Breaking Bad [2008] – Online - Lektor Polski

Breaking Bad [2008] – Online

Jan. 20, 2008
Twoja ocena 0
10 1 vote

Sezony i odcinki

2Sezon 2 Mar. 08, 2009

Creator

Obsada filmu

Bryan Cranston isWalter White
Walter White
Anna Gunn isSkyler White
Skyler White
Aaron Paul isJesse Pinkman
Jesse Pinkman
Dean Norris isHank Schrader
Hank Schrader
Betsy Brandt isMarie Schrader
Marie Schrader
RJ Mitte isWalter White Jr.
Walter White Jr.
Jonathan Banks isMike Ehrmantraut
Mike Ehrmantraut
Bob Odenkirk isSaul Goodman
Saul Goodman

Streszczenie filmu

„Breaking Bad” stało się fenomenem świata seriali, na stałe wpisując się w poczet tych produkcji, które zmieniły oblicze telewizji. Z pozoru prosta historia, pokazał, jak wielki potencjał drzemie w dramatach, opowiadających zdawałoby się proste historie o ludziach walczących z przeciwnościami losu. W tym konkretnym przypadku dodano do tego kilka elementów zaczerpniętych z innych gatunków, tworząc opowieść będącą idealną krytyką społeczeństwa amerykańskiego.

„Breaking Bad” – fenomen telewizji

Stacja AMC, która stworzyła serial „Breaking Bad”, od wielu lat znana jest ze swoich nowatorskich projektów, które raz za razem okazują się przełomowymi produkcjami. Na potrzeby nowoczesnej telewizji wprowadziła zupełnie nowe sposoby prowadzenia fabuły oraz pokazywania charakterów głównych bohaterów. W przypadku „Breaking Bad” okazuje się, że serial zmienił o wiele więcej niż tylko technikę przekazywania historii, ale także postrzeganie przez widzów tego, co zostanie uznane za wartościowy program. Na przestrzeni zaledwie kilku lat, AMC pokazała, że w świecie telewizji wciąż jest miejsce na nowatorskie projekty, które przy odpowiednim podejściu mogą zwabić przed ekrany telewizorów wielomilionową widownię. Tak naprawdę kluczem do sukcesu „Breaking Bad” było wiele poszczególnych elementów składających się na całość, ale na pierwsze miejsce wyraźnie wysuwa się z pozoru prosta opowieść o zwykłym człowieku, który odkrywa, że jest chory na raka. Mało jest tego typu opowieści dostępnych chociażby online.

Serial o szarym człowieku

Walter White to niczym niewyróżniający się mężczyzną w średnim wieku, który prowadzi normalne życie na przedmieściach jednego z licznych dużych miast na terenie Stanów Zjednoczonych. Jego codzienne zmagania z rzeczywistością ograniczają się do ciężkiej i mało satysfakcjonującej pracy jako nauczyciel chemii w lokalnym liceum, wychowywaniu nastoletniego syna i znoszeniu trudów życia małżeńskiego. Cała ta szarość dnia codziennego przybiera nieoczekiwany obrót, kiedy White, dręczony dolegliwościami zdrowotnymi, udaje się do lekarza na rutynowe badania. Na nieszczęście dla głównego bohatera, okazuje się, że cierpi na wyjątkowo zjadliwą odmianę raka. Walter zostaje z dnia na dzień postawiony przed faktem nieubłaganej śmierci, która co gorsza – nie będzie w żaden sposób przyjemnym doświadczeniem. Targany wyrzutami sumienia za zmarnowanie własnego życia, a także poczuciem odpowiedzialności za rodzinę, którą niedługo pozostawi bez wsparcia, wpada na szatański plan. Jego wykształcenie podsuwa mu pomysł na produkcję narkotyków, dzięki czemu ma nadzieję na zabezpieczenie finansowe swoich bliskich. Problem w tym, że White – szary człowiek – nie ma pojęcia jak rozpocząć proces dystrybucji. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi mu jego dawny uczeń – Jessie Pinkman – który okazuje się znanym w okolicy dilerem narkotyków.

Łamanie prawa z „Breaking Bad”

Niecodzienny duet, złożony z szarego człowieka posiadającego szalony plan oraz miejscowego nieudacznika parającego się sprzedażą narkotyków, powoli, ale z uporem, rozpoczyna produkcję narkotyków. Już na samym starcie oboje zauważają, że aby całość miała się udać, potrzeba im czegoś szczególnego. Złotym środkiem okazuje się wiedza White’a o z dziedziny chemii. Mężczyzna potrafi stworzyć wyjątkowo czystą odmianę metaamfetaminy, która w bardzo krótkim czasie robi ogromna wręcz furorę w środowisku lokalnych narkomanów. W tym miejscu pojawiają się nieoczekiwane kłopoty, pod postacią zdenerwowanych handlarzy z okolicy, będących wściekłymi za ubywających na rzecz White’a klientów. Tego Walter nie wziął pod uwagę – świat przestępczości upomni się o niego w bardzo brutalny sposób.

Duet White – Pinkmann, na przestrzeni kilku sezonów doświadcza wielu wzlotów i upadków, co na początku każdego odcinka podkreśla lektor podsumowujący odcinki poprzednie, ale zmiana, która w nich zachodzi, im bardziej brną w świat produkcji nielegalnych substancji, stała się najmocniejszą strona „Breaking Bad”. Dylematy moralne, które pojawiają się na ich drodze, zawsze zdają się mieć usprawiedliwienie, ale widz zauważa, że szybko staje się to dla Waltera i jego kompana tylko wymówką. Obydwoje wielokrotnie prawie wpadają w ręce policji, a atmosferę podgrzewa fakt, że szwagrem White’a jest oficer pracujący w wydziale do spraw narkotykowych. Narastająca brutalizacja metod działania głównych bohaterów z początku przeraża, ale łatwo to widzom zrozumieć, biorąc pod uwagę, jak wiele Walter i Jessie poświęcili dla ich planu.

Serial „Breaking Bad” zdobył na zachodzie ogromna popularność, podobnie jak w naszym kraju. Produkcja pojawiła się już na licznych serwisach oferujących streaming online, jak chociażby CDA, a fani doczekali się kolekcjonerskich wydań DVD, gdzie lektor Polski dodał więcej głębi charakterom głównych bohaterów. Pomimo że produkcja doczekała się swojego oficjalnego zakończenia, wielu fanów do dziś ochoczo wraca do „Breaking Bad”, by po raz kolejny doświadczyć unikatowego klimatu serialu.

Breaking Bad [2008] – Online
Breaking Bad [2008] – Online
Breaking Bad [2008] – Online
Breaking Bad [2008] – Online
Breaking Bad [2008] – Online
Breaking Bad [2008] – Online
Breaking Bad [2008] – Online
Breaking Bad [2008] – Online
Breaking Bad [2008] – Online
Breaking Bad [2008] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Breaking Bad
First air date Jan. 20, 2008
Last air date Sep. 29, 2013
sezon 5
Odcinki 62
Duration 45m
Udostępnij2

Podobne tytuły

Utopia Falls [2020] – Online
Śledczy do pary [2016] – Online
Yellowstone [2018] – Online
The Marvelous Mrs. Maisel [2017] – Online
Ania, nie Anna [2017] – Online
Stranger Things [2016] – Online
Amour fou [2020] – Online
The Walking Dead [2010] – Online
The Expanse [2015] – Online
Vampires [2020] – Online
Templariusze [2017] – Online
Syrena [2018] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!