Nowy papież [2020] – Online - Lektor Polski

Nowy papież [2020] – Online

Jan. 10, 2020
Twoja ocena 0
10 1 vote

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Jan. 10, 2020

Creator

Obsada filmu

Jude Law isPius XIII / Lenny Belardo
Pius XIII / Lenny Belardo
John Malkovich isGiovanni Paolo III / Sir John Brannox
Giovanni Paolo III / Sir John Brannox
Silvio Orlando isCardinal Voiello
Cardinal Voiello
Cécile de France isSofia Dubois
Sofia Dubois
Javier Cámara isCardinal Gutierrez
Cardinal Gutierrez
Maurizio Lombardi isCardinal Mario Assente
Cardinal Mario Assente
Marcello Romolo isCardinal Tomasso
Cardinal Tomasso
Massimo Ghini isCardinal Spalletta
Cardinal Spalletta

Video trailer

Streszczenie filmu

Intrygujący, kontrowersyjny, szokujący, artystyczny – w ten sposób opisywano serial “Młody papież” wyreżyserowany przez Paolo Sorrentino. Produkcja podbiła serca wielu widzów na całym świecie, nic więc dziwnego, że doczekała się kontynuacji. “Nowy papież” to ciąg dalszy losów Piusa XIII oraz pozostałych bohaterów tego ambitnego projektu. Jak potoczą się losy współczesnych książąt Kościoła? Co stało się z Lennym Belardo? Kto zostanie nowym biskupem Rzymu? Odpowiedzi na te i inne pytania przynosi, dostępny online, serial “Nowy Papież”. Uwaga! Produkcję objerzymy w wersji z polskim lektorem.

“Nowy papież” – zarys fabuły

Zaskakujące zakończenie poprzedniego dzieła Paolo Sorrentiono pozostawiło widzów z licznymi pytaniami. Czy Lenny Belardo umarł podczas pierwszej publicznej audiencji? Jak potoczą się dalsze losy jego przyjaciół i wrogów? Początkowo wydawało się, że serial nie będzie kontynuowany, a reżyser zapowiadał jedynie niewielkie nawiązania do “Młodego papieża”. Stało się jednak inaczej i dziś widzowie mogą obejrzeć pełnoprawny ciąg dalszy swojego ulubionego serialu. Dostępna online produkcja rozpoczyna się krótko po zakończeniu poprzedniego sezonu. Pius XIII jest w stanie śpiączki, a uszkodzenia jego mózgu są według lekarzy nieodwracalne. Nowe konklawe przyniesie jedynie czasowe rozwiązanie, gdzieś w tle czai się bowiem tajemniczy sir John Brannox (w tej roli John Malkovich). Zmianom z niepokojem przygląda się kardynał Angelo Voiello.

Serial “Nowy papież” – czy warto oglądać?

“Nowy papież” spodoba się przede wszystkim tym, którzy oglądali poprzedni serial Paolo Sorrentino. Znajomość pierwszego sezonu nie jest konieczna, ale wskazana. Jeśli przed seansem chcemy dowiedzieć się z czym będziemy mieć do czynienia, możemy wyszukać dostępne w Internecie krótkie fragmenty “Młodego papieża” (zobaczymy je na CDA i podobnych serwisach z filmami). Podobnie jak w innych produkcjach tego reżysera, tak i w tym serialu, dużą rolę odgrywa muzyka i obraz. Wiele odcinków to prawdziwa uczta dla ucha i oka.”Nowy papież” spodoba się również widzom lubiącym groteskowe rozwiązania fabularne i sceny pozostawiające liczne możliwości interpretacji. Warto dodać, że “Nowego Papieża” będziemy mogli oglądać nie znając języka oryginału – pomoże nam w tym polski lektor.

Kontrowersje

Paolo Sorrentino już od samego początku wzbudzał kontrowersje. Kiedy okazało się, że chce on wyreżyserować serial traktujący o Kościele Katolickim wielu widzów nie ukrywało niepokoju. Reżyser jest bowiem zadeklarowanym ateistą. Okazało się jednak, że dostępna online produkcja prezentuje bardzo ciekawe podejście do tematu. I chociaż serial porusza trudne zagadnienia (pedofilia, wykorzystywanie seksualne, brak wiary czy homoseksualizm) to prezentuje jednak dość pozytywny wizerunek Kościoła. Być może właśnie z tego powodu “Nowy papież” spodobał się zarówno katolikom jak i ludziom dalekim od wiary. Jedni cenili jego dbałość o realia, drudzy dzielili dylematy wielu bohaterów. Dzieło zdobyło pozytywne recenzje wśród widzów na całym świecie.

Paolo Sorrentino – twórca “Nowego papieża”

Paolo Sorrentino to wielokrotnie nagradzany włoski reżyser, który jak do tej pory znany był głównie z reżyserii filmów fabularnych. Debiutował w latach 90., ale jego pierwszą bardziej znaną produkcją były “Skutki miłości” (Le conseguenze dell’amore) z 2004 roku. Film ten zdobył pierwsze ważniejsze nagrody włoskiej kinematografii. Duże wrażenie na widzach i krytykach zrobił “Boski” (Il divo) czyli fabularna opowieść o ostatniej kadencji Giulio Andreottiego – uznawanego na za najpotężniejszego polityka w historii współczesnych Włoch. Szersza publiczność miała okazję bliżej poznać twórczość Paolo Sorrentiono dzięki filmowi “Wszystkie odloty Cheyenne’a”. Ta gorzko-słodka opowieść o życiu emerytowanego gwiazdora rocka zdobyła serca widzów na całym świecie. Prawdziwy deszcz nagród spadł na reżysera po filmie “Wielkie piękno” (La grande bellezza). Wszystkie te produkcje łączy specyficzne poczucie humoru, posługiwanie się groteską, absurdem, ale też świetne wyczucie smaku i artyzm.

Nowy papież [2020] – Online
Nowy papież [2020] – Online
Nowy papież [2020] – Online
Nowy papież [2020] – Online
Prawdziwy tytuł filmu The New Pope
First air date Jan. 10, 2020
Last air date Jan. 24, 2020
sezon 1
Odcinki 9
Duration 58m
Udostępnij0

Podobne tytuły

Reprisal [2019] – Online
Skorpion [2014] – Online
Wampiry: Dziedzictwo [2018] – Online
Justified: Bez przebaczenia [2010] – Online
La Valla [2020] – Online
Rodzina Soprano [1999] – Online
Pani Fletcher [2019] – Online
Śmierć pod palmami [2011] – Online
Grimm [2011] – Online
SIX [2017] – Online
Czarodziejki [2018] – Online
Belgravia [2020] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!