Hillary [2020] – Online - Lektor Polski

Hillary [2020] – Online

Mar. 06, 2020
Twoja ocena 0
10 1 vote

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Mar. 06, 2020

Creator

Creator

Obsada filmu

Streszczenie filmu

Świat wielkiej polityki większości ludzi kojarzy się z władzą i ogromnymi pieniędzmi. Jeśli przyjrzeć się temu tematowi bliżej, to istotnie tak, jest, ale tak naprawdę okazuje się, że na pierwszym planie znajdziemy pieniądze i znajomości. W Stanach Zjednoczonych tematyka ta budzi ogromne kontrowersje, prowadząc do ostrych dyskusji, rozwarstwienia społeczeństwa, a w skrajnych przypadkach nawet do otwartych konfliktów.

„Hillary” – niedoszła prezydent

Ostatnie kilkanaście lat w polityce amerykańskiej nie należało do spokojnych i udanych, jak wiele osób chciałoby je widzieć. Po dwóch kadencjach Baracka Obamy cały naród musiał stawić czoła nowemu wyzwaniu i wybrać kolejnego przedstawiciela kraju. Kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych to temat idealny na niejeden film, co zresztą jest prawdą, bo wiele takich produkcji istotnie powstało. Nie jest zatem niespodzianką, że „Hillary”, w ogóle pojawiło się na rynku. Główna bohaterka tego dokumentu – Hillary Clinton – to bardzo dobrze znana polityk zza oceanu. Jej mąż, Bill, piastował urząd Prezydenta Stanów Zjednoczonych i prawdopodobnie to rozbudziło w Hillary pragnienie zdobycia nieco władzy dla siebie samej. Wyjątkowo medialna kampania prezydencka w roku 2016 sprawiła, że Clinton stała się rozpoznawalna na całym świecie, pomimo że ubiegał się o urząd tylko w Stanach Zjednoczonych. Polityka tego kraju jest jednak wyjątkowo istotna dla całego naszego globu, bo Ameryka sama siebie lubi nazywać mocarstwem i światowym policjantem. Nie powinno zatem dziwić, że pozostałe kraje z zapartym tchem obserwowały wyścig po prezydencki fotel. Z perspektywy czasu wiemy już, że Clinton poniosła porażkę, ale nie na wszystkich frontach, o czym mówi wiele razy film „Hillary”.

Znajomości i „Hillary”

Dokument o Clinton nie chce zamykać się w jednej szufladzie z innymi produkcjami omawiającymi dokonania polityków, dlatego próbuje pokazać widzom nieco szerszą perspektywę, aby zrozumieli główną bohaterkę. Zanim jej mąż został prezydentem, mało kto ją kojarzył, ale są to tylko pozory, które ujawnia film „Hillary”. Twórcy tego dokumentu przenoszą widzów w czasie, pokazując skąd w ogóle, wzięło się to małżeństwo, które w trakcie swojego życia stało się jedną z najbardziej wpływowych par w polityce amerykańskiej, a co za tym idzie – również światowej. Lektor tłumaczy ich wspólną drogę po władzę, wskazując raz po raz, na pewne wydarzenia, które w znaczny stopniu pomogły Clinton w dotarciu do miejsca, w którym teraz się znajduje. Nie jest tajemnicą, że aby wspiąć się na szczyt politycznej drabiny w Waszyngtonie, trzeba mieć naprawdę dobre znajomości i film „Hillary” pokazuje, gdzie się one znajdują dla tytułowej bohaterki. Warto również poszerzyć swoją wiedzę, szukając informacji online.

Kampania pełna porażek dla „Hillary”

Żeby uniknąć nudnego wykładu na temat politycznej kariery Hillary, film postanawia pokazać także jej bardziej ludzka twarz. Eksploruje zatem czasy jej młodości, kiedy poznała swojego przyszłego męża – Billa, później pokazuje ja w roli matki i zwykłej żony, a na sam koniec stara się przybliżyć widzom jej pasje i charakter dnia codziennego. Ludzie lubią zaglądać do życia innych osób, nawet jeśli nie są do tego zapraszani, ale w tym przypadku Clinton bardzo chętnie dzieli się z nimi szczegółami, o których wiele osób mogło nie mieć pojęcia. „Hillary” nie zapomina jednak jaki jest cel dokumentu i szybko wraca do meritum, analizując krok po kroku niemal każde ważniejsze wydarzenie z kampanii prezydenckiej w 2016 roku. Wiele razy pada istotne pytanie o to, dlaczego Hillary Clinton przegrała z Donaldem Trumpem, skoro wszystkie sondaże dawały jej ogromną przewagę? W tym miejscu widzowie z naszego kraju powinni się skupić i posłuchać, jak lektor Polski tłumaczy, w jaki sposób działa ordynacja wyborcza na terenie Stanów Zjednoczonych, jak wygląda tamtejszy system polityczny i kto tak naprawdę decyduje o tym, kto zostanie kolejnym prezydentem. Nie, nie ma w tym żadnych teorii spiskowych, ale czysta metodyka.

„Hillary” to jeden z tych filmów, które koniecznie powinniśmy odszukać online, np., na stronie CDA, i obejrzeć z otwartym umysłem. Poznanie zasad funkcjonowania polityki i najpotężniejszych ludzi w USA, jak Clinton właśnie, rzuci nieco więcej światła na wiele ważnych globalnie spraw.

Hillary [2020] – Online
Hillary [2020] – Online
Hillary [2020] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Hillary
First air date Mar. 06, 2020
Last air date Mar. 06, 2020
sezon 1
Odcinki 4
Duration 65m
Udostępnij0

Podobne tytuły

Pandemic: How to Prevent an Outbreak [2020] – Online
Pick of the Litter [2019] – Online
The Grand Tour [2016] – Online
The Trials of Gabriel Fernandez [2020] – Online
Starożytni kosmici [2010] – Online
Farmaceuta [2020] – Online
Sex, Explained [2020] – Online
The Toys That Made Us [2017] – Online
Earth’s Tropical Islands [2020] – Online
13 Reasons Why: Beyond the Reasons [2017] – Online
Ziemia nocą [2020] – Online
Washington [2020] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!