Amour fou [2020] – Online - Lektor Polski

Amour fou [2020] – Online

Feb. 20, 2020
Twoja ocena 0
10 1 vote

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Feb. 20, 2020

Creator

Obsada filmu

Majda Abdelmalek isÉmilie Marceau
Émilie Marceau
Clotilde Hesme isRebecca Peyrac
Rebecca Peyrac
Jérémie Renier isRomain Peyrac
Romain Peyrac
Finnegan Oldfield isMickaël Peyrac
Mickaël Peyrac
Adama Diop isPhilippe
Philippe

Streszczenie filmu

L’Amour fou nie jest o nieśmiałym, krótkowzrocznym młodym człowieku imieniem Yves Saint Laurent, który w wieku 21 lat odziedziczył jedną z najważniejszych ról we współczesnej francuskiej kulturze – projektanta chusty do domu Diora. Nie chodzi o to, jak poznał i zakochał się w Pierre’u Bergé i jak wspólnie założyli w 1961 roku własny dom couture; nie chodzi o ich historyczne innowacje w prêt-à-porter; nie ma to nic wspólnego z le smoking, safari chic, sukienki Mondriana, etnograficznym couture.

O co chodzi w serialu online L’Amour fou

Nie chodzi tu o luksus i znużenie, sławę i depresję, spędzanie czasu z Andym Warholem i ukrywanie się w Marrakeszu, z nałogowym narkomanem. L’Amour fou nie jest o śmierci Saint Laurenta w 2008 r. ani o wystawnej aukcji, która odbyła się w Grand Palais w Paryżu w 2009 r. i która zaoferowała (temu, kto zaoferował najwyższą cenę) smak niezwykłego materiału i pomysłowych pozostałości partnerstwa Laurent-Bergé: Cézannes i Picassos i Mondrians, wykwintne meble i znaczący historycznie kicz, sześciocyfrowa cegła-brak, cudowne oprawy oświetleniowe, bankiety ze skóry leoparda, chińskie antyki, kiczowate Art Deco, rzadka homoerotyka.

Reżyseria serial online z lektorem – L’Amour fou

Wyreżyserowany przez Pierre’a Thoretton’a, L’Amour fou opowiada o tych wszystkich rzeczach, ale nie przejmuje się mówieniem o ich rezonansie poprzez jakiekolwiek historyczne, a tym bardziej hagiograficzne ramy. Poświęcony jest raczej spokojnym, przemyślanym i ostatecznie nieuchwytnym refleksjom M. Bergé’a na temat demontażu spuścizny. David Teboul dał nam już standardową biografię w Yves Saint Laurent: His Life and Times – a także jeden z najdziwniejszych i najpiękniejszych ze wszystkich filmów dokumentalnych o produkcji twórczej w Yves Saint Laurent 5 Avenue Marceau 75116 Paris. (Tytuł ten, przywołujący bezpośrednio termit Chantal Akerman na portret belgijskiej gospodyni domowej, wykreśla projekt Teboula: twarde, skrupulatne spojrzenie na obsesyjną produkcję kolekcji prêt-à-porter wewnątrz hermetycznych komór atelier YSL). L’Amour fou należy w tych filmach mniej niż w Summer Hours, eleganckim eseju Oliviera Assayasa o afektywnym, indeksowym i genealogicznym natężeniu przedmiotów przechodzących przez czas.

L’amour fou – serial bez limitu lektor pl

Ubrany w miękki brązowy garnitur, rozetę Légion d’honneur przymocowaną do klapy, Bergé wspomina pierwszy przedmiot zakupiony z Yves: rzeźbę ptaka z Afryki Zachodniej. Następnie zatrzymująca się para wazonów Deco, a po niej drewniany Brancusi z paryskiej Galerie Tarica, ostrożnie zdemontowany na naszych oczach i spakowany przez laskę Christie’s. Operator Léo Hinstin (asystent operatora zarówno na Summer Hours jak i 5 Avenue Marceau)

Wszystko jest wysyłane do Grand Palais. “Sprzedaż stulecia” to prawie pół miliarda dolarów. Obserwując dramat z prywatnego stoiska Bergé krótko pochwala szczególnie dramatyczną sprzedaż, po czym delikatnie składa ręce w opętaniu.

Pisarka / reżyserka Jessica Hausner (“Lourdes”) przywołuje Wesa Andersona w skrupulatnej reżyserii artystycznej i zdjęciach do “Amour Fou”, który odbywa się głównie w salonach berlińskich domów wyższej klasy na początku XIX wieku. Serial Amour Fou to historia oparta na prawdziwej historii, śledzi protogocką kampanię poszukiwania kobiety, która chciałaby zawrzeć z nim samobójczy pakt – ostatecznie doprowadziła go do Henriette Vogel (Birte Schnoink), zamężnej kobiety, która właśnie została poinformowana, że ma śmiertelnego guza.

Specyficzny wydźwięk tego serialu online bez limitu

Pozbawiony ścieżki dźwiękowej film Hausnera czuje się autentycznie cicho i wolniej jak na tamten czas, choć jego najprzyjemniejszym szczegółem jest częsta obecność domowych psów – Weimaranera tu, buldoga francuskiego tam – siedzących spokojnie obok swoich właścicieli genitaliów. Sam niemiecki brak emocji jest tak dotkliwy, że trudno powiedzieć, kiedy Hausner bawi się dla śmiechu, ale Friedel jest hilarijnie – jeśli chorobliwie – nudny, jak torturowany pisarz, którego wersem przewodnim jest “Czy zechciałbyś umrzeć ze mną?”.

Amour fou [2020] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Amour fou
First air date Feb. 20, 2020
Last air date Feb. 20, 2020
sezon 1
Odcinki 3
Duration 49m
Udostępnij0

Podobne tytuły

Instynkt [2018] – Online
Victorious [2010] – Online
Telefonistki [2017] – Online
Kumpel terapeuta [2020] – Online
Dr House [2004] – Online
Fear the Walking Dead [2015] – Online
Skylines [2019] – Online
Dynastia [2017] – Online
Skandal [2012] – Online
Niepowstrzymane [2020] – Online
Euforia [2019] euphoria – Online
Uwikłana [2016] – Online

Zostaw recenzję o filmie: