Zarejestruj się, aby obejrzeć Slay The Dragon [2020] – Online w jakości HD = Lektor PL.

Obejrzało: 15304 użytkowników

Slay The Dragon [2020] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Slay The Dragon [2020] – Online

Mar. 13, 2020USA101 Min.PG-13
Twoja ocena 0
0 0 votes
co się dzieje?

Streszczenie filmu


Wiele osób na całym świecie z zaciekawienie, ale i obawami, obserwuje to, co dzieje się na scenie politycznej w Stanach Zjednoczonych. Wbrew pozorom, to właśnie wybory odbywające się w tym kraju, mają chyba największy wpływ na to, jak będzie wyglądać przyszłość wielu regionów na naszym globie. Dla zdecydowanej większość i tych postronnych obserwatorów, zasady działania tamtejszej polityki nie są znane, bo liczy się tylko wynik. Takie błędne podejście do tego zagadnienia może okazać się kłopotliwe, bo problem zaczynają dostrzegać już nawet sami amerykanie, czego dowodem jest film dokumentalny „Slay The Dragon”.

„Slay The Dragon” to ważny dokument!

Ordynacja wyborcza w Stanach Zjednoczonych jest kompletnie różna, od tej, którą znamy z własnego podwórka. W naszym kraju zasady są proste i zrozumiałe, dlatego każdy, kto zagłębi się w te, obowiązujące za oceanem, może mieć z początku problem z ich zrozumieniem. Dlatego też warto posłuchać uważnie, co lektor Polski w tym dokumencie, ma nam do przekazania – być może okaże się to wartościowe i pomoże nam zrozumieć politykę jednego z najpotężniejszych państw na świecie. Stany Zjednoczone to swego rodzaju ewenement demokratyczny, ponieważ ich zasady i spojrzenie na wybory, ukształtowały się pod wpływem bardzo burzliwych wydarzeń sprzed ponad dwustu lat. Wtedy też kilka kolonii znajdujących się na terenie Ameryki Północnej, wypowiedziało posłuszeństwo Koronie Brytyjskiej. Skutkiem tego była krwawa walka, pomiędzy zwykłymi rolnikami, a świetnie wyszkolonymi żołnierzami Imperium Brytyjskiego. Pod wpływem tej krwawej waśni, kolonistom udało się wypracować zupełnie nowy system demokracji, który nie istniał wcześniej w żadnym nowożytnym państwie. Problem jednak w tym, że i w tym przypadku, do głosu doszli przede wszystkim ludzie zamożni, którzy w pierwszej kolejności postanowili zabezpieczyć swoje interesy. W jaki sposób? Na to pytanie odpowie dokument „Slay The Dragon”, który można będzie zobaczyć między innymi na stronie CDA.

O co chodzi w „Slay The Dragon”?

Okręgi wyborcze to termin znany każdemu dorosłemu człowiekowi, który spełnia swój obywatelski obowiązek i chodzi regularnie na wybory. W naszym kraju, jak i w większości krajów Europejskich, okręgi te podzielone są według prostych zasad – do granic miasta, gminy lub powiatu. W Stanach Zjednoczonych natomiast ponad dwieście lat temu wpadli na pomysł, aby okręgi określane były w sposób zapewniający danemu politykowi, jak największe wpływy. Chociaż brzmi to absurdalnie i przeczy zdrowemu rozsądkowi – tak to właśnie wygląda aż do dzisiaj w Stanach Zjednoczonych. Dokument „Slay The Dragon” analizuje problemy, jakie przynosi taki podział okręgów, w czasach nam obecnych, kiedy gospodarka i polityka wygląda diametralnie inaczej, od tej z czasów, kiedy powstawało państwo USA. Jednocześnie „Slay The Dragon” nie ma zamiaru być dokumentem skierowanym na wysłuchanie dwóch stron konfliktu, ale robi rzecz odwrotną i od samego początku piętnuje taki sposób dzielenia ziemi na okręgi wyborcze.

„Slay The Dragon” manifestem

Nie trzeba nikogo bystrego, aby zrozumieć, że w Stanach Zjednoczonych taki podział prowadzi do ogromnych nadużyć, które działają na korzyść polityków, przedsiębiorców, ale nie wyborców. Twórcy „Slay The Dragon” chcą uświadomić wszystkich ludzi, nie tylko w Ameryce, jak dużym błędem jest, pozostawanie przy przestarzałym systemie głosowanie. Niestety dla licznych aktywistów przedstawionych na ekranie, system ten jest bardzo mocno zakorzeniony w naturze ludzi, którzy mogą nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, jak bardzo działa on na ich niekorzyść. Dlatego też „Slay The Dragon” okazuje się manifestem politycznym i społecznym, którego zadanie jest wyjątkowo trudne, jak podobnych mu dokumentów, które powstały przed nim, nie tylko o problemie okręgów wyborczych. Twórcy jednak się nie poddają i zachęcają wszystkich do szukania informacji o ich ruchu online.

Czy „Slay The Dragon” jest zatem filmem, który ma wartość dla mieszkańca naszego kraju? Życie to nie serial i poszukiwanie odpowiedzi na najtrudniejsze pytania musi zależeć od naszej własnych chęci. Lektor, który wspomoże nas na tej trudnej drodze, na pewno okaże się pomocny, ale najpierw trzeba chcieć zrozumieć, w jaki sposób działa system wyborczy w Stanach Zjednoczonych, aby pojąć, jakie zagrożenia z tego wynikają dla całego świata.

Prawdziwy tytuł filmu Slay The Dragon
IMDb Ocena 6.6 17 głosów

Director

Obsada filmu

Udostępnij0

Podobne tytuły

Alltid Amber [2020] – Online
The Reason I Jump [2020] – Online
Behind the Curve [2018] – Online
M [2019] – Online
Kino Wien Film [2018] – Online
Well Groomed [2019] – Online
Wonder Boy, Olivier Rousteing, né sous X [2019] – Online
Travis Scott: Look Mom I Can Fly [2019] – Online
CHSLD [2020] – Online
Bikram: jogin, guru, przestępca seksualny [2019] – Online
Some Kind of Heaven [2020] – Online
They Shall Not Grow Old [2018] – Online

Zostaw recenzję o filmie: