Zarejestruj się, aby obejrzeć Venom [2018] – Online w jakości HD = Lektor PL.

Obejrzało: 18959 użytkowników

Venom [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Venom [2018] – Online

Sep. 28, 2018China112 Min.PG-13
Twoja ocena 0
10 1 vote
co się dzieje?

Streszczenie filmu


Filmy o superbohaterach cieszą się ogromną popularnością wśród widzów, głównie za sprawa bardzo pozytywnego wydźwięku, jaki ze sobą niosą, Każdy lubi obejrzeć opowieść o odpowiedzialności za innych, walkę o dobro i przeciwstawianiu się złu za wszelką cenę. Bohaterowie negatywni nigdy nie mogli liczyć na porządny film skupiony na ich losach i tak też było z Venomem. Tendencja ta jednak odchodzi powoli w zapomnienie, dając widzom możliwość kibicowania nawet antybohaterom i doskonałym tego przykładem jest „Venom”, film pełen sprzeczności pomiędzy dobrem a złem.

Czytaj więcej

Zagrożenia z kosmosu

Podróże kosmiczne powoli przestają być jedynie science fiction i ludzi dzieli naprawdę niewiele od rozpoczęcia jednej z największych przygód naszego gatunku, jakim będzie eksploracja naszego Układu Słonecznego. Branża filmowa doskonale zdaje sobie z tego sprawę i powoli zaczyna tworzyć produkcje opowiadające o zagrożeniach z tego płynących. Kosmos nie jest przyjaznym miejsce, pełnym wspaniałych przygód i odkryć, ale zimnym i niebezpiecznym pewnikiem wielu okropności czekających tam na nas. „Venom” pokazuje zatem jeden ze scenariuszy, w których zamiast doniosłych odkryć naukowych, sprowadzamy na siebie ogromne zagrożenie. Całej tej opowieści nadano oczywiście wydźwięk dwojaki, z jednej strony przestrzegającym przed zbyt pochopną eksploracją, a z drugiej pokazującym, że nawet porażki mogą zostać przekute w sukces.

Uciekinier – film Venom

Ludziom udaje się odszukać w kosmosie życie, ale jest ono znacznie inne niż to, którego oczekiwaliśmy. Spotkali je na małej komecie, leniwie przemierzającej nasze najbliższe sąsiedztwo. Poznanie podstaw składających się na to niezwykłe odkrycie staje się głównym celem dla wielu naukowców, ale nieszczęściem dla nich podczas wchodzenia w atmosferę, statek przewożący zdobyte okazy ulega destrukcji. Rozbija się z dala od miast, w kompletnej głuszy, ale w tym szczęściu jest też i nieszczęście. Jednemu z okazów udaje się zbiec i w typowym dla tego typu opowieści schemacie, w pogoń za nim ruszają liczne zastępy tajnych agentów. Ewentualne fiasko polowania może przybrać katastrofalne rozmiary, w końcu mówimy tutaj o nieznanej formie życia i jak nie trudno było przewidzieć, katastrofa ta w końcu ma miejsce. Naukowcy szybko zdają sobie sprawę, że przywiezione okazy mogą wchodzić w interakcję z naszymi ciałami, więc postanawiają sprawdzić, co się właściwie złego może stać, jeśli symbiont połączy się z człowiekiem. Tak szalone pomysły mogą zrodzić się tylko w nie mniej szalonym umyśle, którego posiadaczem jest Carlton Drake. Multimilioner i wizjoner świata nauki, jak lubią przedstawiać go media, ma bardzo konkretny cel w tych eksperymentach. Drake jest owładnięty wizja przystosowania ludzi do życia na innych planetach, ponieważ szczerze wierzy, że na Ziemi nie zostało nam zbyt wiele czasu. Cel jest bardzo szczytny, ale jego wykonanie zdaje się moralnie nieodpowiednie.

Symbiont Venom

Plany Drake’a zupełnym przypadkiem odkrywa dziennikarz śledczy Eddie Brock, który ostatnie miesiące spędził na bezrobociu za zbytnie wtykanie nosa w nie swoje sprawy. Jego intuicja podpowiada mu, że Drake coś ukrywa i nie myli się w tym ani trochę. Szybko trafia do tajnego laboratorium, w którym ludzi łączy się z symbiontami przywiezionymi z kosmosu. Nieszczęściem dla Brocka, jeden z nich dostaje się do jego organizmu. Od tego momentu Eddie zaczyna tracić powoli zmysły, będąc pod wpływem Venoma, istoty z dalekiego kosmosu. Jak się okazuje, jego rasa jest bardzo zainteresowana ludźmi, ale głównie jako pokarmem. Eddie jest z początku przerażony tym odkryciem, ale szybko zauważa, że jego symbiont daje mu bardzo specyficzne możliwości. Eddie staje się super silny, super szybki i jest niemalże niepokonany. Problem w tym, że Brock nie ma zamiaru dzielić ciała z kimś innym.

Obsada filmu mogła dać widzom nadzieje na film wysokiej klasy, ale jak zauważała niemalże każda recenzja przedpremierowa, wciąż czegoś w tym brakowało. Po premierze pojawiło się bardzo wiele dyskusji online dotyczących filmu, wskazujących, że zbyt wiele uwagi poświęcono na akcję, a zbyt mało na budowanie postaci. Zarzuty te są bardzo trafne, ale trzeba oddać „Venomowi”, że doskonale pokazał samą interakcję pomiędzy Brockiem a symbiontem. Liczne nieporozumienia wynikające z niezrozumienia przez Venoma świata ludzi, idą w parze z komiczną próbą nawiązania dialogu przez Brocka. Ten dziwny duet na pewno ma wiele wad, ale całość filmu dostarcza bardzo dobrej rozrywki, ukierunkowanej na antybohaterów. Dlatego też „Venom” mocno wybija się ponad inne filmy o superbohaterach.

Venom [2018] – Online
Venom [2018] – Online
Venom [2018] – Online
Venom [2018] – Online
Venom [2018] – Online
Venom [2018] – Online
Venom [2018] – Online
Venom [2018] – Online
Venom [2018] – Online
Venom [2018] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Venom
IMDb Ocena 6.8 246384 głosów
TMDb Ocena 6.6 5370 głosów

Director

Obsada filmu

Tom Hardy isEddie Brock / Venom
Eddie Brock / Venom
Riz Ahmed isCarlton Drake / Riot
Carlton Drake / Riot
Scott Haze isSecurity Chief Roland Treece
Security Chief Roland Treece
Reid Scott isDr. Dan Lewis
Dr. Dan Lewis
Jenny Slate isDr. Dora Skirth
Dr. Dora Skirth
Melora Walters isHomeless Woman Maria
Homeless Woman Maria
Woody Harrelson isCarnage / Cletus Kasady
Carnage / Cletus Kasady
Peggy Lu isMrs. Chen
Mrs. Chen
Malcolm C. Murray isLewis Donate
Lewis Donate
Udostępnij0

Podobne tytuły

Avengers [2012] – Online
The Death of Superman [2019] – Online
A Score to Settle [2019] – Online
Alita: Battle Angel [2019] – Online
Death Race: Anarchia [2018] – Online
Potrójne zagrożenie [2019] – Online
Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw [2019] – Online
Śmierć nadejdzie dziś 2 [2019] – Online
Hobbit: Bitwa pięciu armii [2014] – Online
Kim Possible [2019] – Online
Captive State [2019] – Online
LEGO PRZYGODA 2 [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website