Feel Good [2020] – Online [Lektor PL] - Lektor Polski

Feel Good [2020] – Online [Lektor PL]

Mar. 18, 2020
Twoja ocena 0
10 1 vote

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Mar. 18, 2020

Creator

Obsada filmu

Streszczenie filmu

Pod koniec pierwszego sezonu Feel Good lektor pl, jest odcinek, w którym młody, wschodzący komik wchodzi na scenę w klubie komediowym i testuje materiał dla żądnego tłumu. Jest to scena, którą widzieliśmy już wcześniej w wielu na wpół autobiograficznych serialach o komediowcach – niespokojna energia, samodeprecjonowanie, brutalna szczerość – i taka, w której reagujemy mieszanką nerwowego śmiechu i niewygodnego charczenia. Ale tym razem czujemy się inaczej; faktycznie czujemy się nowi, surowi i rezonujący.

Serial z polskim lekorem Feel Good śledzi Mae (Mae Martin), kanadyjską queer w Wielkiej Brytanii, i jej związek z “prostą” dziewczyną. George (Charlotte Ritchie) wcześniej umawiał się tylko z mężczyznami, dopóki nie spotkała Mae na pokazie, a ci dwaj od razu się z nią nie spotkali. Kibicujemy im od razu: George jest typem osoby, która bezpośrednio pyta: “Chcesz mnie pocałować?”, a Mae odpowiada: “To byłoby takie fajne.” Stamtąd wiatr wali w twarz z randek, kurwa, i poruszania się razem – wszystko w ciągu trzech miesięcy i wszystko przed kartą tytułową otwarcia w odcinku pilotażowym. Tego samego ranka George po raz pierwszy przypadkowo dowiaduje się, że Mae jest uzależniona.

Problem goni problem w tym serialu online – Feel Good

Albo, jak powiedziałaby Mae, miała kiedyś problem z narkotykami, ale teraz jest w porządku. Teraz ma po prostu niespokojne nogi i “upiorne” oczy, intensywność, która jest zarówno intrygująca, jak i odstręczająca, oraz tendencję do hiperfiskaty i całkowitej obsesji na punkcie tego, co jest przed nią postawione. “Miałem problem”, wyjaśnia Mae George, “Teraz mam ciebie”. Mae jest typem osoby, która zamienia jeden nałóg na drugi, która rzuca się z pełną prędkością w następną rzecz – albo w następną dziewczynę. Musi jeszcze zdać sobie sprawę, że wyniki końcowe są zawsze takie same: po początkowym haju, zawsze jest comedown; po fazie miesiąca miodowego, są takie momenty, kiedy patrzysz na swojego partnera i widzisz tylko wady.

Nieszablonowe podejście

To inteligentne, realistyczne podejście do uzależnienia, co widać również na przykładzie Maggie (Sophie Thompson), sponsora Mae NA, która na co dzień zajmuje się kawą i wypełnia swoje życie hobby, aby pozostać “zbyt zajętą, aby kiedykolwiek myśleć o narkotykach”. Ale to tylko oznacza, że ignoruje bardziej palące sprawy, które są przed nią. Czasami spotkania NA mogą być trochę zbyt on-the-nose, zwłaszcza gdy seria jest wyraźnie próbuje zrobić punkt o tym, jak radzimy sobie z uzależnieniem, ale to jest nadal łatwo zobaczyć uczciwość za nim.

Ten serial lektor pl jest głęboki i wciagający.

Ta uczciwość wynika w dużej mierze z jej osobistego podejścia, ponieważ Mae Martin nie tylko występuje w programie, ale jest współtwórcą i współtwórcą każdego odcinka z Joe Hampsonem, opierając się w dużej mierze na swoim prawdziwym życiu. (Mae Martin ma również specjalne stanowisko dotyczące jej przeszłości w odcinku “Komedianci świata” Netflix’a).

Mniejszości w serialu

W miarę jak w telewizji pojawia się coraz więcej twórców i postaci LGBTQ+, seriale telewizyjne (a zwłaszcza komedie/dramaty) są w stanie skupić się bardziej na konkretnych, niuansowanych, relatywnych aspektach bycia pedałem niż na opowiadaniu tej samej garstki wątków. Feel Good (wraz z serialami takimi jak Work in Progress lub Sex Education) jest tego świetnym przykładem, ponieważ nadal zawiera coś z historii coming outu (taki, który jest zarówno krzykliwy i humorystyczny), ale także idzie dalej i staje się bardziej szczegółowe. Serial Feel Good online bada zinternalizowaną homofobię i odkrywa tożsamość płciową (i jej wpływ na związek); zajmuje się też gównianymi, ignoranckimi przyjaciółmi i pytaniem.

Przede wszystkim miłość – Feel Good serial bez limitu z polskim lektorem

Feel Good online lektor pl nie koncentruje się wyłącznie na namiętności i mniejszościach, ale na miłości w ogóle, a zwłaszcza na sposobach, w jaki mamy romantyczne ideały, które spadają płasko. Chodzi o to, jak często staramy się być takim typem osoby, jakim według nas chce nas być nasz partner, jak patrzymy na innych ludzi, aby nas uratować, a nie pomagać sobie, i jak miłość, podobnie jak narkotyki, może być uzależnieniem. Mae i George mają problemy, które są uniwersalne, takie jak ukrywanie sekretów, poczucie odpowiedzialności za utrzymanie partnera na powierzchni i posiadanie przeciwstawnych energii, które stale konkurują. Mają też problemy, które są bezpośrednio związane z byciem queer, jak na przykład zinternalizowany wstyd George’a, który pojawia się często w całej serii. Dzięki temu Martin i Ritchie mają natychmiastową chemię, która wciąga w pełni we wzloty i upadki ich związku: Chodziłam tam i z powrotem pomiędzy pragnieniem, by się rozstali, a pragnieniem, by byli razem na zawsze.

Poczucie humoru Martina niesie ze sobą ten serial z polskim lektorem. W rzeczywistości wiele z Feel Good lektor pl będzie komfortowo i niekomfortowo względne.

Feel Good [2020] – Online [Lektor PL]
Feel Good [2020] – Online [Lektor PL]
Prawdziwy tytuł filmu Feel Good
First air date Mar. 18, 2020
Last air date Mar. 18, 2020
sezon 1
Odcinki 6
Duration 25m
Udostępnij0

Podobne tytuły

El Juego de las Llaves [2019] – Online
Tyler Perry’s Young Dylan [2020] – Online
Power [2014] – Online
Sposób na morderstwo [2014] – Online
Świat według Mindy [2012] – Online
Śledczy do pary [2016] – Online
Zerozerozero [2020] – Online
Blindspot: Mapa zbrodni [2015] – Online
Reprisal [2019] – Online
FBI [2018] – Online
Tate no Yuusha no Nariagari [2019] – Online
Wojna światów [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!