Zarejestruj się, aby obejrzeć Teraz albo nigdy [2018] – Online w jakości HD = Lektor PL.

Obejrzało: 18090 użytkowników

Teraz albo nigdy [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Teraz albo nigdy [2018] – Online

Nov. 22, 2018USA100 Min.PG-13
Twoja ocena 0
0 0 votes
co się dzieje?

Streszczenie filmu


Końcówka roku to z reguły okres w którym na ekrany kin wchodzą produkcje dla młodzieży lub też komedie, w szczególności te z motywami romantycznymi. W tym drugim gatunku liczy się przede wszystkim budząca sympatię obsada, spora dawka humoru i odrobina zaangażowania emocjonalnego. W ten trend wpisał się film „Teraz albo nigdy”, który w samym swoim założeniu ma być kinem lekkim, które widz obejrzy z uśmiechem na ustach, lecz bez większej uwagi i refleksji.

Czytaj więcej

Sukces w każdym wieku

Sama nazwa filmu obrazuje nam już sytuację głównej bohaterki, która znajduje się pomału w kwiecie wieku, więc jest to dla niej ostatni moment by zmienić coś jeszcze w swoim życiu i spróbować osiągnąć sukces zawodowy. W tej roli niezawodna Jennifer Lopez, która zbiera świetne recenzje za role w filmach z tego gatunku i tutaj także staje na wysokości zadania. Filmowa Maya to pracownica supermarketu, która wydaje się być doskonałym materiałem na kierownika, lecz z uwagi na wydarzenia z lat młodości nie mogła zdobyć odpowiedniego wykształcenia. Mimo dużego doświadczenia i kreatywności, nie może zatem osiągnąć wymarzonego stanowiska, co będzie dla niej bodźcem do drastycznych zmian. Na ekranie zobaczymy także byłą gwiazdę Disneya – Vanessę Hudgens, której interakcje z Lopez stanowią akurat mocny punkt filmu. Poza nimi obsada składa się w dużej mierze z mniej znanych aktorów, lecz jest to częsty zabieg w produkcjach komediowych, gdzie postacie drugoplanowe rzeczywiście mają być jedynie tłem.

Kłamstwo drogą do sukcesu – Teraz albo nigdy

Fabuła filmu nie jest innowacyjna i opiera się na schematach typowych dla komedii, a bazą całej historii będzie kłamstwo, które oczywiście wyjdzie w pewnym momencie na jaw i będzie miało swoje konsekwencje. To co odróżnia ją od reszty gatunku to fakt, że próbuje pokazać jak współcześnie zlewa nam się to co jest realne, z tym co występuje jedynie online. Bohaterka rozpocznie bowiem zmiany w swoim życiu od zbudowania wirtualnego wizerunku, nie mającego wiele wspólnego z tym kim naprawdę jest. Zmyślone profile online będą dla niej jednak przepustką do sprzedania swoich prawdziwych umiejętności i pokazania, że nawet bez formalnego wykształcenia można sobie poradzić w dużej korporacji. Przez cały film widz obserwuje jak bohaterka balansuje na krawędzi kłamstwa, choć z przeświadczeniem, że w końcu oczywiście coś będzie musiało się posypać. Maya właściwie przez cały film ma pewne opory moralne, lecz jak wskazuje sama nazwa filmu – jest też świadoma, iż może to być jej jedyna szansa. Jak na komedię przystało w seansie nie zabraknie takich elementów jak:

  • problemy w związku głównej bohaterki;
  • wątki miłosne w tle wiodącej historii;
  • ukazanie postaci z niższych sfer społecznych, z akcentem zarówno na ich wady, jak i zalety;
  • błędy przeszłości, które wpłyną na obecne wydarzenia;
  • barwna przyjaciółka bohaterki, na której opartych będzie wiele scen komediowych;
  • sytuacyjne żarty, przeplatane jednak bardziej poważnymi sytuacjami oraz wątkami uczuciowymi.

Tym samym otrzymamy tutaj wszystko, czego można spodziewać się po gatunku. Osoby, które poszukują bardziej zaawansowanej fabuły lub wyrafinowanego humoru, raczej wystawią tej produkcji niezbyt pochlebne recenzje, lecz jest to kino do którego trzeba po prostu podchodzić z odpowiednim nastawieniem.

Siła leży w prostocie – film Teraz albo nigdy

Decydując się na obejrzenie “Teraz albo nigdy” warto mieć świadomość, że nie uświadczymy tu bogatej fabuły i pewne wątki umkną nam zapewne wkrótce po seansie. Film oparty jest na sprawdzonych dla gatunku schematach i twórcy nie odczuwali potrzeby by poza nie wychodzić. Nazwa filmu dobrze ukierunkowuje nas natomiast na ogólny pogląd historii oraz samej bohaterki. Jak na komedię przystało jej głównym atutem jest obsada, bowiem jak zwykle dobrze sprawdziła się Jennifer Lopez, a także postaci ją otaczające potrafią dodać większości scen kolorytu. Nie ma co ukrywać, że nie jest to film, który zbierze oszałamiające recenzje krytyków, podobnie jak nie zachwyci bardziej wymagających widzów, lecz chyba nie taki był zamysł tej produkcji. Jest to niezbyt wymagający seans, który ogląda się lekko i dostarczy on chwilowej rozrywki, lecz zapomnimy o nim wkrótce po tym, jak z ekranu znikną końcowe napisy.

Teraz albo nigdy [2018] – Online
Teraz albo nigdy [2018] – Online
Teraz albo nigdy [2018] – Online
Teraz albo nigdy [2018] – Online
Teraz albo nigdy [2018] – Online
Teraz albo nigdy [2018] – Online
Teraz albo nigdy [2018] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Second Act
IMDb Ocena 5.8 8211 głosów
TMDb Ocena 6.1 191 głosów

Director

Peter Segal
Director

Obsada filmu

Udostępnij0

Podobne tytuły

Weselne przeznaczenie [2018] – Online
Makuko [2019] – Online
Diabeł: Inkarnacja [2018] – Online
Toy Story 4 [2019] – Online
Tajemnice Silver Lake [2018] – Online
Wielka Szóstka [2014] – Online
Backstabbing for Beginners [2018] – Online
Przebudzenie dusz [2018] – Online
Źle się dzieje w El Royale [2018] – Online
Dom, który zbudował Jack [2018] – Online
Książę Czaruś [2018] – Online
Zmierzch [2008] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website