Freud [2020] – Online [Lektor PL] - Lektor Polski

Freud [2020] – Online [Lektor PL]

Mar. 15, 2020
Twoja ocena 0
10 1 vote

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Mar. 15, 2020
1Sezon 1 Mar. 15, 2020

Creator

Obsada filmu

Manuel Ossenkopf isFrantisek Mucha
Frantisek Mucha
Robert Finster isSigmund Freud
Sigmund Freud
Georg Friedrich isAlfred Kiss
Alfred Kiss
Ella Rumpf isFleur Salomé
Fleur Salomé
Anja Kling isGräfin Sophia
Gräfin Sophia
Philipp Hochmair isGraf Viktor Szápáry
Graf Viktor Szápáry
Christoph F. Krutzler isFranz Poschacher
Franz Poschacher
Alina Fritsch isFanny Kiss
Fanny Kiss

Streszczenie filmu

W 2020 roku Netflix doczekał się pierwszej austriackiej produkcji, która w krótkim czasie zyskała sobie szerokie grono odbiorców. Stało się to za sprawą tytułu, pochodzącego od nazwiska słynnego twórcy psychoanalizy. Problematyka, którą podejmował Freud w swoich pracach, do dziś wywołuje wiele emocji. Czy serial zrealizowany przez Marvina Krena podoła oczekiwaniom widzów spragnionych silnych wrażeń?

Kiedy miała miejsce premiera serialu?

Pierwszy sezon serialu “Freud” ukazał się na Netfliksie w marcu 2020 roku. Całość składa się z ośmiu odcinków, jednak tuż po premierze pojawiły się pytania o kontynuację. Twórcy serialu nie wykluczają możliwości powstania drugiego sezonu.

O czym jest nowy serial Netflixa?

Serial “Freud” inspirowany jest życiem i działalnością austriackiego neurologa – Sigmunda Freuda. Akcja serialu rozgrywa się w XIX-wiecznym Wiedniu, gdzie młody Freud, rozwiązując mroczne zagadki miasta, wplątuje się w okultystyczny spisek. Tytułowy bohater, któremu towarzyszy kobieta medium, musi zmierzyć się ze sprawą brutalnych morderstw. Nie małą rolę w serialu odgrywają liczne intrygi polityczne.

W postać psychoanalityka wcielił się Robert Finster, którego wcześniej można było zobaczyć w filmie z 2016 roku “Pożegnanie z Europą”. Na ekranie pojawili się także Ella Rumpf jako Fleur Salomé, Georg Friedrich (Alfred Kiss) czy Christoph F. Krutzler (Franz Poschacher).

Kto powinien obejrzeć “Freuda”?

“Freud” to serial przeznaczony dla miłośników mrocznych tajemnic, spisków, intryg i zagadek detektywistycznych. Stanowi połączenie gatunków: psychologicznego, thrillera, psychodelicznego horroru i historycznego dramatu. Twórcom serialu bardziej chodziło o to, aby zapewnić widzom rozrywkę. Niewątpliwie nie jest to serial dla tych, którzy stawiają na ambitne produkcje. Duży zawód czeka także osoby chcące poznać biografię austriackiego psychoanalityka. Fabuła “Freuda” składa się głównie z wątków fikcyjnych. Można nawet powiedzieć, że twórcy pominęli elementy dotyczące prawdziwego życia Sigmunda Freuda. Nie oznacza to wcale, że serial Marvina Krena nie sprawia przyjemności podczas oglądania. “Freud” należy do tych produkcji, które trzymają widza w nieustannym napięciu, a odcinki ogląda się jeden po drugim.

Na szczególną uwagę zasługują kostiumy, które można podziwiać, oglądając tę produkcję. Piękne dziewiętnastowieczne stroje stanowią jeden z największych atutów tego serialu. Już w pierwszych minutach zobaczyć można Sigmunda Freuda, który w białej koszuli i kamizelce prezentuje się zjawiskowo.

Główny wątek

Twórcy serialu skupili się na ukazaniu Freuda takim, jaki był w młodości. Tytułowa postać w momencie, gdy rozgrywa się akcja serialu ma 30 lat, więc kariera przyszłego psychoanalityka dopiero się rozpoczyna. Charakterystyczną cechę osobowości młodego Freuda stanowi jego izolacja. Bohater przedstawiony zostaje jako outsider, który nie potrafi przystosować się do życia w społeczeństwie i jest uzależniony od kokainy. Można go określić także mianem desperata, pozostającego w ciągłym konflikcie ze środowiskiem lekarzy i naukowców. Życie Sigmunda ulega zmianie, gdy na swojej drodze spotyka inspektora policji Alfreda Kissa (Georg Friedrich),a okoliczności zmuszają go do rozwikłania zagadki morderstwa. Wszystko wskazuje na to, że w sprawę morderstwa uwikłana jest grupa arystokratów, należących do kręgu okultystów. W tym miejscu należy wspomnieć o medium – Salomé Fleur (Ella Rumpf), której postać będzie miała ogromne znaczenie dla dalszego biegu wydarzeń. Najważniejszym elementem serialu zdaje się być hipnoza, której bezgranicznie wierzy Freud. To właśnie wokół tej metody zostanie zbudowana cała akcja serialu.

“Freud” online – czy serial jest dostępny na CDA?

Jak wiadomo, Netflix Polska umożliwia swoim użytkownikom oglądanie seriali zarówno w języku oryginalnym, jak i po polsku. Z pewnością niedługo serial “Freud” będzie można obejrzeć w Internecie. Rozrywki dostarczy widzom CDA., które zyskuje popularność, udostępniając filmy z lektorem Polskim.

Freud [2020] – Online [Lektor PL]
Freud [2020] – Online [Lektor PL]
Freud [2020] – Online [Lektor PL]
Freud [2020] – Online [Lektor PL]
Freud [2020] – Online [Lektor PL]
Freud [2020] – Online [Lektor PL]
Freud [2020] – Online [Lektor PL]
Prawdziwy tytuł filmu Freud
First air date Mar. 15, 2020
Last air date Mar. 22, 2020
sezon 1
Odcinki 8
Duration 52m
Udostępnij0

Podobne tytuły

Ray Donovan [2013] – Online
Alienista [2018] – Online
Tribal [2020] – Online
Ucieczka z Dannemory [2018] – Online
Genialna przyjaciółka [2018] – Online
Fear the Walking Dead [2015] – Online
Purpurowe Rzeki [2018] – Online
Good Girls [2018] – Online
Desalma [2020] – Online
Skylines [2019] – Online
Zeit der Geheimnisse [2019] – Online
Kyokou Suiri [2020] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!