Zarejestruj się, aby obejrzeć Zakonnica [2018] – Online w jakości HD = Lektor PL.

Obejrzało: 15617 użytkowników

Zakonnica [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Zakonnica [2018] – Online

Sep. 05, 2018USA96 Min.R
Twoja ocena 0
10 1 vote
co się dzieje?

Streszczenie filmu


Zwiastun filmu “Zakonnica” okazał się być strzałem w dziesiątkiem jeśli chodzi o poziom przerażenia w jakie wprawiał widza, ale z drugiej strony okazał się być problemem. Został on bowiem usunięty z serwisu youtube ze względu na zbyt przerażające sceny i naruszenie regulaminu platformy. To wskazywało na to, że sam horror będzie fenomenem i nawet najodważniejsi widzowie poczują dreszcze emocji na seansie. Niestety, ku zaskoczeniu, sam film okazał się być mieszkanką horroru i czarnej komedii, która niekoniecznie przyprawiała o przysłowiowy zawał serca.

Zakonnica

“Zakonnica” to jeden  filmów, które był przez widzów chętnie oglądany a następnie polecany znajomym. Fabuła jest ciekawa, gra aktorska na wysokim poziomie, a całość składa się na warty obejrzenia horror. Głównym wątkiem filmu jest tajemnicza śmierć zakonnicy, która popełnia samobójstwo w rumuńskim klasztorze. Tragedią zainteresował się sam Watykan, który zmuszony jest wysłać odpowiednie osoby na miejsce zdarzenia. Do zbadania sprawy i odkrycia tajemnicy tragedii zostaje wybrany Ojciec Burke, który udaje się na miejsce wraz z młodziutką nowicjuszką siostrą Irene. We dwójkę, a właściwie trójkę,ponieważ jest z nimi także Francuzik, który jest awanturnikiem i typowym podrywaczem, zostają w klasztorze do czasu rozwikłania sprawy. Na miejscu okazuje się, że w budynku będą musieli stoczyć walkę z siłami nieczystymi tym samym narażając swoje życie. Ich wiara zostaje wystawiona na próbę, którą muszą przejść aby pokonać demoniczną zakonnicę. To właśnie ta demoniczna postać jest tytułową zakonnicą.

Obsada i reżyseria

Film “Zakonnica” w reżyserii Corina Hardyego był dziełem, którego spodziewała się większość widzów filmu “Obecność 2”. To właśnie w “Obecności” pierwszy raz widzimy zakonnicę, która jest demonem. Jej epizod w filmie był krótki, ale na tyle zaciekawił publiczność, że domagano się całego filmu z jej udziałem. I tak oto Bonnie Aarons grająca zakonnicę stała się bohaterką filmu “Zakonnica”. Świetnie spisała się w roli przerażającej kobiety w habicie. Ojciec Burke, który toczy walkę z potężnym złem to Demian Bichir znany z takich filmów jak “Nienawistna ósemka” czy “Obcy: Przymierze”. Świetnie poradził sobie w roli dobrego kapłana przezwyciężającego demoniczne moce. Kolejną z czołowych postaci jest Siostra Irene czyli Taissa Farmiga. Nowicjusza, która jest przed ślubami wieczystymi i to właśnie spotkanie z Zakonnicą będzie próbą jej wiary i tego jaką drogę życiową ostatecznie wybierze. Ostatnią z ważnych ról zagrał Jonas Bloquet jako Frenchie, który po nierównej walce ze zjawą ledwo wychodzi z życiem. Film posiada silną obsadę aktorską, która uczyniła go lepszym i ciekawszym.

Recenzje

“Zakonnica” gdy tylko pojawiła się w kinach została zrecenzjonowana jako dość przeciętny horror. Jednak prawdziwa fala opinii i głosów krytyki spadła w momencie pojawienia się filmu w sieci. Już od dłuższego czasu film dostępny jest online więc użytkownicy mogli opisać swoje spostrzeżenia co do horroru. Niestety, choć zwiastun był całkiem niezły, film nie przypadł widzom do gustu tak samo dobrze. Główne zarzucenia co do filmu jakie mają recenzenci to sceny jumpscare czyli takie, które widza mają nagle wystraszyć. I niestety nie spełniają one w tym przypadku swojej roli. Szybkie ruchy kamery i atmosfera niektórych scen zdradza momenty, w których zaraz coś nas wystraszy, a to przecież nie o to chodzi aby wiedzieć kiedy coś nas przerazi. Mimo wszystko w filmie znajdzie się kilka bardziej przerażających scen, które sprawiają, że choć film nie dorównuje “Obecności” to jednak jest wart obejrzenia i nie będzie to całkowicie zmarnowany czas. Sama fabuła nie jest też zbyt skomplikowana. Jednak może to być dla widza również dość dużym minusem. Otóż fabuła nie niesie z sobą żadnego przesłania. Reżyser nie przedstawił nam demonicznej postaci “Zakonnicy” ani jej historii i czego tak naprawdę chce od naszych bohaterów oprócz zamordowania ich i zwycięstwa sił nieczystych. Inni bohaterowie również są przedstawieni po łebkach. Nie mamy szansy polubienia ich lub znienawidzenia, bo tak naprawdę niewiele o nich wiemy. Sam horror nie przedstawia nam więc jakiejś ciekawej historii a jedynie stara się nas przestraszyć i robi to za pomocą spadających przedmiotów czy pojawiających się przeraźliwych twarzy w lustrze. Choć sceny grozy nie są przerażające to atmosferę napięcia buduje sam budynek, w którym odbywa się cała akcja. Jest to zakon, który swoim starym wyglądem, skrzypiącą podłogą i brakiem elektryczności od razu przypomina wszystkie nawiedzone zamki z horrorów. Nie ma wątpliwości, że w takim miejscu musi coś straszyć. W momentach, w których straszliwa zakonnica pojawia się na korytarzach śledząc aktorów można poczuć strach i niepokój. Jednak z czasem widz przyzwyczaja się do jej widoku i przestaje się ona wydawać tak przerażająca.

Gdzie obejrzeć

“Zakonnica” swoją premierę w Polsce miała 7 września 2018. Minęło już więc sporo czasu i mało jest kin, które mają w swoim repertuarze jeszcze tą pozycję. Kto jednak nie zdążył lub nie miał okazji obejrzeć tego horroru w kinie powinien zadowolić się wersją dostępną online. Horror można obejrzeć na przykład na cda.pl czy też zalukaj.pl. Film jest w dobrej jakości i nie powinno być problemu z przyjemnością w oglądaniu w domowym zaciszu.

Zakonnica [2018] – Online
Zakonnica [2018] – Online
Zakonnica [2018] – Online
Zakonnica [2018] – Online
Prawdziwy tytuł filmu The Nun
IMDb Ocena 5.4 80993 głosów
TMDb Ocena 5.6 2477 głosów

Director

Corin Hardy
Director

Obsada filmu

Bonnie Aarons isThe Nun / Valak
The Nun / Valak
Taissa Farmiga isSister Irene
Sister Irene
Demián Bichir isFather Burke
Father Burke
Jonas Bloquet isMaurice "
Maurice "
Charlotte Hope isSister Victoria
Sister Victoria
Ingrid Bisu isSister Oana
Sister Oana
Sandra Teles isSister Ruth
Sister Ruth
Michael Smiley isFather Pasquale
Father Pasquale
Udostępnij0

Podobne tytuły

Potrójna granica [2019] – Online
High Life [2018] – Online
John Wick: Chapter 3 – Parabellum [2019] – Online
Midsommar. W biały dzień [2019] – Online
Zabójczy rejs [2019] – Online
Idol [2019] – Online
Wounds [2019] – Online
Dziedzictwo. Hereditary [2018] – Online
Czerwona jaskółka [2018] – Online
Prawda czy wyzwanie ? [2018] – Online
Dom, który zbudował Jack [2018] – Online
The Titan [2018] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website