadkobierczynię, wojskowego wykonawcę i wszechogarniającą Jekaterinę Gromovą (Kate Liquorish).

Gromowa, która prawdopodobnie byłaby mistrzynią mieszanych sztuk walki, gdyby nie była złym, socjopatycznym korporacyjnym menedżerem, w końcu wyłania się jako główna złoczyńczyni serii. A gdy już ją przedstawimy, od razu widać, że zarówno ona, jak i królowa w pewnym momencie będą się kłócić. Podróż do tego nieuchronnego końca składa się z rudymentarnych przedstawień inwigilacji i pracy policji, debat o postępie Afryki i historycznej restytucji, a także zwykłych zdrad i okazjonalnych scen seksu.

Doskonałe sceny walki w serialu Quenn Sono

Częste są również sekwencje walki, strzelaniny i pościgi w samochodach, na motocyklach i pieszo – wystarczająco dużo, aby zadowolić przeciętnego fana szpiegostwa, choć każdy nie zawsze jest wiarygodnie inscenizowany, ani z dużo stylu. To wszystko jest standardowym materiałem szpiegowskim, ale minus ogromny budżet studia w Hollywood.

Tym, co wyróżnia serial online Queen Sono, jest jego oprawa, która pozwala na wprowadzenie do serii tematów, które prawdopodobnie nie są omawiane podczas rozmów w czasie kolacji w wielu domach, przynajmniej na zachodzie.

Walka z systemem poprzez serial free online zatytuawany Queen Sono

Ponadto, serial online Queen Sono strzela do międzynarodowych instytucji finansowych, takich jak Bank Światowy (“To topi Afrykę w długach!”), krytykuje przywództwo afrykańskie, Conflict diamonds (aka Krwawe diamenty), i więcej. Te rozkwity nie koniecznie mają na celu posunięcie fabuły do przodu, a czasami czują się nieorganiczne, ale pomagają kontekstualizować ogólne tło serii i mogą nawet edukować publiczność na temat trwających debat geopolitycznych, które mają wpływ na Afrykańczyków i Afrykę, bez dydaktyki.

Prawdziwy tytuł filmu Queen Sono
First air date Feb. 28, 2020
sezon 1
Odcinki 1
Udostępnij0

Podobne tytuły

Victorious [2010] – Online
Criminal: Deutschland [2019] – Online
Tabu [2017] – Online
Blutige Anfänger [2020] – Online
Wiedźmin [2019] – Online
Mroczne zagadki Los Angeles [2012] – Online
Chicago PD [2014] – Online
Impersonalni [2011] – Online
Ninjago – Mistrzowie Spinjitzu [2012] – Online
Avengers: Zjednoczeni [2013] – Online
DC: Flash [2014] – Online
Jane the Virgin [2014] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!