Bloodride [2020] – Online - Lektor Polski

Bloodride [2020] – Online

Mar. 13, 2020
Twoja ocena 0
0 0 votes

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Mar. 13, 2020

Streszczenie filmu

Nie ma co ukrywać, że zdecydowana większość użytkowników platform streamingowych, oferujących dostęp do filmów i seriali online, jak Netflix, czy CDA, to ludzie z pokolenia lat 90. Słynne już wyrażenie, które w dobie internetu urosło do rangi slangu pokoleniowego, określającego już nie tylko ludzi urodzonych w konkretnych latach, ale także całą gałąź popkultury. Sztuka zaczęła czerpać z tego fenomenu pełnymi garściami, czego skutkiem są tysiące serial i filmów, skierowanych do jednej tylko grupy odbiorców. Dokładnie takim produktem jest serial „Bloodride”.

Powrót do przeszłości z „Bloodride”

W każdym kraju społeczeństwo nieco inaczej definiuje pokolenie lat 90. ale elementem wspólnym, spajającym tych wszystkich ludzi, jest sztuka wizualna, która nigdy nie znała granic i dlatego dotarła nawet do najdalszych zakątków świata. Wszyscy zapewne mamy w pamięci przynajmniej jeden serial, który zrobił na nas szczególne wrażenia, a już na pewno każdy pamięta produkcję, która wywołała w nim lekką traumę. Horrory sprzed 20 i 30 lat nie miały żadnych oporów w pokazywaniu przerażających treści, skutkiem czego, zapisały się bardzo trwale w umysłach dorosłych już ludzi. Ktoś w końcu zdał sobie z tego sprawę i postanowił wrócić do tamtych wspomnień, tworząc zupełnie nową opowieść, opartą na starych założeniach. Strach i dreszczyk emocji dawno już nie gościł w serwisach online, dlatego każdy, kto pamięta tamte emocje, uruchamiające adrenalinę w naszych organizmach podczas nocnych seansów, powinien przyjrzeć się bliżej „Bloodride”. Serial ten ma sporo różnic w stosunku do wspomnianych wyżej seriali naszego dzieciństwa, ale wciąż można w nim poczuć podobny klimat, który jest chyba ważniejszy niż samo wywoływanie strachu.

Różnorodność w „Bloodride”

Netflix od wielu lat kładzie duży nacisk na to, aby rozwijać produkcję seriali oryginalnych z większości państw, w których ich usługi są dostępne. Krok po kroku do ich oferty online, są dodawane coraz to nowe filmy i seriale, oferujące również wybór opcji – lektor Polski. Bardzo to pomaga w oglądaniu, zwłaszcza że w wielu przypadkach, obcy język okazuje się granicą nie do przebycia dla niektórych widzów. „Bloodride” jest zatem produkcją oryginalną, pochodzącą z Norwegii, która raczej nie słynęła dotąd z horrorów i thrillerów, a raczej zagadek kryminalnych. Tym razem jednak stało się inaczej i możemy podziwiać efekty tej dziwnej pracy, bo serial „Bloodride” trudno nazwać inaczej. Głównym założeniem produkcji, jest pokazanie jak największej ilości interesujących, strasznych i dających do myślenia opowieści. Dlatego też każdy odcinek eksploruje nową historię, niepowiązana w żaden oczywisty sposób z innymi. Poszczególne odcinki są krótkie, ograniczając tym samym ewentualną nudę, bo akcja i treść, którą chcą przekazać twórcy, została dobrze skondensowana. Warto przy tym zaznaczyć, że w przypadku „Bloodride”, nie ma żadnej konkretnej zasady co do wyboru kolejności odcinków, dlatego śmiało możemy przeczytać krótkie opisy poszczególnych epizodów, które są dostępne online i wybrać na sam początek te, które naszym zdaniem wydają się najbardziej interesujące.

„Bloodride” ma coś dla każdego

Twórcy serialu wielokrotnie podkreślali, że wzorowali się na klasykach gatunku, dlatego ich serial, ma być niejako hołdem dla nich. Duży nacisk położona na to, aby opowieści, których doświadczy widz, były możliwie jak najbardziej realistyczne. Jest tutaj obecny co prawda element groteski i absurdu, ale najczęściej dopiero w momencie kulminacyjnym. Cała reszta fabuły ma wyglądać i jak najlepiej przypominać świat realny, który powoli i w odpowiednik dawkach miesza się ze światem grozy i horroru. Działania te widać wyraźnie, co istotnie przywołuje w naszej pamięci seriale sprzed lat, a więc samo to jest sporym sukcesem serialu „Bloodride”. Trudno powiedzieć czy historie pokazane w tej produkcji przypadną do gustu wszystkim ze słynnego pokolenia lat 90. ale na pewno warto spróbować poczuć klimat dawnych lat, który zdecydowanie jest obecny w „Bloodride”. Duża różnorodność opowieści prezentowanych w tej antologii daje nadzieję, że trafia one do szerokiego grona odbiorców, którzy nie są nastawienie jedynie na jeden gatunek, ale nawet jeśli – to i tutaj znajdą coś dla siebie.

„Bloodride” okazuje się zatem swoistą podróżą w czasie, przy zachowaniu realiów nam obecnych. Paradoks tej sytuacji będzie jeszcze silniejszy, jeśli zdecydujemy się na obejrzenie serialu wraz z młodszym pokoleniem. Lektor pomoże im w zrozumieniu zawiłości języka norweskiego, a my będziemy mieli satysfakcję z pokazania im tego, co i nas straszyło w dzieciństwie z ekranów telewizorów.

Bloodride [2020] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Bloodride
First air date Mar. 13, 2020
sezon 1
Odcinki 6
Duration 31m
Udostępnij0

Podobne tytuły

Opowieść podręcznej [2017] – Online
Gra o Tron [2011] – Online
Room 104 [2017] – Online
Danger Force [2020] – Online
Syrena [2018] – Online
See [2019] – Online
Opowieści z Pętli [2020] – Online
HAPPY! [2017] – Online
Fire Force [2019] – Online
Vampires [2020] – Online
DC: Kaznodzieja [2016] – Online
Shadowhunters [2016] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!