Zarejestruj się, aby obejrzeć Robin Hood: Początek [2018] – Online w jakości HD = Lektor PL.

Obejrzało: 14299 użytkowników

Robin Hood: Początek [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Robin Hood: Początek [2018] – Online

Nov. 20, 2018USA104 Min.PG-13
Twoja ocena 0
0 0 votes
co się dzieje?

Streszczenie filmu


Nie ma chyba żadnej osoby na świecie, która nigdy nie słyszałaby o Robin Hoodzie. Nie trzeba wcale być znawcą kina lub literatury, aby kojarzyć tę postać, głównie dlatego, że przez dziesiątki lat stała się nierozerwalną częścią popkultury. Określenie Robin Hood trafiło nawet do mowy używanej przy określaniu motywów niektórych przestępców, ale ten bohater sławę zyskał niemal w każdej dziedzinie życia. Powstała niezliczona ilość filmów, seriali, animacji, sztuk teatralnych i książek, opisujących jego przygody i na dobrą sprawę, ta recenzja mogłaby w ogóle nie powstać, skoro wszyscy doskonale Robina znają, ale najnowszy film „Robin Hood: Początek” to rzeczywiście zalążek czegoś nowego w tej dobrze znanej historii.

Czytaj więcej

Małe zmiany na lepsze?

Las Sherwood od wielu lat odwiedzany jest przez liczne grono fanów, z tą różnicą, że robią to z wygodnej pozycji w fotelach kinowych. Fenomen Robin Hooda zaczął się na długo, zanim spopularyzowano multipleksy, a dokładniej prawie na samym początku istnienia kina. Od tamtej pory nakręcono bardzo wiele filmów o Hoodzie, więc można sobie zadać pytanie, jaki jest sens tworzenia kolejnego? Wszyscy doskonale znają jego opowieść, przypuszczalnie niektórzy nawet aż za dobrze, dlatego próba nakręcenia zupełnie nowej wersji, rzeczywiście musiała być karkołomnym pomysłem. Twórcy filmu „Robin Hood: Początek” postanowili nie zmieniać za bardzo głównego wątku, ani nawet bohaterów, ale za to wprowadzili do tej opowieści nieco drobnych, kosmetycznych zmian. Z początku trudno je dostrzec, ale ich działanie na film, postacie i widzów jest wyraźnie odczuwalny, dzięki czemu z sali kinowej można wyjść, będąc w pełni przekonanym, że obejrzeliśmy właśnie naprawdę świeżą wersję przygód Robin Hooda, obsada zagrała przyzwoicie i jest się z czego cieszyć.

Prolog Robin Hooda – Robin Hood: Początek

Pierwszą zauważalną zmianą w opowieści o Robin Hoodzie jest sam początek filmu i to, w jaki sposób twórcy mają zamiar wprowadzić nas do średniowiecznego świata. Do tej pory głównego bohatera poznawaliśmy pod koniec lub już po jego wyprawie na krucjatę. Film „Robin Hood: Początek” prezentuje jego postać na długo przed wyprawą do Ziemi Świętej, co w pierwszej chwili burzy jego wizerunek utrwalony w umysłach widzów, ale daje też pozytywnego kopa emocjonalnego, że oto wreszcie, ktoś odważył się pójść inną drogą niż utarte schematy o Robin Hoodzie. Główny bohater wiedzie spokojne i szczęśliwe życie, spędzając czas na miłosnych uniesieniach w ramionach swojej ukochanej Marian. Nie jest to w smak lokalnemu szeryfowi, który podstępem zmusza Hooda do wzięcia udziału, w wyprawie krzyżowej. W tym momencie naprawdę można mieć wrażenie, że reżyser i scenarzysta zrobili śmiały krok w tej historii, przecież Robin poznał Marion i szeryfa po powrocie z wyprawy i to oni byli bezpośrednimi katalizatorami jego przemiany w złodzieja, który zabiera bogatym, a daje biednym. W tym przypadku ta zmiana powoli dojrzewała w nim przez cały okres jego nieobecności w Sherwood.

Szpieg z Sherwood – film Robin Hood: Początek

Zdecydowanie dojrzalsze nastawienie Robin Hooda do swojej misji zaowocowało także kompletnie odmiennym charakterem tego bohatera. Następstwem tego jest o wiele szerzej zakrojona fabuła, która oparła się o niemal szpiegowskie elementy. Wesoła kompania pozostała bez zmian i w jej szeregi wchodzą:

  • Robin Hood
  • Marian
  • John
  • Ojciec Tuck

Razem odkrywają, że za całą wojną z Saracenami stoi kościół, który za wszelką cenę chce odzyskać Ziemię Świętą. W swojej wizji posuwa się nawet do wysyłania na śmierć tysięcy młodych mężczyzn, konfiskując w międzyczasie ich ziemie i dobytek, aby dalej móc finansować wojnę.

Robin Hood w tym momencie przestał być już tylko zwykłym leśnym rzezimieszkiem, ale stał się prawdziwym szpiegiem z Sherwood, który więcej czasu spędza, ukrywając się w cieniu dworskich korytarzy, niż ganiając po lesie za sakwami bogaczy. Widzom bardzo trudno jest zaakceptować takie podejście do postaci Robina, ale na dobra sprawę oglądanie po raz kolejny tej samej historii mogłoby być nudne. Obsada filmu dwoiła się i troiła, aby pokazać, że nowe spojrzenie na bohaterów, których odgrywają, może być interesujące i ich wysiłek widać wyraźnie. Dystrybucja filmu „Robin Hood: Początek” była mocno ograniczona w naszym kraju, dlatego warto poczekać, aż pojawi się online i wtedy przekonać się na własnej skórze, czy takie nowe spojrzenie na legendarnego bandytę z Sherwood nam odpowiada.

Robin Hood: Początek [2018] – Online
Robin Hood: Początek [2018] – Online
Robin Hood: Początek [2018] – Online
Robin Hood: Początek [2018] – Online
Robin Hood: Początek [2018] – Online
Robin Hood: Początek [2018] – Online
Robin Hood: Początek [2018] – Online
Robin Hood: Początek [2018] – Online
Robin Hood: Początek [2018] – Online
Robin Hood: Początek [2018] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Robin Hood
IMDb Ocena 5.3 33281 głosów
TMDb Ocena 5.7 851 głosów

Director

Obsada filmu

Taron Egerton isRobin of Loxley
Robin of Loxley
Jamie Foxx isYahya / John
Yahya / John
Ben Mendelsohn isSheriff of Nottingham
Sheriff of Nottingham
Jamie Dornan isWill Scarlet
Will Scarlet
Tim Minchin isFriar Tuck
Friar Tuck
Paul Anderson isGuy of Gisbourne
Guy of Gisbourne
Roderick Hill isBoat Doctor
Boat Doctor
Ian Peck isArch Deacon
Arch Deacon
Udostępnij0

Podobne tytuły

Miss Bala [2019] – Online
I Am Mother [2019] – Online
O psie, który wrócił do domu [2019] – Online
Never Grow Old [2019] – Online
Czarna Pantera [2018] – Online
Władcy chaosu [2019] – Online
Zwyczajna przysługa [2018] – Online
Scooby-Doo i klątwa trzynastego ducha [2019] – Online
Captive State [2019] – Online
Potrójna granica [2019] – Online
IO: Ostatnia na Ziemi [2019] – Online
Kamen Rider Build NEW WORLD: Kamen Rider Cross-Z [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website