Zarejestruj się, aby obejrzeć Wolf Creek 3 [2019] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 15857 użytkowników

Wolf Creek 3 [2019] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Wolf Creek 3 [2019] – Online

Dec. 31, 2019AustraliaPG
Twoja ocena 0
0 0 votes
co się dzieje?

Cały film Wolf Creek 3 [2019] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Wolf Creek 3

Streszczenie filmu


Rok 2019 przynosi wznowienie serii o zabójcy z australijskiego buszu. ,,Wolf Creek’’ wyreżyserowany w 2005 roku przez Grega McLeana doczekał się kilku wznowień oraz serialu. Realizuje wszystkie postulaty gatunku jakim jest horror. Wywołanie lęku oraz strachu u odbiorcy jest tylko jednym z nich. Reżyser trzeciej części horroru w umiejętny sposób buduje napięcie, prowadząc nieoczywistą grę z widzem. Wielokrotnie nagradzany na konkursach filmowych ,,Wolf Creek’’ spotkał się z mieszanymi recenzjami ze strony krytyków. Zastrzeżenia budziły realistyczne sceny brutalnych morderstw młodych ludzi.

Czytaj więcej

Horror w australijskim buszu

Zróżnicowane recenzje z pewnością były wynikiem, tego, iż film został oparty na prawdziwych wydarzeniach, które na przełomie lat dziewięćdziesiątych miały miejsce w Australii. Brutalne sceny przedstawione w serii filmów o psychopatycznym mordercy, wywołują dreszcze. Gdy dodamy do tego, iż dramat młodych ludzi wydarzył się naprawdę, obraz przedstawiony na ekranie wstrząśnie widzem.

Inspiracją do napisania scenariusza była historia bezlitosnego mordercy, który w okolicach Sydney w krwawy sposób mordował turystów, którzy przyjechali do Australii w celu exploracji kraju kangurów. Wydarzenia mające miejsce w latach 1989-1993 wstrząsnęły kontynentem. Wraz z rozniesieniem się informacji o polowaniach na turystów, liczba odwiedzających Australię drastycznie zmalała. Ivan Milat, w którego postać wcielił się John Jarratt stworzył kreację, która zapisała się na kartach historii kina grozy.

Morderca jakim jest Milat, zamordował w australijskim buszu siedem osób. Opinią publiczną wstrząsnął sposób, w jaki Milat pozbawiał swoje ofiary życia. Zbrodniarz znęcał się nad ofiarami, traktując je jako tarcze strzelnicze. Ciała, przykryte cienką warstwą ziemi miały pogruchotane kości, wielokrotnie przebijane ostrzem noża i postrzałami w głowę.

Sydney czy Wolf Creek film

Tytuł filmu może być swego rodzaju grą słów prowadzoną z widzem. Prawdziwy morderca działał w okolicy Sydney. Autor scenariusza nie podążył w tym kierunku. Działania filmowego zbrodniarza obejmują okolice parku narodowego Wolfie Creek Meteorite Crater National Park. To rozwiązanie ma sens, gdyż aby dotrzeć do jednego z najbardziej znanych miejsc w północno-zachodniej części Australii, należy pozostawić auto wiele kilometrów przed kraterem. Odludne miejsce jakie stanowi park narodowy oraz konieczność pozostawienia środka transportu, które stanowi jedyną ochronę przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, zdaje się być idealnym miejscem do popełnienia zbrodni.

Seria filmów o Wolf Creek opisuje historię przyjaciół, którzy wyruszają w podróż po Australii. Niedoświadczeni turyści przemierzający Australian off-road samochodem, prędzej czy później napotykają na problemy techniczne. Pomoc oferuje im na pozór pomocny i kulturalny mieszkaniec kontynentu. Młodzi, ufni turyści nie zdając sobie sprawy z zagrożenia przyjmują pomoc oferowana przez nieznajomego. Nie wiedzą, iż tego samego dnia będą zmuszeni do walki o życie.

,,Wolf Creek” dostępny jest online. Liczba odtworzeń świadczy o popularnośći wcześniejszych częśći. Prawdopodobnie ,,Wolf Creek 3″ powtórzy sukces poprzednich. w rolę głównego bohatera po raz kolejny wcielił się John Jarratt, który w niezwykle przekonujący sposób zagrał psychopatycznego mordercę, który bez chwili zastanowienia mordował niewinnych turystów. ,,Wolf Creek” nie jest wyłącznie krwawą jatką. Pzede wszystkim to doskonale napisany scenariusz, ze znakomitą obsadą. Muzyka wykorzystana w filmie, powoli buduje napięcie.

,,Wolf Creek” można polecić każdemu miłośnikowi podróży. Poza tym, iż film jest przedstawicielem gatunku grozy, może nas wiele nauczyć. Każdy wybierający się w podróż na drugi koniec świata powinien być sświadomy niebezpieczeństw, jakie mogą nas spotkaćw nieznanym miejscu. Czerpmy przyjemnośćz poznawania nowych miejsc. Nie traćmy przy tym jednak rozsądku i uważajmy na tajemniczych nieznajomych oferujących nam swoją pomoc, gdyż nigdy nie wiadomo czy owy nieznajomy nie ma wobec nas złych zamiarów.

Director

Greg McLean
Director

Obsada filmu Wolf Creek 3 [2019] – Online

John Jarratt isMick Taylor
Mick Taylor
Udostępnij1

Podobne tytuły

Above Suspicion [2019] – Online
Czarna rzeka [2018] – Online
Prawdziwe zbrodnie [2018] – Online
The Hunt [2020] – Online
Black Christmas [2019] – Online
Day of the Dead: Bloodline [2018] – Online
The Burnt Orange Heresy [2020] – Online
Greta [2019] – Online
Klucz do wieczności [2015] – Online
Mirage [2019] – Online
Sibyl [2019] – Online
Prodigy. Opętany [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!