Little Fires Everywhere [2020] – Online - Lektor Polski

Little Fires Everywhere [2020] – Online

Mar. 18, 2020
Twoja ocena 0
10 1 vote

Sezony i odcinki

1Sezon 1 May. 06, 2021

Creator

Creator

Obsada filmu

Reese Witherspoon isElena Richardson
Elena Richardson
Rosemarie DeWitt isLinda McCullough
Linda McCullough
Jordan Elsass isTripp Richardson
Tripp Richardson
Gavin Lewis isMoody Richardson
Moody Richardson
Jade Pettyjohn isLexie Richardson
Lexie Richardson
Lexi Underwood isPearl Warren
Pearl Warren
Huang Lu isBebe Chow
Bebe Chow

Streszczenie filmu

Little Fires Everywhere bez wątpienia będzie porównywany do Big Little Lies. Ten serial online est także produkowany przez Witherspoon jako ostroooka królowa miasta z własnym kodeksem bogactwa i odkażonym językiem. Zdeterminowana, by rozwikłać centralną, niepokojącą tajemnicę – choć nie ma ona tyle do powiedzenia poza osobistym melodramatem, podświetlonym wrażeniem archetypicznego, bogatego amerykańskiego przedmieścia.

O czym jest serial Little Fires Everywhere online?

Seria, zaadaptowana dla telewizji przez Liz Tigelaar, zaczyna się, podobnie jak książka, od wspomnianej tajemnicy: Elena Richardson (Witherspoon) stoi na swoim trawniku i patrzy, jak jej dom z listwami staje w płomieniach. Jest kwintesencją “Shakera”, planistki i konserwatorki wizerunku, wyszła za mąż za adwokata obrony (Joshua Jackson) i typa, który wysyła jej dzieci (czworo dzieci w ciągu czterech lat, wszystkie w liceum) do szkoły z naleśnikami w kształcie litery i dyrektywą dotyczącą zajęć pozalekcyjnych. Jej trójka najstarszych, starszych Lexie (Jade Pettyjohn), junior Trip (Jordan Elsass) i drugi rocznik Moody (Gavin Lewis) podejrzewają najmłodszą siostrę, czarną owcę Izzy (Megan Stott) o podpalenie – przeczucie, którego matka odmawia przyjęcia. Prawdopodobnie podejrzewa enigmatyczną lokatorkę starego dupka swoich rodziców, koczowniczą artystkę Mię Warren (Kerry Washington) i jej nastoletnią córkę Pearl (Lexi Underwood).

Budowa i narracja – Little Fires Everywhere CDA

Serial CDA Little Fires Everywhere trwa cztery miesiące do sierpnia 1997 roku, a dramat rozpędza się w ciągu ośmiu godzinnych odcinków (z których siedem było dostępnych dla krytyków). W słabnących dniach lata Elena walczy z Izzym, który, nieznany rodzinie, jest zastraszany w szkole za nieznane przestępstwo. Elena wynajmuje rozsądnie ostrożnej Mii, która wiąże koniec z brukowanymi robotami serwerowymi i dziełami sztuki, oraz naiwnej Pearl. Ich obecność wywołuje reakcję chemiczną między obiema rodzinami: Pearl wchodzi Moody z jej cichą inteligencją, ale przyciąga się do Trip; Lexie magnesuje Pearl z jej bezmyślnej popularności; Mia wciąga Izzy z jej koczowniczego życia artystycznego, odrzucenie wszystkich rzeczy Shaker; Mia i Elena fascynują i odpychają się nawzajem – Mia wheedles do walki Richardsona, aby chronić swoją córkę, podczas gdy Elena, jej kariera dziennikarska udaremnione przez dzieci, bada przeszłość Mia.

Podobieństwa i róznice w stosunku do ksiązki

Seria Little Fires Everywhere lektor pl w przeważającej części przykleja się do książki, z jedną dużą różnicą: Mia i Pearl, których rasa nie jest określona w książce, są czarnymi postaciami w przedstawieniu, dodając do polaryzacji między tymi dwoma rodzinami. Decyzja ta jeszcze bardziej kontrastuje z matkami i rozświetla odważne uprzedzenia i samo-sprawiedliwą ślepotę Shaker Heights i jego podobizny. Nagle propozycja Eleny, by Mia została jej “kierowniczką domu”, ma szersze znaczenie, podobnie jak wykorzystanie przez Lexie historii Pearl w eseju aplikacyjnym na uczelni. Niektóre sceny przy stole Richardsonsa czytają bardziej jako kompendium różnych mikroagresji niż rzeczywista scena ludzi przy kolacji, ale punkt trafia w sedno.

Podczas gdy książka śledziła węzłowe wątki łączące dwie rodziny, zwłaszcza jej bohaterów z liceum, centrum ciężkości spektaklu jest Mia i Elena – ich różnice w światopoglądzie, rasie i przywilejach, ich ostre kody jako matek i ewentualne obsesyjne krucjaty przeciwko sobie.

Waszyngton i Witherspoon zakotwiczyli taką fiksację; ich wątki są ciężkie, pełne czasami topornych monologów, ale to nadal dreszczyk emocji. Ich wady rozbijają się jeszcze bardziej o wybuchową sprawę o prawa rodzicielskie. Mia staje po stronie swojej współpracowniczki w chińskiej restauracji, Bebe Chow (Lu Huang), nielegalnej imigrantki, która zostawiła swoje dziecko przy remizie strażackiej we mgle poporodowej. Elena wspiera swoją bezpłodną najlepszą przyjaciółkę Lindę (Rosemarie DeWitt), która finalizuje adopcję córki Bebe i jest zdesperowana, aby nie stracić kolejnego dziecka.
Podzielona fabuła skupia się na różnych aspetkach ich relacji

Zarówno Mia i Elena wstawić się do sprawy intymnie i nieświadomie, a druga połowa serii odchodzi od Shaker do przeszłości, aby uzasadnić, dlaczego każda kobieta odpowiada na sprawę tak intensywnie. Little Fires Everywhere staje się, ostatecznie, obowiązkowym serialem online z lektorem polskim do obrzejrzenia dla każdego miłośnika dramtu.

Little Fires Everywhere [2020] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Little Fires Everywhere
First air date Mar. 18, 2020
sezon 1
Odcinki 1
Udostępnij0

Podobne tytuły

Przyjaciele [1994] – Online
Ania, nie Anna [2017] – Online
The Falcon and the Winter Soldier [2020] – Online
Marvel: Cloak i Dagger [2018] – Online
Banshee [2013] – Online
Singardaan [2019] – Online
Amour fou [2020] – Online
WWE NXT [2010] – Online
Bull [2016] – Online
Violet Evergarden [2018] – Online
Trzynaście powodów [2017] 13 powodów – Online
Outsider [2020] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!