Zarejestruj się, aby obejrzeć Underdog [2019] – Online w jakości HD = Lektor PL.

Obejrzało: 13642 użytkowników

Underdog [2019] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Underdog [2019] – Online

Jan. 11, 2019Poland120 Min.PG
Twoja ocena 0
10 1 vote
co się dzieje?

Streszczenie filmu


Film Underdog całkiem niedawno pojawił się na ekranach polskich i zagranicznych kin. W Polsce swoją premierę miał 11 stycznia 2019 roku. Film w wielkim skrócie opisuje historię popularnego zawodnika mieszanych sztuk walki (MMA), który po wielkim upadku, walczy sam ze sobą aby powstać oraz pokazać na co go tak naprawdę stać. Warto zwrócić uwagę, że film Underdogzostał inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, co niewątpliwie podnosi jego wartość merytoryczną. Natomiast recenzje które dotychczas zebrał zachęcają do jego obejrzenia.

Czytaj więcej

Sama nazwa filmu została zaczerpnięta z popularnego określenia w świecie sportu. Słowo to używane jest tam jako popularne obstawianie przegra daną walkę, oznacza to więc osobę która jest uznawana za przegranego. Jest to osoba osoba z góry skazana na porażę, skreślona jeszcze przed walką, ktoś kto był na szczycie ale ma taką siłę aby się podnieść i na szczyt wrócić. Nazwa filmu wskazuje na klimat w jakim film zostanie pokazany. W fabule filmu doskonale to pojecie obrazuje głównego bohatera, który po spektakularnym upadku, podejmuje trudną walkę aby powrócić na sam szczyt.

Obsada filmu Underdog (2019)

Ten pierwszy polski film o MMA wyreżyserował Aleksander Kawulski który w swojej roli doskonale się spisał. Okazuje się że Pan Kawulski to osoba o wielu talentach, poprzednio bił się w MMA, aktualnie jest jednym ze współwłaścicieli KSW. Mimo, że jest to film dotyczący sztuk walki, reżyser doskonale opowiedział całą historię bohatera pokazując jego osobiste przeżycia, tworząc pewnego rodzaju dramat i film obyczajowy.

Sama obsada filmu, szczególnie męskie role mogą rodzić duże zaciekawienie. Eryk Lubos w roli głównej, jako Borys “Kosa” Kosiński oraz Mamed Chalidow grający Deni Takayewa, przeciwnika “Kosy”. Do obejrzenia filmu z pewnością mogą przyciągnąć te dwie główne męskie postacie. Wydaje się, że Eryk Lubos idealnie odnajduje się w niejednoznacznych i skomplikowanych rolach tzw. “bad boyów”. Z kolei Mamed Chalidow to niekwestionowana gwiazda wśród fanów MMA i wielu jest ciekawych jak poradzi sobie w roli aktora. Główne damskie role zagrały Aleksandra Popławska, która wcieliła się w ukochaną głównego bohatera oraz Emma Giegżno jako Sonia, grająca zbuntowaną nastolatkę córkę Niny, z którą główny bohater wchodzi w nietypową relację. Warto zauważyć, że jest to jej pierwszy większy, filmowy debiut z którego wywiązuje się całkiem przyzwoicie. Można więc śmiało stwierdzić, że obsada filmu została bardzo dobrze dobrana.

Czy warto obejrzeć film Underdog?

Mogłoby się wydawać, że w związku z tym, jak wiele filmów tego typu powstaje w Polsce ostatnimi czasy i zdając sobie sprawę, że nie są to produkcje najwyższej jakości, warto sobie także tą historię odpuścić. Sama fabuła filmu Underdog (2019) jest dość mocno przewidywalna i składa się upraszczając z takich elementów jak:

  • wspaniała kariera głównego bohatera,
  • upadek na samo dno i zakończenie kariery (oskarżenie o stosowanie środków dopingujących),
  • powrót do normalnego życia, walka ze samym sobą byłego zawodnika,
  • przewidywane zakończenie – powrót na szczyt.

Można uznać, że Underdog (2019) to standardowa opowieść o typowym chłopaku o złym sercu. Jeśli oczekujemy tylko i wyłącznie scen walki możemy się bardzo rozczarować. W samym filmie tych scen jest stosunkowo niewiele, reżyser skupia się przede wszystkim na pokazaniu tego, co dzieje się w momencie stracie wszystkiego co dotychczas stanowiło główny cel życia głównego bohatera. W bardzo dobrej jakości montażu, ciekawej historii oraz dobrej grze aktorskiej odnajdziemy wielopłaszczyznową opowieść zarówno o walce z własnymi słabościami, miłości, stosunkach braterskich i ojcowskich. Mimo, że Underdog zawiera w sobie dużo patosu, odbiorca nie będzie czuł się nim osaczony, gdyż jest ona przerywana ciekawymi dialogami ale także lżejszymi, humorystycznymi scenami. Jednocześnie film pokazuje że w kinie sportowym ważne są nie tylko same sceny walki. Dużo więcej ukazanych jest zdjęć z treningów oraz walce samemu ze sobą. Jeśli oczekujemy tylko i wyłącznie scen walk, możemy się rozczarować,

Premiera filmu i jego popularność

W związku ze stale rosnącą popularnością w Polsce ale także na świecie mieszanych sztuk walki, premiera filmu Underdog 2019 cieszyła się bardzo dużą popularnością. Underdog 2019 znalazł się w bardzo krótkim czasie na szczycie listy Box Office. Już w pierwszy weekend od premiery obejrzało go 285 tys. widzów. Sam polski zwiastun Underdoga online obejrzało już prawie 900 tysięcy osób. Film doczekał się także wielu pozytywnych recenzji online. Dodatkowo jego emisję zaplanowano na kilka krajów europejskich m.in. Belgii, Holandii, Luksemburgu, Norwegii czy Wielkiej Brytanii. Zebrał wiele pozytywnych recenzji, zarówno z tytułu samego scenariusza, gry aktorskiej ale także reżyserii. Recenzje ukazały się zarówno w polskiej prasie jak i zagranicznej. Podkreślano wspaniały debiut reżysera – Aleksandra Kawulskiego, który udowadnia, że nie trzeba mieć profesjonalnego wykształcenia, żeby zrobić film na wysokim poziomie, ale także prostą i jasną fabułę, która mimo tego, że wydaje się początkowo przewidywalna porusza bardzo głębokie kwestie takie jak samotność, trudne relacje, ogromną siłę woli. W związku z tym, że jesteśmy już kilka miesięcy po oficjalnej premierze filmu, a jego popularność nie słabnie, film online można obejrzeć za opłatą na niektórych portalach.

Underdog [2019] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Underdog
IMDb Ocena 6.0 97 głosów
TMDb Ocena 8 1 głosów
Udostępnij0

Podobne tytuły

Keluarga Cemara [2019] – Online
Blinded by the Light [2019] – Online
Close [2019] – Online
Makuko [2019] – Online
Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie [2016] – Online
The Professor [2019] – Online
Paddleton [2019] – Online
Zimna wojna [2018] – Online
IO: Ostatnia na Ziemi [2019] – Online
Climax [2018] – Online
Prawdziwe zbrodnie [2018] – Online
Człowiek ze stali [2013] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website