Zarejestruj się, aby obejrzeć Wounds [2019] – Online w jakości HD = Lektor PL.

Obejrzało: 16876 użytkowników

Wounds [2019] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Wounds [2019] – Online

Mar. 29, 2019UK94 Min.R
Twoja ocena 0
0 0 votes
co się dzieje?

Streszczenie filmu


Horrory dzielą się na dwie grupy, które w zasadzie zdominowały ten gatunek na dobre. Pierwsza z nich stara się grać na najprostszych emocjach odbiorcy, licząc na to, że jump scary i duża ilość brutalności zaspokoi potrzebę mocnych wrażeń. W tym przypadku mówimy o horrorze wywołującym prymitywny strach o własne bezpieczeństwo. Druga grupa jest diametralnie różna i stosuje triki, których ani nie zobaczymy na ekranie, ani nie doświadczymy w sposób bezpośredni i świadomy. Całą siłą takiego horroru leży w oddziaływaniu na naszą psychikę w sposób podprogowy, uruchamiając ośrodki strachu przez naszą podświadomość. Wygląda na to, że „Wounds” będzie tym drugim typem i w zasadzie już możemy zacząć się bać.

Czytaj więcej

Strach

Film „Wounds” miał już swoją premierę, ale nie kinową, dlatego z dużym prawdopodobieństwem recenzja filmu może przedstawić Wam czego dokładnie się spodziewać. Pierwszy pokaz „Wounds” miał miejsce na początku 2019 roku i już wtedy wywołał wielkie emocje wśród widzów. Podkreślano, że produkcja jest daleka od wzbudzania prostych emocji u widzów, a kieruje się bardziej w stronę psychologicznego horroru, nastawionego na wywołanie niepokoju, a nie czystego strachu. Tego typu produkcje w wielu przypadkach stosują proste zasady budowania napięcia poprzez niepewność co się zarz stanie, odpowiednie kadrowanie obrazu oraz zastosowanie muzyka, która staje się przerażającym dopełnieniem całości. Jeśli liczycie na tego typu doświadczenia, to trafiliście w dziesiątkę, bo „Wounds” zabierze Was na najstraszniejszą wycieczkę do kina od lat.

Speluna z mrocznym sekretem

Głównym bohaterem filmu jest młody barman o imieniu Will. Chłopak pracuje przez większość nocy w tygodniu w lokalnej spelunie, bo barem tego nie można nazwać. Zasady higieny nie są tutaj zbyt przestrzegane, a poszanowanie prawa wszyscy mają w poważaniu. Do tego typu miejsc nie przychodzi się po piwo i nie wychodzi bez podbitego oka, o czym możemy przekonać się już na samym początku filmu. Typy spod ciemnej gwiazdy stoją niemal w każdym rogu, przyglądając się nagim kobietom grającym w bilard, a pomiędzy nimi przemykają nieletni, którzy liczą na zdobycie pierwszych doświadczeń w piciu alkoholu. Will nie ma złudzeń co do tego, że jego życie jest bezcelowe, chociaż nadal marzy mu się lepsze jutro. Najlepiej, jeśli będzie przy nim wtedy Alicia, kobieta, do której potajemnie wzdycha zza baru. Jego obecna dziewczyna, Carrie, doskonale wie, co się święci, ale dopóki Will pozostawia Alicię w sferze fantazji, nie robi z tego niepotrzebnego problemu.

Wiadomości z piekła rodem

Pewnego wieczoru, tuż po zamknięciu knajpy, Will znajduje na jednym ze stolików porzucony telefon komórkowy. Szybko domyśla się, że zapewne należy on do jednego ze studentów licznie przychodzących do baru, głównie przez niskie ceny oferowanego alkoholu. Bez większego zaangażowania w próbę odszukania właściciela telefonu odkłada go pod bar i niedługo o wszystkim zapomina. Niedługo potem na telefon zaczynają przychodzić dziwne wiadomości tekstowe od nieznanego numeru. Will czyta je z ciekawości, nie wiedząc chyba, że jest to pierwszy stopień do piekła. Z treści dowiaduje się o tajemniczej istocie z tunelu i magicznej książce. Nie wiedząc, co ma o tym myśleć, ponownie pozostawia telefon pod barem. Następnego dnia przychodzą pierwsze zdjęcia, które ukazują makabryczną kupkę zakrwawionych, najwyraźniej całkiem niedawno wyrwanych zębów. Bardzo szybko okazuje się, że jest to dopiero początek przerażającego ciągu wydarzeń.

Film Wounds

Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że Will nie należy do zbyt bystrych bohaterów, ale na pewno do odważnych. Niesiony honorem, wielokrotnie staje w obronie swojej dziewczyny Carrie, nawet w obliczu czegoś nie z tego świata. Nie możemy liczyć w filmie „Wounds” na to, że dostaniemy jakieś konkretne odpowiedzi, co właściwie się stało i gdzie leży źródło tych wszystkich okropności. Zamiast tego obsada stara się pokazać, nieco inną stronę horroru, takiego, który działa na nasz umysł, doprowadzając nas do szaleństwa nawet pomimo tego, że wokół nie dzieje się aż tak wiele. Zdecydowanie największym atutem „Wounds” jest właśnie zdolność do zbudowania unikatowego klimatu i gdy tylko film pojawi się online, zdecydowanie warto go obejrzeć.

Prawdziwy tytuł filmu Wounds
IMDb Ocena 6.5 83 głosów
Udostępnij0

Podobne tytuły

The Sacred Riana: Beginning [2019] – Online
Zakonnica [2018] – Online
Paradoks Cloverfield [2018] – Online
Annabelle Comes Home [2019] – Online
Climax [2018] – Online
Prawda czy wyzwanie ? [2018] – Online
Predator [2018] – Online
Anihilacja [2018] – Online
Perfekcja [2018] – Online
Prodigy. Opętany [2019] – Online
Władcy chaosu [2019] – Online
Niepoczytalna [2018] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website