Orange is the New Black [2013] – Online - Lektor Polski

Orange is the New Black [2013] – Online

Jul. 11, 2013
Twoja ocena 0
0 0 votes

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Jul. 11, 2013
2Sezon 2 Jun. 06, 2014
3Sezon 3 Jun. 11, 2015
4Sezon 4 Jun. 17, 2016
5Sezon 5 Jun. 09, 2017
6Sezon 6 Jul. 27, 2018
7Sezon 7 Jul. 26, 2019

Creator

Obsada filmu

Taylor Schilling isPiper Chapman
Piper Chapman
Laura Prepon isAlex Vause
Alex Vause
Kate Mulgrew isGalina '
Galina '
Taryn Manning isTiffany '
Tiffany '
Selenis Leyva isGloria Mendoza
Gloria Mendoza
Uzo Aduba isSuzanne '
Suzanne '
Dascha Polanco isDayanara '
Dayanara '
Yael Stone isLorna Morello
Lorna Morello
Jackie Cruz isMarisol '
Marisol '

Streszczenie filmu

Polski lektor w amerykańskim serialu Orange Is the New Black.

Serial został udostępniony odbiorcom online, gdzie można go oglądać ze świetnie dobranym lektorem w języku polskim – co idealnie wprowadzi widzów w klimat serialu. Lektor to najczęściej wyszukiwany rodzaj dźwięku – jednolity głos wychodzący z głośników sprawia, że łatwiej wcielamy się w postacie przedstawione w Orange Is the New Black.

Fabuła serialu Orange is The New Black.

Amerykański komediodramat – serial, który podbił serca mnóstwa widzów. Został oparty na książce Dziewczyny z Danbury. Opowiada o Piper Chapman (Taylor Schilling), która została powiązana z przemytem narkotykowym – za co sąd skazuje ją na 15 miesięcy więzienia żeńskiego. Do owej pomocy nakłoniła ją – jej dziewczyna – Alex Vause (Laura Prepon). Peper – główna bohaterka – została złapana z walizką pełną pieniędzy, które jak wiadomo nie pochodziły z legalnego źródła.

Orange Is the New Black – serial, który pojedna niejedną kobietę.

Kobiety zamknięte w więzieniu, w którym przebywa główna bohaterka Piper Chapman borykają się z problemami codziennymi ale nie tylko. Główną przeszkodą w nawiązaniu kontaktów społecznych są narkotyki, które w idealny sposób zostają przemycone w sam środek ,,paszczy lwa”. Uzależnione dziewczyny, odurzone różnymi specyfikami są rozchwiane emocjonalnie i zrobią wszystko aby uzyskać ich więcej.

Jaką rolę w serialu odgrywają strażnicy więzienni?

Klawisze, bo tak potocznie nazywa się strażników więziennych – przede wszystkim pełnią role opiekunów więźniarek. Niektórzy przekraczają swoje uprawnienia, zaprzyjaźniając się z kobietami osadzonymi, wchodzą z nimi w emocjonalne więzi lub pomagają im –  co zazwyczaj doprowadza do przeróżnych niebezpiecznych sytuacji. Znaczna mniejszość strażników pomaga w przemycie narkotyków, telefonów oraz innych definitywnie zakazanych rzeczy, które naruszają regulamin więzienia. Na skutek ,,pomocy” udzielanej kobietom, w większości przypadków mają na sumieniu ich wybryki, a nawet życie.

Prawdziwe uczucie czy upozorowane więzi emocjonalne?

Kobiety osadzone w więzieniu są zdanie tylko i wyłącznie na siebie. Rzadkie wizyty ich rodzin, brak kontaktu fizycznego z partnerami, powodują trwałą lub czasową zmianę orientacji seksualnej. Często są to psychiczne fanaberie, które wywodzą się z braku dotyku i euforii powodowanej kontaktami płciowymi. Kobieta pozostawiona bez ciepła drugiej osoby – stara się go odnaleźć w gronie otaczających ją osób – w tym przypadku innych kobiet.

Odmienność kobiet w serialu Orange Is the New Black.

Różnorodność skazanych dziewczyn widoczna jest gołym okiem w każdym obejrzanym odcinku online. Kolor skóry, religie, odmienność seksualna, klasy społeczne – te kwestie są w stanie poróżnić nawet najbardziej tolerancyjnego człowieka. Kobiety grające swą rolę w serialu, pokazują człowieka, który być może pomimo swoich zasad jest w stanie zdobyć się na wszystko – byle uzyskać hierarchie i uznanie w grupie.

Orange is the New Black – więzi na całe życie.

Ochrona rodzin, walka o przetrwanie, uzyskanie honoru u innych więźniarek – to codzienność bohaterek serialu. Pomimo sporów i niebezpiecznych sytuacji ukazanych w Orange is the New Black, dziewczyny są wobec siebie lojalne. Przysługi, które oddawane są z dnia na dzień mają przekaz na ich dalsze życie nie tylko w więzieniu, ale i poza nim. Więzi emocjonalne – przyjaźń, miłość, przywiązanie – które potrzebne są aby przetrwać, są zawierane w murach więzienia. Więźniowie zawsze pamiętają krzywdy im wyrządzone oraz tych, którzy kiedykolwiek im pomogli.

Resocjalizacja kobiet osadzonych, czy jest możliwa?

Znaczna część kobiet stara się resocjalizować już w więzieniu. Przeszkadzać mogą w tym inne więźniarki, które z braku zajęcia, chorób psychicznych i innych czynników – chcą przerwać te starania. Kobiety odnajdują się w pracach im wyznaczonych i starają się to polubić. Zwykle skutkuje to znalezieniem nowych zainteresowań i pogłębianiem ich w miarę uzyskanych możliwości.

Czy warto obejrzeć serial?

Oczywiście, że tak! Wskazują na to odsłony widzów, komentarze oraz perfekcyjnie dobrana obsada. Jeżeli szukasz serialu trzymającego w napięciu, z wielkim ogromem emocji – obejrzyj koniecznie.

Orange is the New Black [2013] – Online
Orange is the New Black [2013] – Online
Orange is the New Black [2013] – Online
Orange is the New Black [2013] – Online
Orange is the New Black [2013] – Online
Orange is the New Black [2013] – Online
Orange is the New Black [2013] – Online
Orange is the New Black [2013] – Online
Orange is the New Black [2013] – Online
Orange is the New Black [2013] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Orange Is the New Black
First air date Jul. 11, 2013
Last air date Jul. 26, 2019
sezon 7
Odcinki 91
Duration 60m
Udostępnij1

Podobne tytuły

American Horror Story [2011] – Online
Imperium [2015] – Online
Dark [2017] – Online
Bridgertonowie [2020] – Online
Outsider [2020] – Online
The War of the Worlds [2019] – Online
Imperio De Mentiras [2020] – Online
Szukając Alaski [2019] – Online
Tata ma plan [2016] – Online
The Morning Show [2019] – Online
Transplant [2020] – Online
Jett [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!