Zarejestruj się, aby obejrzeć The Hard Way [2019] z Lektorem Polskim

Obejrzało: 12816 użytkowników

The Hard Way [2019] - Lektor PL - CDA - Online

The Hard Way [2019]

Mar. 20, 2019USA94 Min.PG
Twoja ocena 0
0 0 votes
co się dzieje?

Cały film The Hard Way [2019]

Prawdziwy tytuł filmu The Hard Way
IMDb Ocena 4.5 407 głosów

Streszczenie filmu


Dawno, dawno temu, gdy coś takiego jak płyta DVD była pieśnią przyszłości nieśmiałą jak nastolatek na pierwszej randce, a ludzie oswajali się dopiero z jej starszą siostrą – kompaktem – w niedzielne popołudnia na prowincji nosiło się filmy ze sobą, pod pazuchą. Szło się ekipą od kolegi do kolegi, aż trafiło na tego, który miał więcej miejsca w pokoju. Luksusowe warunki oznaczały też, że miał na wyłączność własne video i telewizor, najczęściej parę cali w stylu Elemis, wetknięte w klasyczną meblościankę z politury na wysoki połysk. Gdy niedzielny obiad został zjedzony, a pogoda nie zachęcała do wędrówek, grono kolegów zbierało się z posiadanymi kasetami VHS, po czym szacowne gremium zwolenników Van Damme’a, którzy “Nico ponad prawem” cytowali z pamięci wybierało film i zasiadało do jego oglądania. “The Hard Way” mógł zatem zostać swobodnie wydany w tamtym czasie i doskonale wpasowałby się w pasujący wówczas klimat.

Desperado w Rumunii

Reżyser Keoni Waxman póki co dłużej związał swe losy z wspomnianym Seagalem. Reżyserował filmy, w których ów wybitny aktor wcielał się w tę samą rolę, klepiąc wszystkich dookoła z miną znudzonego szachisty przy akompaniamencie drewnianych one’linerów i mimiką twarzy porównywalną z wagonem kolejowym. Co nie znaczy, że reżyser swojego rzemiosła nie znał – wręcz przeciwnie. Pewny styl prowadzenia i opowiadania w miarę prostych historii w możliwie atrakcyjny sposób udawały mu się nader zgrabnie. Do poziomu MacTiernana czy choćby Pan Cosmatosa trochę mu brak, ale większych gaf nie popełnia, chociaż przez większość czasu miałem wrażenie, że pozostawił film sam sobie. W tym wypadku jednak nie skorzystał z gościnnych występów Seagala, a sięgnął po Randy’ego Couture, który wsławił się brawurową rolą Toll Road’a w “Niezniszczalnych”. Partneruje mu Michael Jay White – tego znamy z roli eleganta, któremu w “Mrocznym Rycerzu” niejaki Joker poszerzył uśmiech i zabił kumpla za pomocą ołówka. Ten duet trzyma poziom, a reszta stara się mocno nie odstawać, chociaż przez drewniane dialogi, nadęte one-linery ma spory orzech do zgryzienia. Czy się udaje, ocenić trzeba samemu – film można obejrzeć już online.

One line, one death, one man -The Hard Way

Jeżeli przyjmiemy, że kino rozrywkowe nie musi mieć wybitnego scenariusza, który przez resztę niedzieli będzie nas męczyć pytaniami – jak w “Dwunastu Gniewnych Ludziach” czy “Bez Przebaczenia”, a oferować pewien poziom bezrefleksyjnej rozrywki, którą nie musimy się zbytnio zajmować, by zrozumieć, “The Hard Way” będzie jak znalazł. To prosta opowieść. W Rumunii jest misja, ginie brat głównego bohatera, a ten zbiera ekipę weteranów by go pomścić. Wszystko fajnie, fabuła zawiązana, a obsada może ruszać do boju. Szkoda mi tylko niewykorzystanego potencjału Luke’a Gossa, jako Masona. Blisko 15 lat temu był “twarzą przyszłości” i oglądanie, jak odgryza swój ogon w tej produkcji, jest niespecjalnie przyjemne. Co jest przyjemne? Rumunia właśnie! Po raz kolejny ktoś kręci tam zgrabne kino akcji i wykorzystanie plenerów zasługuje na pochwałę. Nie przeszkadza w rozrywce.

Uciec, ale dokąd? – film The Hard Way

Musimy zadać sobie pytanie, po co są takie filmy. Otóż te filmy są po to, by nie zajmować nam czasu, tylko go wypełnić. Nie oczekujmy tu rozbudowanych sekwencji myślowych, przetaczających się przez aktorów dramatów, rozrywających serce rozstań i powrotów. Nie. Ten trend, świetnie wyznaczony przez “Niezniszczalnych”, wspaniale wypełnia niedzielne popołudnie, jeśli chcemy siąść z kumplami i się pośmiać przy złocistym, oglądając bajkę dla dużych chłopców. Właśnie nimi możemy się przez chwilę stać, wracając myślami do wspomnień a’la VHS. Wiemy, że to kino nieco naiwne, nieco banalne i ten sztafaż banału będzie opadać za każdym razem, kiedy takie kino będzie próbować pokazywać poważne problemy. Nie oczekujmy więc, by to robiło – a będziemy się dobrze bawić. Ten film do niczego nie zmusza, on tylko prosi, by puścić oko do rzeczywistości, siąść wygodnie i rzucić okiem na ekran, gdy poleje się krew, a oczywiście poleje się jej sporo.

Na szczęście, nie naszej. Macie czas, chcecie luzu? Oglądajcie.

The Hard Way [2019]

Director

Keoni Waxman
Director

Obsada filmu The Hard Way [2019]

Udostępnij0

Podobne tytuły

Królowie zbrodni [2019] – Online
To dopiero początek [2017] – Online
Power Rangers [2017] – Online
Czarna Wdowa [2020] – Online
Dracula: Historia nieznana [2014] – Online
Maasthi Gudi [2017] – Online
Logan Lucky [2017] – Online
Uri: The Surgical Strike [2019] – Online
LUPIN THE IIIRD 峰不二子の嘘 [2019] – Online
Jak dogryźć mafii [2017] – Online
Bad Boys for Life [2020] – Online
Hobbit: Bitwa pięciu armii [2014] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!