Avenue 5 [2020] – Online - Lektor Polski

Avenue 5 [2020] – Online

Jan. 19, 2020
Twoja ocena 0
10 1 vote

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Jan. 19, 2020

Creator

Obsada filmu

Hugh Laurie isRyan Clark
Ryan Clark
Josh Gad isHerman Judd
Herman Judd
Zach Woods isMatt Spencer
Matt Spencer
Nikki Amuka-Bird isRav Mulcair
Rav Mulcair
Rebecca Front isKaren Kelly
Karen Kelly
Lenora Crichlow isBillie McEvoy
Billie McEvoy
Suzy Nakamura isIris Kimura
Iris Kimura
Ethan Phillips isSpike Martin
Spike Martin
Himesh Patel isJordan Hatwal
Jordan Hatwal

Streszczenie filmu

Angielski humor jest doskonale znany w naszym kraju prawie każdemu, kto ma w domu telewizor lub komputer. Od wielu już lat możemy oglądać na ekranach odbiorników, ale też online, produkcje z Wysp Brytyjskich, które uzyskały w sercach wielu widzów status niemal kultowych. Nie trudno zatem dziwić się, że szczególnym uznaniem wielu odbiorców cieszą się praktycznie każde produkcje powstałe na Wyspach. Doszło nawet do tego, że wielu z nas potrafi śledzić produkcje z innych krajów, jeśli gra w nich aktor lub aktorka, znana z nieśmiertelnych angielskich sitcomów.

„Avenue 5” – komedia w kosmosie

Dokładnie taka sytuacja ma miejsce w przypadku „Avenue 5”, które, pomimo że zostało wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych, całkowicie przesiąknięte jest humorem typowo angielskim. Nawet większa część obsady to aktorzy pochodzący z tego państwa, przez co lektor Polski musi często ratować nas przed wyjątkowo silnym akcentem. „Avenue 5” to swego rodzaju ewenement, bo swoją premierę miało na platformie streamingowej HBO, przez co trudno przypisać mu konkretna narodowość, ale nie jest to niczym nowym w branży seriali. Produkcja powstała zatem w USA, występują w niej angielscy aktorzy i aktorki, twórcą jest Szkota, a dystrybucję zapewnia globalny gigant oferujący filmy i seriale online. Trzeba przyznać, że jest to znak czasów, ale nie jedyny, który odkryjemy w „Avenue 5”. Serial jest bowiem parodią sci-fi, co bardzo dobrze wpisuje ją do obecnego w dzisiejszych mediach rozrywkowych szablonu. Widzowie uwielbiają fantastykę naukową i widać to wszędzie, wystarczy wejść na pierwszą z brzegu stronę oferująca seriale online, np. CDA, aby się o tym przekonać na własne oczy.

Katastrofa „Avenue 5”

„Avenue 5” postanowiło oprzeć filary swojej opowieści na założeniach, które są nie tylko dobrze znane w sci-fi, ale wielokrotnie były eksplorowane przez brytyjską telewizję. Fabuła przenosi nas bowiem na statek kosmiczny, który dumnie przemierza mroki kosmosu, chociaż tego bliższego, ograniczonego wyłącznie do naszego Układu Słonecznego. Jego głównym zadaniem jest dostarczanie nieziemskiej rozrywki turystom, którzy za grube pieniądze postanowili spędzić swój urlop na zwiedzaniu okolic pobliskich Ziemi planet. Tytułowy statek to jeden z najbardziej luksusowych liniowców turystycznych we flocie, dlatego nie dziwi, że już od pierwszych scen, serial prezentuje absurdalnie wysokie warunki podróży dla każdego pasażera. Liczne hologramy obecne właściwie co kilka metrów, zapewniają przechodniów, że wszystko na pokładzie statku jest stworzone z myślą o ich wygodzie i relaksie. Sprawy jednak komplikują się szybciej, niż życzyliby sobie tego obecni na pokładzie tego wspaniałego statku. W wyniku zderzenia z małą kometą zanika sztuczna grawitacja, przestają działać systemy nawigacyjne oraz zasilanie. Te kilka minut strachu, będzie jednak kosztować wszystkich o wiele więcej, niż sądzą.

Przekleństwo technologii w „Avenue 5”

Statek zbacza z kursu i pędzie w nieznane, a co najgorsze – nikt nie wie jak go zatrzymać. Wyjątkowo rozwinięta technologia przyszłości pozwoliła niemal na pełną automatyzację, skutkiem czego jest statek pełen załogi, która do niczego się nie nadaje. Nawet kapitan okazuje się figurantem, ale to nie jego wina jest tutaj największa. Obecni na pokładzie właściciele to banda nieudaczników, którzy fortunę zbiła chyba tylko przez przypadek, czego skutkiem jest seria nieprzemyślanych decyzji pogarszająca i tak już tragiczną sytuację statku. „Avenue 5” ma być z założenia parodią sci-fi, prostą komedią skupiającą się na żartach sytuacyjnych, które tak dobrze kojarzymy z angielskich sitcomów. Pomimo że wiele z tych gagów nie śmieszy już tak jak kiedyś, to obsada ratuje cały serial, dzięki czemu czas spędzony z nim online nie jest w żadnym wypadku czasem straconym.

Lektor, pomimo że niezbędny w tym serialu, nie ma za dużo pracy. Fabuła „Avenue 5” jest bowiem stworzona w taki sposób, aby bawić i rozśmieszać nawet bez pełnego zrozumienia żartu. Mimika i gestykulacja robi naprawdę świetną robotę w tym przypadku, co nie dziwi – przecież to typowy angielski serial. Wiele osób poczuje tutaj klimat starych dobrych komedii.

Avenue 5 [2020] – Online
Avenue 5 [2020] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Avenue 5
First air date Jan. 19, 2020
sezon 1
Odcinki 5
Udostępnij0

Podobne tytuły

Dobre Miejsce [2016] – Online
Szkoła zabójców [2019] – Online
Batwoman [2019] – Online
Impractical Jokers [2011] – Online
El vecino [2019] – Online
Afili Aşk [2019] – Online
The Expanding Universe of Ashley Garcia [2020] – Online
Haikyu!! [2014] – Online
For All Mankind [2019] – Online
Śmiertelni [2019] – Online
Świat według Mindy [2012] – Online
Little America [2020] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!