Zarejestruj się, aby obejrzeć Smętarz dla zwierzaków [2019] – Online w jakości HD = Lektor PL.

Obejrzało: 18246 użytkowników

Smętarz dla zwierzaków [2019] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Smętarz dla zwierzaków [2019] – Online

Apr. 04, 2019USAPG
Twoja ocena 0
0 0 votes
co się dzieje?

Streszczenie filmu


Twórczość Stephena Kinga cieszy się niesłabnącą popularnością pośród fanów literatury grozy. Książki jednego z najbardziej poczytnych pisarzy na świecie rozeszły się w nakładzie przekraczającym 350 milionów egzemplarzy. Nic dziwnego, iż informacje o kolejnych ekranizacjach jego książek wywołują poruszenie wśród fanów. Rok 2017 związany jest z sukcesem filmu ,,TO’’, będącego remakiem filmu z 1990 roku. W 2018 roku pojawiły się pierwsze wzmianki o ekranizacji kolejnej z powieści Kinga. Film wyreżyserowany przez duet Kevina Kolscha oraz Dennisa Widmyera jest drugą próbą przeniesienia ,,Smętarza dla zwierzaków’’ na ekran.

Czytaj więcej

Pierwsza ekranizacja pochodzi z 1989 roku. Nic więc dziwnego, iż po 30 latach zdecydowano się na odświeżenie opowieści, stworzonej niegdyś przez mistrza literatury grozy. Tym razem sam autor uczestniczył w procesie tworzenia scenariusza. Co więcej, King wcielił się w postać jednego z bohaterów filmu. Którego? Tego będzie można dowiedzieć się już teraz oglądając film online, bądź czekając do 3 maja, gdyż polska premiera ,,Smętarza dla zwierzaków’’ zaplanowana jest na długi majowy weekend.

Smętarz czy cmentarz

,,Smęntarz dla zwierzaków’’ to historia Louisa Creeda, który wraz z rodziną oraz kotem Churchillem, przeprowadza się do miasteczka Ludlow w stanie Maine. Na miejscu zaprzyjaźnia się z sąsiadem Judem, który opowiada mu mroczną historię o ukrytym w pobliskim lesie cmentarzu dla zwierząt. Wspomina, iż obok niego znajduje się cmentarz Mikmaków, plemienia rdzennych Amerykanów. Po upływie czasu w Dzień Dziękczynienia, Church ginie pod kołami ciężarówki. Louis wraz z sąsiadem zakopują kota na cmentarzu dla zwierząt. Następnego dnia kot wraca do właścicieli. Okazuje się, iż kurhany znajdujące się na terenie cmentarza Mikmaków posiadają moc przywracania zmarłych do życia. Jak w każdej opowieści, także tutaj znajduje się pewien haczyk. Zwierzę wróciło do kochających właścicieli. Pytanie czy jest nim Churchill. Kot co prawda przypomina ukochanego pupila, jednakże jego zachowanie różni się od wcześniejszego. Fatalizm sprawia, iż w wypadku ginie najmłodsze dziecko Louisa. Zrozpaczony ojciec, wierząc, w moc skupioną na cmentarzu Mimików, postanawia pochować na nim dziecko. Wbrew ostrzeżeniom Juda, który opowiada mu o demonie Wendiego, który nawiedza cmentarz oraz o ciałach ofiar kanibalizmu, które zostały pochowane w kurhanach, mężczyzna postanawia zaryzykować i złożyć ciało dziecka w głębi lasu. Nie spodziewał się, iż powróci do niego nie dziecko, lecz demon, który przejął jego maleńkie ciało. Kolejne sceny z to seria mrożących krew w żyłach zdarzeń, które doprowadzają głównego bohatera do szaleństwa.

Film Smętarz dla zwierzaków

,,Smętarz dla zwierzaków’’ to trzymająca w napięciu opowieść. Obsada zaangażowana do tego projektu, stanęła na wysokości zadania. Każda z postaci jest wyraźnie zarysowana. Kierują nią inne motywacje. Aktorzy z zaangażowaniem wcielili się w bohaterów powieści Kinga. Oglądając ich na ekranie, mamy wrażenie, iż historia opowiedziana przez autora jest autentyczna i mogła wydarzyć się naprawdę.

,,Smętarz dla zwierzaków’’ ma szanse powtórzyć sukces ,,TO’’ oraz podobnie jak ,,Zielona Mila’’ czy ,,Skazani na Shawshank’’ przejść do historii kina. Pochlebne recenzje krytyków dobrze wróżą najnowszej ekranizacji. To w dużej mierze zasługa znakomitego scenariusza, napisanego przez Jeffa Buhlera, Marrę Greenbert oraz Davida Kajganicha. Ogromny talent scenopisarzy zaowocował powstaniem historii unikalnej. Znajomość książki nie wpłynie na odbiór filmu. Wychodząc z kin nie poczujemy rozczarowana, gdyż wysiłek włożony w napisanie scenariusza zaowocował znakomicie poprowadzoną fabułą pełną zwrotów akcji, wyrazistym rysem charakterologicznym głównych bohaterów oraz tajemniczością i mrokiem obecnymi w każdej minucie filmu. Nie mamy w nim do czynienia z przerostem formy nad treścią. Efekty specjalne nie wiodą prymu z filmie. Stanowią tło do wydarzeń rozgrywanych w filmie. Nowy ,,Smętarz dla zwierzaków’’ to pozycja obowiązkowa dla każdego ,kto uważa się za miłośnika gatunku grozy. Czy martwi powinni pozostać nieżywi?? Odpowiedzi na to pytanie z pewnością udzieli ekranizacja powieści Stephena Kinga.

Smętarz dla zwierzaków [2019] – Online
Smętarz dla zwierzaków [2019] – Online
Smętarz dla zwierzaków [2019] – Online
Smętarz dla zwierzaków [2019] – Online
Smętarz dla zwierzaków [2019] – Online
Smętarz dla zwierzaków [2019] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Pet Sematary
IMDb Ocena 7.0 84 głosów

Director

Obsada filmu

Jason Clarke isLouis Creed
Louis Creed
Amy Seimetz isRachel Creed
Rachel Creed
John Lithgow isJud Crandall
Jud Crandall
Jeté Laurence isEllie Creed
Ellie Creed
Lucas Lavoie isGage Creed
Gage Creed
Hugo Lavoie isGage Creed
Gage Creed
Obssa Ahmed isVictor Pascow
Victor Pascow
Naomi Frenette isUpset Student
Upset Student
Udostępnij0

Podobne tytuły

Killers Anonymous [2019] – Online
Searching [2018] – Online
Zemsta [2018] – Online
Pitbull Ostatni pies [2018] – Online
Kursk [2018] – Online
Mroczny Rycerz Powstaje [2012] – Online
Laleczka [2019] – Online
Escape Room [2019] – Online
Nie otwieraj oczu [2018] – Online
Gęsia skórka 2 [2018] – Online
The Hole in the Ground [2019] – Online
Dom, który zbudował Jack [2018] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website