Zarejestruj się, aby obejrzeć Shazam! [2019] z Lektorem Polskim

Obejrzało: 11655 użytkowników

Shazam! [2019] - Lektor PL - CDA - Online

Shazam! [2019]

Mar. 23, 2019USA132 Min.PG-13
Twoja ocena 0
10 4 votes
co się dzieje?

Cały film Shazam! [2019]

Prawdziwy tytuł filmu Shazam!

Streszczenie filmu


Superbohaterowie od kilkudziesięciu lat obecni są w kinie, dając niezliczonej ilości widzów poczucie, że świat może być bezpieczny, jeśli tylko poświęcą dla tego celu wystarczająco dużo. Z wielką mocą przychodzi wielka odpowiedzialność i dlatego rola edukacyjna przygód tych nadludzi jest nieoceniona w kształtowaniu umysłów młodych odbiorców. Większość z tych filmów opiera się na bardzo prostym, niemal czarno-białym uproszczeniu, pokazując walkę dobra i zła w ich ludzkiej formie. „Shazam!” nie będzie zapewne produkcja wolna do tego schematu, a nawet nie powinien być, biorąc pod uwagę przyzwyczajenia zdecydowanej większości odbiorców tego typu kina.

Czytaj więcej

Frajda z seansu

Zdecydowana większość filmów opowiadających o przygodach superbohaterów pokazuje historie zwykłych, przeciętnych do bólu ludzi, którzy w magiczny, a czasami bardziej naukowy sposób zdobywają super moce dające im możliwość górowania nad innymi. DC stworzyło setki takich opowieści w formie komiksowej, które teraz, dzięki zastosowaniu zaawansowanych efektów specjalnych i animacji komputerowych, trudno odróżnić od rzeczywistości. Skutkiem tego jest olbrzymia frajda i nieopisana zabawa podczas seansu w kinie i każda recenzja kolejnego filmu o superbohaterach podkreśla, że to jest właśnie największym atutem tego typu produkcji. „Shazam!” już od początku swojej kampanii reklamowej pokazał, że nie będzie znacząco odbiegać od tej normy i już pierwsze trailery to potwierdzają.

Czarnoksiężnik i chłopiec

Biorąc pod uwagę, że fabułą filmu będzie oparta na serii komiksów pod tym samym tytułem, ukazujących się od kilkudziesięciu lat, całkiem łatwo można powiedzieć, a jakim kierunku pójdzie fabuła tego filmu. Głównym bohaterem jest młody chłopak w wieku lat czternastu, który nie miał łatwego życia. Od wielu lat wychowuje się w rodzinach zastępczych, ale jego trudny charakter nigdzie nie pozwala zagrzać mu miejsca na stałe. Podczas siódmej przeprowadzki do domu nowej rodziny zapewne nie byłoby inaczej, gdyby nie pewna mała różnica. Billy Batson, bo tak się nazywa ta postać, ciągle pakuje się w kłopoty, ale często z bardzo szlachetnych pobudek. Nie ucieka przed stawaniem w obronie słabszych, co zostanie bardzo niedługo nagrodzone. Billy podczas podróży metrem zostaje przeniesiony do dziwnego miejsca, w którym spotyka bardzo starego czarnoksiężnika. Okazuje się, że jego czas dobiegł końca i to właśnie Billy’ego wybrał na swojego następcę. Przekazuje mu swoje moce, które zmieniają chłopca w dorosłego mężczyznę o wielkiej sile i zdolności manipulacji elektrycznością, za każdym razem, gdy ten wypowie magiczne słowo Shazam.

Zły doktor – Shazam!

Z początku Billy nie do końca potrafi używać nowych zdolności, dlatego do pomocy wciąga swojego nowego przybranego brata, Freddy’ego. Razem testują nowe zdolności Billy’ego nie mogąc wyjść z podziwu, jak potężnym stał się superbohaterem. Z początku wydaje się to dla nich jedynie zabawą, ale bardzo szybko przekonują się, że nowa rola chłopca, nie polega jedynie na wygłupach. Billy musi stawić czoła złemu Dr. Thaddeusowi Sivanie, superinteligentnemu naukowcowi, który odkrył matematyczną formułę pozwalająca mu na przenikanie przez materię. Dzięki temu jest on niemal niemożliwy do schwytania i zamknięcia w więzieniu. Dodatkowo Sivana potrafi widzieć magię, a ta akurat bardzo mocno otacza Billy’ego. Chłopak będzie musiał udowodnić, że zasługuje na swoje nowe moce w walce ze złym doktorem, co nie będzie w żaden sposób przypominać dotychczasowych wygłupów z Freddym.

Film Shazam!

„Shazam!” wydaje się nie odbiegać schematem ani fabułą od podobnych filmów o superbohaterach, ale trailery dostępne online sugerują, że jego siła leżeć będzie zupełnie gdzie indziej. DC postanowiło w tym filmie, że obsada jako swoje główne zadanie będzie miała przemówienie do młodszej widowni, za sprawą samego bohatera będącego przecież jeszcze dzieckiem. Kino superbohaterskie obecne w kinach nie miało do tej pory okazji pokazać takiej historii, a pierwsza próba może okazać się albo strzałem w dziesiątkę, albo totalnym niewypałem. Przeniesienie ciężaru opowiadania historii na barki nastolatka może być całkiem dobrym pomysłem. Sugeruje to zatem bardzo dużą dawkę humoru i dlatego właśnie warto wybrać się na seans „Shazam!” do kina.

Shazam! [2019]
Shazam! [2019]
Shazam! [2019]
Shazam! [2019]

Director

Obsada filmu Shazam! [2019]

Asher Angel isBilly Batson
Billy Batson
Jack Dylan Grazer isFreddy Freeman
Freddy Freeman
Mark Strong isDoctor Thaddeus Bodog Sivana
Doctor Thaddeus Bodog Sivana
Djimon Hounsou isThe Wizard
The Wizard
Grace Fulton isMary Bromfield
Mary Bromfield
Faithe Herman isDarla Dudley
Darla Dudley
Ian Chen isEugene Choi
Eugene Choi
Jovan Armand isPedro Peña
Pedro Peña
Cooper Andrews isVictor Vasquez
Victor Vasquez
Udostępnij17

Podobne tytuły

Swiped [2018] – Online
Pomniejszenie [2017] – Online
Death Race: Anarchia [2018] – Online
Rambo: Ostatnia krew [2019] – Online
Harry Potter i Czara Ognia [2005] – Online
Leslie Jones: Time Machine [2020] – Online
The Dating List [2019] – Online
Les Tuche 3 [2018] – Online
Os Farofeiros [2018] – Online
Gentleman z rewolwerem [2018] – Online
La mia banda suona il pop [2020] – Online
W głowie się nie mieści [2015] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!