Zarejestruj się, aby obejrzeć Spider-Man Uniwersum [2018] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 15253 użytkowników

Spider-Man Uniwersum [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Spider-Man Uniwersum [2018] – Online

Dec. 07, 2018USA117 Min.PG
Twoja ocena 0
10 3 votes
co się dzieje?

Cały film Spider-Man Uniwersum [2018] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Spider-Man: Into the Spider-Verse
IMDb Ocena 8.6 146282 głosów
TMDb Ocena 8.5 2589 głosów

Streszczenie filmu


Jednym z najbardziej rozpoznawalnych superbohaterów, którego stworzył Marvel jesy niezaprzeczalnie Spider-Man. Pół człowiek – pół pająk, zdobył przez długie lata swojego istnienia liczne grono oddanych fanów, stając się ikoną świata nadludzi stojących na straży prawa i porządku w Nowym Jorku. Jego liczne przygody rozpoczęły się na kartach komiksów, ale od bardzo dawna próbuje się go przenieść na małe i duże ekrany, z lepszym lub gorszym skutkiem. Najnowszy film opowiadający jego przygody „Spider-Man Uniwersum” jest powrotem do animacji, która była już obecna w historii tej postaci, ale dopiero teraz na nowo wkracza na ekrany kin, udowadniając, że wciąż może to być opowieść bardzo interesująca dla każdego widza, niezależnie od jego wieku.

Czytaj więcej

Obrońca Nowego Jorku

Na początku tego roku film „Spider-Man Uniwersum” otrzymał statuetkę Oscara, za najlepszy długometrażowy film animowany. Jest to bardzo ważne wyróżnienie, pokazujące, w jak szybkim tempie superbohaterowie zaczynają dominować w popkulturze. Spider-Man obecny był w niej co prawda niemal od zawsze, rozpalając wyobraźnię dzieci i dorosłych, ale dopiero najnowszy film zdołał podkreślić to w bardzo wymowny sposób. Obrońca Nowego Jorku nie miał przy tym zbyt łatwo, bo prawa do pokazywania jego postaci są podzielone pomiędzy Marvela a Sony, przez co możemy obecnie obserwować pewien dziwny trend w świecie kina. Spider-Man pojawia się zatem w filmach produkowanych przez Marvela, ale także w tych od Sony i co najdziwniejsze, nie są one ze sobą w żaden sposób połączone. Tak naprawdę, daje to tej postaci podwójne życie, a fanom unikatową możliwość oglądania dodatkowej ilości jego emocjonujących przygód.

Miles Morales – nowy Spider-Man

„Spider-Man Uniwersum” od samego początku nie miało zamiaru bawić się z widzami w udawanie czegoś, czym nie jest. Nie ma chyba żadnego fana opowieści o superbohaterach, który nie znałby pochodzenia człowieka pająka. Dlatego też już na samym początku, film robi bardzo ciekawą rzecz i przełamuje czwartą ścianę, informując widzów, że nie dowiedzą się, w jaki sposób Peter Parker został Spider-Manem, bo narrator wie, że widzowie nie potrzebują kolejnej nudnej origin story. Główna osia fabularna staje się nasz Peter Parker, czyli ten zamieszkujący w naszych realiach. Niestety już na samym początku ginie on podczas potyczki z Wilsonem Fiskiem, zostawiając miasto niemal zupełnie bezradne wobec jego szaleńczych zapędów. Twórcy filmu „Spider-Man Uniwersum” nie mają zamiaru pokazywać widzom czegoś, co doskonale znają, ale chcą przekształcić całe to uniwersum w coś zupełnie nowego, bardziej dostosowanego do naszych czasów. Pójście z duchem czasów jest bardzo wyraźne, a głównym tego dowodem jest zastąpienie Parkera zupełnie nowym Spider-Manen, którym zostaje Miles Morales. Młody chłopak nie przypomina w żaden sposób Parkera, przez co całe wprowadzenie w jego świat jest o wiele bardziej świeże i naprawdę zostawia bardzo miłe wspomnienia po seansie. Postać Spider-Mana potrzebowała kogoś, dzięki komu obsada filmu nieco odmłodnieje i trafi do zupełnie nowej grupy odbiorców. Dorośli fani Spider-Mana doskonale znają tego bohatera, ale przyszedł teraz czas na młodszą widownię, dopiero odkrywającą uroki tej postaci. „Spider-Man Uniwersum” robi to w naprawdę dobrym stylu, czego potwierdzeniem jest statuetka Oscara.

Goście z innych światów – Film Spider-Man Uniwersum

Fisk uruchamia maszynę do zaglądania w inne wszechświaty, ale robi to z bardzo samolubnych pobudek. Nie ma dla niego żadnego znaczenia, że przy okazji może zniszczyć cały nasz świat, ale takie są zwykle czarne charaktery. Nie oglądając się na nikogo, otwiera zatem drzwi do innych światów i przez przypadek sprowadza kogoś, kogo zupełnie nie chciał, czyli kilka innych wersji Spider-Mana. Biorąc pod uwagę, że nasza rzeczywistość straciła swojego i pozostał nam tylko Miles Morales, jest to bardzo wielką pomocą dla tego młodego chłopaka. Z innych światów przybywają zatem:

  • Peter Porker, Spider-Ham
  • Spider-Man Noir
  • Gwen Satcy, Spider-Gwen
  • Peter B. Parker, Spider-Man
  • Peni Parker

Wszyscy jednoczą swoje siły, aby zamknąć przejście otwarte przez Fiska, wiedzą bowiem, że zniszczy to nie tylko świat Milesa, ale także ich własne. Miles bardzo chciałby im w tym zadaniu pomóc, ale jego brak doświadczenia jest przez całą grupę niemile widziany. Chłopak zostaje z boku, jednak finalnie to właśnie jego zapobiegliwość będzie decydującym czynnikiem w walce z Fiskiem.

Różnorodność postaci Spider-Manów to główna zaleta filmu, co podkreśla niemal każda recenzja, ale „Spider-Man Uniwersum” najwięcej ma do zaoferowania w warstwie komediowej. Liczne nieporozumienia i żarty sytuacyjne wynikłe z różnic pomiędzy bohaterami napędzają film od początku do końca. Scenariusz nie zaskakuje bowiem tak, jakbyśmy tego chcieli, co nie zmienia faktu, że jest bardzo świeżym pomysłem na film o superbohaterze. Warto porównać to z wcześniejszymi produkcjami, które są dostępne online na platformach streamingowych, a szybko zauważymy, że „Spider-Man Uniwersum” w pełni zasłużył na Oscara za nowatorskie podejście do fabuły.

Spider-Man Uniwersum [2018] – Online
Spider-Man Uniwersum [2018] – Online
Spider-Man Uniwersum [2018] – Online
Spider-Man Uniwersum [2018] – Online
Spider-Man Uniwersum [2018] – Online
Spider-Man Uniwersum [2018] – Online
Spider-Man Uniwersum [2018] – Online
Spider-Man Uniwersum [2018] – Online
Spider-Man Uniwersum [2018] – Online
Spider-Man Uniwersum [2018] – Online

Director

Obsada filmu Spider-Man Uniwersum [2018] – Online

Shameik Moore isMiles Morales / Spider-Man (voice)
Miles Morales / Spider-Man (voice)
Jake Johnson isPeter B. Parker / Spider-Man (voice)
Peter B. Parker / Spider-Man (voice)
Hailee Steinfeld isGwen Stacy / Spider-Woman (voice)
Gwen Stacy / Spider-Woman (voice)
Mahershala Ali isAaron Davis / Prowler (voice)
Aaron Davis / Prowler (voice)
Brian Tyree Henry isJefferson Davis (voice)
Jefferson Davis (voice)
Lily Tomlin isMay Parker (voice)
May Parker (voice)
Lauren Vélez isRio Morales (voice)
Rio Morales (voice)
John Mulaney isPeter Porker / Spider-Ham (voice)
Peter Porker / Spider-Ham (voice)
Kimiko Glenn isPeni Parker / SP//dr (voice)
Peni Parker / SP//dr (voice)
Nicolas Cage isPeter Parker / Spider-Man Noir (voice)
Peter Parker / Spider-Man Noir (voice)
Udostępnij0

Podobne tytuły

Najlepsze lata [2018] – Online
Samson [2018] – Online
Udanej rocznicy! [2018] – Online
13 Godzin: Tajna misja w Bengazi [2016] – Online
Powrót z zaświatów [2018] – Online
John Wick: Chapter 3 – Parabellum [2019] – Online
Dog Days [2018] – Online
Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie [2018] – Online
Trzęsienie ziemi [2018] – Online
Non ci resta che il crimine [2019] – Online
Robin Williams: Come Inside My Mind [2018] – Online
Uprowadzenie [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!