Dunkelstadt [2020] – Online - Lektor Polski

Dunkelstadt [2020] – Online

Feb. 26, 2020
Twoja ocena 0
10 1 vote

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Feb. 26, 2020

Creator

Creator

Obsada filmu

Alina Levshin isDoro Decker
Doro Decker
Rauand Taleb isAdnan Musa
Adnan Musa
Artjom Gilz isChris Lautner
Chris Lautner

Streszczenie filmu

W fikcyjnym mieście “Dunkelstadt” Doro Decker pracuje jako prywatny detektyw, troszcząc się o duże i małe potrzeby swoich klientów. Uciekłe złote chomiki są sprowadzane z powrotem, porwani bezdomni są uwalniani – cokolwiek się stanie. W rzeczywistości chciała naśladować swojego ojca i zostać policjantką – ale ponieważ nie dała się obmacywać, a zamiast tego wysłała nadzorcę obmacywania do szpitala, jej kariera policyjna skończyła się zanim się rozpoczęła – więc Doro podjęła pracę jako prywatny detektyw raczej z konieczności, aby móc wyjaśnić sprawy, nawet jeśli bez munduru policyjnego. Widz szybko jednak zdaje sobie sprawę, że prowadzenie dochodzenia na własną rękę może być dla Doro lepszym wyborem niż praca w policji. Bo jest bardziej typem samotnego wilka niż zawodnikiem drużyny. Nie interesują ją tak bardzo zasady, zamiast tego lubi używać wszelkich dostępnych jej środków, by po trochu zbliżyć się do prawdy. Więc to całkiem stosowne, że nie jest związana prawem policyjnym. Serial online Dunkelstadt wciąga już od pierwszych chwil.

Nietuzinkowa produckja – Dunkelstadt z lektorem pl

Trudno jest mówić o produkcji, która tak bardzo różni się od (licznych!) innych przedstawicieli tego gatunku. Od czego zaczynamy? Doro sama występuje jako narrator, poprzez głos z biura. Nie tylko komentuje to, co dzieje się obecnie, ale nieustannie umieszcza to w kontekście swojej burzliwej przeszłości i ogólnej sytuacji życiowej. I to wcale nie jest banalne. Oprócz jej zwolnienia, jest jeszcze jeden, trudniejszy cios, który zdaje się determinować myśli i działania Doro: śmierć jej ojca. Jej ojciec został zastrzelony na służbie podczas rutynowych badań kontrolnych. Jej matka była alkoholiczką, co pomogło Doro ukryć się przed urzędem ds. młodzieży, gdy była dzieckiem. Detektywka była twarda i niedostępna ze względu na swoją wczesną samoświadomość – dlatego też Adnanowi (Rauand Taleb, “4 Bloki”) udało się zrobić małą sztuczkę: młody gej o imigranckim pochodzeniu przekonuje Doro, by pozwoliła mu pracować dla niej jako asystentka, w podziękowaniu za to, że wcześniej mu pomagałeś. I udaje mu się zaglądać za ścianą ochronną Doro krok po kroku. Ponieważ on również pomaga jej w badaniach, “Dunkelstadt” ma swój własny niezwykły duet badaczy.

Historia opowiadana w nadzwyczajny sposób – seria Dunkelstadt CDA z pewnością Cię zaskoczy – Dunkelstadt z poelkim lektorem

Sposób, w jaki Doro opowiada tę historię, sprawia wrażenie lektury numeru “Nicka Knattertona”. Pasuje do tego również animowany wstęp do serialu, w którym bohaterowie są sportretowani jak sylwetki, aby wprowadzić widza w nastrój serialu Dunkelstadt jako hołd dla gatunku “Film Noir”. Serial Dunkelstadt online z pewnością Cię zachwyci.
Nie tylko na stylowym otwarciu role wydają się być jak szablony, jak wyrysowane kontury; choć fabuła wydaje się być osadzona w naszej rzeczywistości, inscenizacja reżyserki Asli Özge sprawia, że wydarzenia wydają się nieco nierealne – bohaterowie główni i uboczni wydają się zbyt skonstruowani, zbyt konsekwentnie działają zgodnie z profilem swojej roli. I taka jest bez wątpienia intencja. Przyzwyczajenie się do tego może jednak zająć trochę czasu – do tego czasu można poczuć postacie jak drewniane lub klisze.

Co czuje bohater w serialu bez limitu Dunkelstadt

Doro zdaje się nie doceniać swojego rodzinnego miasta, wręcz przeciwnie: Dunkelstadt to miasto, które ma za dużo wszystkiego – po prostu nic dla ciebie. To, co dokładnie jest nie tak z miejscem zamieszkania Doro, poza zbrodniami, które musi rozwiązać, nie jest szczegółowo wyjaśnione, dlatego też jest całkiem oczywiste, że “Dunkelstadt” nie oznacza dosłownie miasta (film został nakręcony w Antwerpii), ale symbolicznie mroczne życie traumatycznego detektywa. Jest niewątpliwie rysowana jako postać feministyczna – przecież fizycznie oparła się niechcianemu prześladowaniu koleżanki i wzięła swój zawód w swoje ręce, który wykonuje tylko zgodnie z własnym kodeksem moralnym, bez konieczności odpowiadania przed (męskim) przełożonym.

Dunkelstadt [2020] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Dunkelstadt
First air date Feb. 26, 2020
Last air date Feb. 26, 2020
sezon 1
Odcinki 6
Duration 45m
Udostępnij0

Podobne tytuły

Alienista [2018] – Online
Wojownik [2019] – Online
Dom z papieru [2017] – Online
Vysoká hra [2020] – Online
Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez [2020] – Online
Criminal: France [2019] – Online
Interrogation [2020] – Online
Vinland Saga [2019] – Online
Harley Quinn [2019] – Online
Luther [2010] – Online
Wentworth. Więzienie dla kobiet [2013] – Online
Deputy [2020] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!