To nie jest OK [2020] – Online [Lektor PL] - Lektor Polski

To nie jest OK [2020] – Online [Lektor PL]

Feb. 26, 2020
Twoja ocena 0
10 1 vote

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Feb. 26, 2020

Creator

Obsada filmu

Sophia Lillis isSydney Novak
Sydney Novak
Wyatt Oleff isStanley Barber
Stanley Barber
Richard Ellis isBrad Lewis
Brad Lewis
Joe Fishel isHigh School Football Referee
High School Football Referee

Streszczenie filmu

Serwisy streamingowe wciąż starają się wymyślić nowe historie, które porwałyby widzów i zapewniły wysokie wskaźniki oglądalności. Obecnie najbardziej popularne seriale, które można odszukać online, to te skierowane do nastoletnich odbiorców, którzy mają jednak pewne wymagania względem tego, co chcą obejrzeć. Netflix wychodzi im naprzeciw, oferując lekkie historie, takie jak „To nie jest OK”, mając nadzieję, że przyciągnie to nowe osoby przed ekrany.

„To nie jest OK” i nowa fala młodzieżówek

Główną cechą nowych produkcji serialowych, skierowanych do wchodzących w dorosłość młodych ludzi, jest zmiana kata podejścia do fabuły. Dawniej nacisk najmocniej kładziono na porywające opowieści, które musiały w każdym miejscu spełniać najbardziej nawet rygorystyczne normy reżyserów. Wystarczy przejrzeć treści dostępne np. na stronie CDA, sprzed kilku lat zaledwie, aby zobaczyć ogromną różnicę z tym, co teraz oferują stacje telewizyjne i platformy streamingowe. Szukanie dziur w fabule było wtedy swoistą rozrywką wśród wymagających widzów, ale na chwilę obecna jest to już melodia przeszłości. Teraz do głosu doszli nowi widzowie, na których zadowoleniu zależy twórcom równie mocno, co na tych z większym stażem. Nową wykładnią seriali dla nastolatków, mających aktualnie swoje premiery stał się ładunek emocjonalny. To na nim najbardziej zależy młodym widzom i to jego będą stawiać na czele listy swoich wymagań, szukając czegoś do oderwania się od rzeczywistości. Jeśli rozpatrywać „To nie jest OK” w tej kategorii, wówczas możemy być niemal pewni, że serial ten przypadnie do gustu większej części młodzieży.

Trudne życie bohaterki „To nie jest OK”

Scenariusz „To nie jest OK” nie przewiduje spektakularnych zwrotów akcji ani szalonych plot twistów, pomimo że jego tłem narracyjnym jest pewne zjawisko nadprzyrodzone. Okazuje się, że pełni ono tutaj zgoła inną rolę niż w podobnych serialach traktujących o szeroko pojętej sci-fi. Lektor daje do zrozumienia, że w „To nie jest OK” fantastyka pełni jedynie rolę katalizatora, który ma stać się swego rodzaju oczyszczeniem dla głównej bohaterki, a co ważniejsze – ma ja do tego przede wszystkim zmusić. Główna bohaterka – Sydney – jest typową szarą myszką, która próbuje przetrwać trudny okres szkoły średniej. W jej ciele budzą się hormony, emocje i uczucia, o których nie miała pojęcia, co nie pomaga jej w życiu codziennym. Trudna sytuacja rodzinna dodatkowo potrafi ja zdołować, szczególnie, ze serial stosuje typowe zagrywki na płaszczyźnie rodzic – dziecko, zakładając, że nie potrafią nawiązać między sobą żadnego porozumienia. Sydney lawiruje zatem pomiędzy beznadzieją w domu a beznadzieją w szkole, która jeszcze bardziej się pogłębia, kiedy jej najlepsza przyjaciółka znajduje chłopaka. Sydney czując się oszukana i porzucona, pod wpływem silnie negatywnych emocji, odkrywa w sobie coś dziwnego – coś nadprzyrodzonego.

Negatywne emocje w „To nie jest OK”

Serial „To nie jest OK” w bardzo delikatny sposób podchodzi do wspomnianych zjawisk nadprzyrodzonych, nie chcą, aby widz chociaż na moment stracił z oczu to, co według fabuły ma być najistotniejsze, czyli problemy emocjonalne Sydney. Główna bohaterka musi mierzyć się z ich silnym natężeniem, szczególnie w okresie dojrzewania, z czym zaczyna sobie nie radzić. Widzowie mogą dzięki temu wywodowi sympatyzować z Sydney – w końcu wielu z nich ma podobne kłopoty w domu i szkole. Całość historii została dodatkowo opatrzona wątkiem romantycznym, który dla Sydney jest w zasadzie pierwszym doświadczeniem bliskości intymnej z drugą osobą. Jak w przypadku wielu pierwszych miłości, tak i w tym przypadku nie jest ona pozbawiona naiwności i masy popełnionych błędów, co dodatkowo tworzy wyjątkowo silna więź pomiędzy bohaterką a młodymi widzami. Historia pokazana w „To nie jest OK” opowiada się w zasadzie sama, dlatego lektor Polski nie wydaje się niezbędny do tego, aby zrozumieć, co gotuje się w środku Sydney za każdym razem, kiedy jej emocje zaczynają buzować ponad miarę.

„To nie jest OK” okazuje się zatem całkiem zgrabnie stworzona historia o problemach dojrzewania młodej dziewczyny, która nie ma w zasadzie żadnej pewności siebie. Dodatkowe wplecenie w opowieść wątków z gatunku sci-fi skutecznie urozmaica fabułę, nie pozostawiając widzów samych sobie, a co za tym idzie – nie pozwala na nudę.

To nie jest OK [2020] – Online [Lektor PL]
To nie jest OK [2020] – Online [Lektor PL]
To nie jest OK [2020] – Online [Lektor PL]
Prawdziwy tytuł filmu I Am Not Okay with This
First air date Feb. 26, 2020
Last air date Feb. 26, 2020
sezon 1
Odcinki 7
Duration 23m
Udostępnij0

Podobne tytuły

Blutige Anfänger [2020] – Online
Downton Abbey [2010] – Online
FBI: Most Wanted [2020] – Online
Cherish the Day [2020] – Online
Własnymi rękoma: Historia Madam C.J. Walker [2020] – Online
Ramo [2020] – Online
Ивановы-Ивановы [2017] – Online
WandaVision [2021] – Online
The Enemy Within [2019] – Online
Upload [2020] – Online
Młody Sheldon [2017] – Online
Breaking Bad [2008] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!