Niemowlęta [2020] – Online - Lektor Polski

Niemowlęta [2020] – Online

Feb. 21, 2020
Twoja ocena 0
10 1 vote

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Feb. 21, 2020

Creator

Creator

Obsada filmu

Streszczenie filmu

Niemowlęta

“Niemowlęta” to zaskakujący serial dokumentalny, który powstawał przez trzy lata. Jego twórcy postanowili przyjrzeć się fascynującym wydarzeniu, jakim jest cud narodzin dziecka. Widzowie będą mieć okazję zobaczyć, jak wygląda pierwszy pełny rok życia niemowlęcia z punktu widzenia pionierskich odkryć czołowych naukowców z całego świata.

O czym opowiada serial Niemowlęta?

Wraz z wizją scenarzystów i reżyserów przebrniemy przez niesamowitą podróż, którą pokonuje każdy człowiek – od bezbronnego niemowlęcia do stawiającego pierwsze kroki w coraz bardziej niezależnym życiu jednolatka. W serialu przyjrzymy się, jak narodziny dziecka potrafią odmienić życie piętnastu rodzin oraz zapoznamy się ze spostrzeżeniami i wnioskami, jakie płyną z najnowszych badań, mających duże doświadczenie naukowców, którzy opowiedzą o swoich osobistych obserwacjach dążących do odkrycia tajemnic niemowlęcego umysłu. Wypełniony różnymi emocjami i niepewnością serial online bada każdy postęp, który z perspektywy niemowlaka można nazwać kamieniem milowym w jego rozwoju – od pierwszych uśmiechów i budowania więzi noworodka z rodzicami, poprzez naukę karmienia, raczkowania w pokoju, spokojnego spania w nocy, gaworzenia i wymawiania pierwszych słów, aż do odkrywania całego otaczającego ich świata i wkraczania w okres po niemowlęcy.

Rola naukowców w serialu Niemowlęta

Ostatnie 15 lat było przełomowe pod względem odkryć na temat funkcjonowania mózgu niemowlaków. Wnioski, do jakich doszli naukowcy jednoznacznie wskazują, że nawet noworodki widzą, wiedzą i rozumieją o wiele więcej, niż wydawało się to możliwe. Przy wykorzystaniu zdobyczy najnowszych technologii i spostrzeżeń pochodzących z badań naukowych, jako widzowie serialu będziemy mogli zagłębić się w procesy zachodzące w mózgu małych dzieci na każdym etapie ich rozwoju. W poszczególnych odcinkach, o swoich odkryciach opowiadają światowej klasy naukowcy. Rebecca Spencer z Uniwersytetu Massachusetts (Amherst) opowie nam o swoim przełomowym badaniu na temat wpływu drzemek na proces nauki niemowlęcia. Z kolei Michael Georgieff (Uniwersytet Minnesoty) skupi się na wnioskach z badania dotyczącego łączenia żelaza i innych makroelementów w kształtowaniu wspomnień u małych dzieci. Profesor Ruth Feldman (IDC Herzliya, Izrael) przybliży nam informacje dotyczące wzrostu oksytocyny, hormonu miłości u przywiązana, który występuje nie tylko u młodych matek, ale również pojawia się u świeżo upieczonych ojców. Natomiast profesor Susan Lynch (Uniwersytet Kalifornijski, San Francisco) zapozna nas ze swoim odkryciem dotyczącym tego, że niemowlęta mieszkające z psami i kotami są mniej podatne na astmę i alergie.

Produkcja serialu Niemowlęta

Opisywany serial dokumentalny “Niemowlęta” został wyprodukowany w całości przez studio Nutopia dla Netflix. Na dzień dzisiejszy Nutopia zajmuje jedną z czołowych pozycji jako producent telewizyjny, mający swoje duże oddziały w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Studio to zasłynęło z tworzenia tzw. megadokumentów, czyli wielkoskalowych produkcji dokumentalnych, które z pewnością wyróżniają się na tle innych rozmachem, z którym zostały stworzone. Poza serialem “Niemowlęta” do ich najnowszych tytułów należy przede wszystkim uznany przez krytyków dramat dokumentalny “Ostatni carowie” oraz “Przedziwna planeta Ziemia”, która została wielokrotnie nagrodzona w różnych konkursach i na festiwalach.

Niemowlęta- gdzie obejrzeć?

Seria dokumentalna “Niemowlęta” miała swoją premierę 21 lutego 2020 roku. Już dziś możesz obejrzeć wszystkie odcinki w wysokiej jakości na stronie CDA. Niesamowite historie, lektor polski i piękne zdjęcia tylko zachęcają, aby poznać historie młodych rodziców. Każdemu odcinkowi towarzyszą wypowiedzi wybitnych naukowców, którzy wyjaśniają, co tak naprawdę dzieje się w głowie tak niesamowitej istoty, jaką jest nowo narodzone dziecko.

Niemowlęta na CDA

Serial online “Niemowlęta” na CDA składa się sześciu 50-minutowych odcinków. Każdy z nich bierze na warsztat inny temat dotyczący rozwoju niemowląt. Na początku przechodzimy przez zjawisko miłości i pierwszych smaków. Potem przebrniemy przez raczkowanie i wypowiadanie pierwszych słów. Następnie poznamy tajemnicę snu niemowlaków, a skończymy na stawianiu pierwszych kroków. Każdy w wymienionych tematów poznamy z perspektywy młodych rodziców, jak również z punktu widzenia naukowców, którzy zrozumiałym językiem wyjaśnią, jak funkcjonują małe dzieci.

Niemowlęta [2020] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Babies
First air date Feb. 21, 2020
Last air date Feb. 21, 2020
sezon 1
Odcinki 6
Udostępnij0

Podobne tytuły

Jeffrey Epstein: Filthy Rich [2020] – Online
Don’t F**k with Cats: Hunting an Internet Killer [2019] – Online
McMillion$ [2020] – Online
Earth’s Tropical Islands [2020] – Online
Justin Bieber: Seasons [2020] – Online
Dark Side of the Ring [2019] – Online [Lektor PL]
Abstract: The Art of Design [2017] – Online
Visible: Out On Television [2020] – Online
Nasza planeta [2019] – Online
Sex, Explained [2020] – Online
Hillary [2020] – Online
The Grand Tour [2016] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!