Zarejestruj się, aby obejrzeć Zabójcze maszyny [2018] – Online w jakości HD = Lektor PL.

Obejrzało: 12404 użytkowników

Zabójcze maszyny [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Zabójcze maszyny [2018] – Online

Nov. 27, 2018New Zealand118 Min.PG-13
Twoja ocena 0
0 0 votes
co się dzieje?

Streszczenie filmu


Kino postapokaliptyczne wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością wśród widzów. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że liczne studia prześcigają się w pomysłach na przedstawienie wizji świata po upadku cywilizacji. W przeciwieństwie do filmów sprzed dwóch i więcej dekad nie starają się już w sposób bezpośredni odnosić do realnych wydarzeń, jak globalny kataklizm, wojna, czy nawet inwazja kosmitów. W obecnych czasach twórcy pozostawiają bardzo wiele dla wyobraźni odbiorców, tylko czasami delikatnie wskazując przyczyny, jakie kryją się za końcem świata. „Zabójcze Maszyny” poszło dokładnie tą drogą, nie dając widzom żadnych odpowiedzi, ale kierując jego uwagę już na sam świat, jaki powstał z gruzów dawnych cywilizacji.

Czytaj więcej

Mobilne miasta

Film „Zabójcze Maszyny” już od pierwszych minut wrzuca widza w sam środek akcji, nie kłopocząc się tym, aby wyjaśnić, co dokładnie się dzieje. To zadanie zostaje w całości przerzucone na warstwę wizualną, która w zasadzie wyjaśnia wszystko i nie trzeba do tego żadnego skomplikowanego wstępu, czy wyjaśnienia np. narratora. Świat przemierzają ogromne miasta, poruszające się dzięki nie mniejszym silnikom, gąsienicom i wszelkiego rodzaju kołom. Wszystko to po to, aby uniknąć bardzo niebezpiecznych trzęsień ziemi i erupcji wulkanów. Z fabuły nie wynika dokładnie, dlaczego ludzie wpadli na taki szalony pomysł, ale szczątkowe informacje przekazywane w czasie trwania filmu rysują niewyraźny tego obraz. W przeszłości wybuchła wielka wojna, którą nazywa się teraz Sześćdziesięciominutową. Tyle tylko czasu wystarczyło, aby świat legł w gruzach i nie został po nim niemal żaden ślad. W wyniku tej morderczej walki struktura powierzchni naszej planety została poważnie naruszona, skutkiem czego niemal niemożliwe było zbudowanie miasta w bezpiecznej lokalizacji. Dlatego też ludzie skonstruowali potężne mechaniczne miasta. Oczywiste było, że najpotężniejsze kraje zbudowały najbardziej niebezpieczne pojazdy, tylko po to, aby dosłownie pożerać te mniejsze.

Londyn – Zabójcze maszyny

W tym miejscu właśnie zaczyna się akcja właściwa filmu „Zabójcze Maszyny”. Londyn ściga małą nienazwaną osadę, w jednym tylko celu: pożreć i przejąć jej zasoby. Tak ogromne silniki muszą wymagać nie mniejszej ilości paliwa i głównie o to chodzi agresorom. Schwytane miasto zostaje rozmontowane, jego mieszkańcy przesiedleni na pokład nowego, aby tam służyli dobru ogólnemu, ale jest też jeszcze jedna istotna kwestia. Czołowy naukowiec Londynu zbiera zapomniane już artefakty ze świata sprzed apokalipsy, aby stworzyć super wydajny reaktor. Dzięki jego pomysłowi Londyn już nigdy nie będzie musiał martwic się o zapasy energii, a co za tym idzie, nie będzie musiał wiecznie poszukiwać i polować na mniejsze miasta. Jak się szybko okazuje, jego cel jest nieco inny od tego, który prezentuje przed Radą Miasta i Burmistrzem i jak nie trudno było zgadnąć, jest to cel bardzo daleki od chwalebnych pobudek głoszonych publicznie.

Nowa wojna – Film Zabójcze maszyny

Plany czarnego charakteru mogą zostać pokrzyżowane przez młodą dziewczynę, Hester, która w architekcie rzekomego reaktora Thadeussie, rozpoznaje mordercę jej matki. Nie bacząc na konsekwencje, atakuje go, skutkiem czego musi uciekać z Londynu. W ślad za nią rusza młody historyk Tom, który przez zupełny przypadek wchodzi w drogę Thadeussa. Od sceny do sceny, plany tego mężczyzny szybko wychodzą na jaw. Dawna technologia nie jest mu potrzebna dla ratowania Londynu, ale do zniszczenia Wielkiego Muru, za którym chronią się licznie małe miasta. Hester i Tom jednoczą swoje siły w poszukiwaniach sposobu na powstrzymanie jego morderczych zapędów i o dziwo, bardzo szybko ja odnajdują.

„Zabójcze Maszyny”, pomimo tego, że obsada tego filmu składała się z naprawdę znanych nazwisk, nie potrafiły stworzyć do końca przekonującej wizji świata postapokaliptycznego. Całą opowieść wygląda na mocno niedopracowana w warstwie scenariusza, przez co widz może mieć wrażenie, że nie ogląda do końca poważnego filmu, ale jedynie produkcje dla nastolatków. Bardzo duża liczba dziur fabularnych lub wręcz niedorzeczności poszczególnych wątków sprawiają, że film ogląda się z przymrużeniem oka. Oczywiście nadal serwuje widzom całkiem dobrą rozrywkę, ale tylko przy założeniu, że nie będą oni zwracać uwagi na liczne potknięcia fabularne. „Zabójcze Maszyny” miały potencjał i w pewnym stopniu go wykorzystały, zostawiając mały niedosyt po skończonym seansie. Być może kolejny seans poprawi to wrażenie, ale to już pewnie po pojawieniu się online na platformach streamingowych.

Zabójcze maszyny [2018] – Online
Zabójcze maszyny [2018] – Online
Zabójcze maszyny [2018] – Online
Zabójcze maszyny [2018] – Online
Zabójcze maszyny [2018] – Online
Zabójcze maszyny [2018] – Online
Zabójcze maszyny [2018] – Online
Zabójcze maszyny [2018] – Online
Zabójcze maszyny [2018] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Mortal Engines
IMDb Ocena 6.2 50859 głosów
TMDb Ocena 6 1171 głosów

Director

Obsada filmu

Hera Hilmar isHester Shaw
Hester Shaw
Robert Sheehan isTom Natsworthy
Tom Natsworthy
Hugo Weaving isThaddeus Valentine
Thaddeus Valentine
Jihae isAnna Fang
Anna Fang
Ronan Raftery isBevis Pod
Bevis Pod
Leila George isKatherine Valentine
Katherine Valentine
Patrick Malahide isMagnus Crome
Magnus Crome
Colin Salmon isChudleigh Pomeroy
Chudleigh Pomeroy
Udostępnij0

Podobne tytuły

Obcy: Decydujące Starcie [1986] – Online
IO: Ostatnia na Ziemi [2019] – Online
Harry Potter i Komnata Tajemnic [2002] – Online
Grinch [2018] – Online
Foxtrot Six [2019] – Online
Zegar czarnoksiężnika [2018] – Online
Kamen Rider Heisei Generations FOREVER [2018] – Online
Król wyjęty spod prawa [2018] – Online
Player One [2018] – Online
Szpieg, który mnie rzucił [2018] – Online
Shazam! [2019]
Paskudy. UglyDolls [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website