For Life [2020] – Online - Lektor Polski

For Life [2020] – Online

Feb. 11, 2020
Twoja ocena 0
0 0 votes

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Feb. 11, 2020

Streszczenie filmu

For life – nowy hit wśród seriali?

Wypuszczony w lutym bieżącego roku serial z miejsca zebrał pozytywne recenzje. Został wyprodukowany przez amerykańską stację ABC, która ma na swoim koncie takie hity, jak: Grey’s Anatomy (Chirurdzy), How To Get Away With A Murder (Sposób na morderstwo), Lost (Zagubieni), czy Marvel’s Agent Carter (Agentka Carter). Z góry można było się więc spodziewać, że kolejny serial tejże stacji również okaże się strzałem w dziesiątkę.

Walka o życie.

Główny bohater, Aaron Wallace (Nicholas Pinnock), został niesłusznie skazany na dożywocie za zbrodnię, której nie popełnił. Z dnia na dzień stracił wszystko – przyjaciół, kochającą żonę Marie (Joy Bryant), oraz córkę Jasmine (Tyla Harris), która niedługo urodzi mu wnuka. Wielu ludzi załamałoby się, ale nie Aaron. Nasz bohater postanawia zostać prawnikiem i udowodnić swoją niewinność. Rzuca wyzwanie skorumpowanemu DEA i rozpoczyna walkę na sali sądowej o swoje życie. Nie pozostaje jednak obojętny na krzywdę innych – aktywnie poznaje historie współwięźniów i całkowicie bezinteresownie staje również w ich obronie. Czy Aaron poradzi sobie w nowym, nieprzyjaznym środowisku? Czy uda mu się zostać wystarczająco dobrym prawnikiem, by udowodnić niewinność nie tylko swoją, ale i innych? Odpowiedzi na te i inne pytania otrzymamy, gdy zasiądziemy wygodnie przed ekranem, odpalimy pierwszy odcinek serialu i wkroczymy wraz z Aaronem za mury amerykańskiego więzienia.

For life – wiele przesłań w jednej produkcji.

For life jest serialem, który oferuje coś więcej niż “zaledwie” świetną fabułę, grę aktorską, ścieżkę dźwiękową czy montaż. Porusza wiele trudnych tematów poruszanych w debatach publicznych we współczesnej Ameryce. Problemy handlu narkotykami, skorumpowanych służb państwowych, niesprawiedliwych wyroków, czy też rasizmu, niestety wciąż są aktualne i często spotykane za Atlantykiem. Produkcja z pewnością trafi do serc wielu odbiorców, nie tylko w Stanach, ale i na całym świecie.Serial ten z pewnością skłoni do refleksji niejedną osobę, być może również pozwoli części odbiorców na utożsamienie się z głównym bohaterem, bądź też innymi więźniami. Fabuła serialu jest oparta na prawdziwych wydarzeniach, co pogłębia wpływ, jaki może on wywrzeć na odbiorcach. W ostatnich kilkunastu latach pojawiało się wiele seriali poruszających tematykę więziennictwa. Najbardziej znanym jest chyba serial Prison Break, który zdobył sławę i uznanie na całym świecie. Nie należy jednak stawiać produkcji For life jako konkurenta dla jego poprzednika, gdyż oferuje on zupełnie inne spojrzenie na problematykę więziennictwa, a sam odchodzi bardziej w obszary dramatu, aniżeli filmu akcji.

Gwiazdorska obsada

For life stawia na mieszankę mniej znanych, choć utalentowanych aktorów, z postaciami, których nazwiska zna każdy koneser sztuki filmowej. Aktor grający głównego bohatera, Nicholas Pinnock, ma za sobą epizod w superprodukcji studia Marvel, Captain America: Pierwsze starcie (2011). Indirę Varmę widzowie mogą kojarzyć z roli Ellarii Sand z Gry o Tron, Glenn Fleshler wystąpił w nagrodzonym Oscarami filmie Joker (2019), a Boris McGiver zabłysnął w znanym i cenionym serialu House of Cards, wcielając się w rolę dziennikarza Toma Hammerschmidta. Ma za sobą również występy w Różowej Panterze (2006), Lincolnie (2012) i serialu pod tytułem “Zabić Kennedy’ego”. W serialu występuje też słynny i ceniony raper Curtis James Jackson, bardziej znany jako 50 Cent. Nie jest to pierwszy występ Amerykanina na ekranie. Ma na swoim koncie występy w kilku serialach, między innymi w: Conan, Robot Chicken bądź Katie. Zwykle jednak wcielał się w samego siebie, miał więc ułatwione zadanie. Prawdziwe wyzwanie otrzymał w emitowanym przez 6 lat serialu Power, gdzie zagrał główną rolę, Kanana Starka, za którą otrzymał pozytywne recenzje. Czy raper poradzi sobie w kolejnym serialu, tym razem w roli Cassiusa Dawkinsa? Możecie przekonać się sami, oglądając go na CDA. Do wyboru w różnych wersjach: lektor, lektor polski, napisy. Nie zwlekajcie i zobaczcie, jak wygląda świat zza krat!

For Life [2020] – Online
For Life [2020] – Online
For Life [2020] – Online
For Life [2020] – Online
Prawdziwy tytuł filmu For Life
First air date Feb. 11, 2020
sezon 1
Odcinki 1
Duration 60m
Udostępnij0

Podobne tytuły

Sukcesja [2018] – Online
The I-Land [2019] – Online
The L Word: Generation Q [2019] – Online
To nie jest OK [2020] – Online [Lektor PL]
The Walking Dead [2010] – Online
Shadowhunters [2016] – Online
Prodigal Son [2019] – Online
Almost Family [2019] – Online
Hollywood [2020] – Online
Riverdale [2017] – Online
Potwór z bagien [2019] – Online
Station 19 [2018] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!