Zarejestruj się, aby obejrzeć Ralph Demolka w internecie [2018] – Online w jakości HD = Lektor PL.

Obejrzało: 14313 użytkowników

Ralph Demolka w internecie [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Ralph Demolka w internecie [2018] – Online

Nov. 20, 2018USA98 Min.PG
Twoja ocena 0
8.2 5 votes
co się dzieje?

Streszczenie filmu


Minęło już siedem lat od premiery pierwszej części filmu o przygodach Ralpha i jego przyjaciół. Tak długa przerwa pomiędzy obiema częściami była ryzykowna, fani mogli już zapomnieć, o co tak dokładnie chodziło w tej zwariowanej historii, ale „Ralph Demolka w internecie” bardzo szybko o niej przypomniał. Ogromny sukces produkcji z 2012 roku po prostu musiał doczekać się kontynuacji i tak się stało, ale trzeba zauważyć, że film przeszedł ogromną przemianę, pytanie tylko, czy dobrą?

Czytaj więcej

Dwa różne filmy

Recenzja pierwszej części filmu i to praktycznie każda podkreślała doskonałą więź z dziećmi, jak i dorosłymi, która wytworzył film. Młodsza część widowni mogła doskonale utożsamiać się z głównymi bohaterami, poprzez zastosowanie znanej i lubianej przez nich formy rozrywki, jaką są gry komputerowe. Dorośli mogli natomiast doskonale odnaleźć się na sali kinowej dzięki wielu nawiązaniom popkulturowym, pochodzącym bezpośrednio z ich dzieciństwa. Salony gier to w dzisiejszych czasach przeżytek, ale w tym konkretnym przypadku, miejsce akcji zostało celowo tak dobrane. W „Ralph Demolka w internecie” twórcy postanowili jeszcze bardziej pójść z duchem czasu, wysyłając głównych bohaterów do internetu, jak sam tytuł filmu wskazuje zresztą. Skutkiem takiego śmiałego ruchu jest film zupełnie inny od pierwszej części, co ma swoje liczne plusy i minusy.

W pułapce internetu

Nowe kłopoty spadają na głowę tytułowego Ralpha i jego przyjaciół w momencie, kiedy jedna z dziewczynek grających w grę wyścigową Wendelopy, uszkadza nieodwracalnie kierownicę. Działanie całej maszyny przestaje być możliwe dla właściciela salonu gier, a kupno nowej części zdecydowanie przekracza jego możliwości finansowe. Na Wendelopą zawisa zatem widmo bezdomności, co strasznie ja dołuje, ale nie można zapominać, że ma przecież bardzo duże grono najbliższych przyjaciół, zawsze chętnych do pomocy. Na ich czele staje oczywiście Ralph, który postanawia wyruszyć do internetu, aby odszukać i kupić brakującą część. Świecie wierzy przy tym, że jego misja to bułka z masłem i rozwiązanie problemu jest proste jak odwiedziny w innej grze w dobrze znanym mu salonie gier. Niestety rzeczywistość okazuje się diametralnie różna od jego wyobrażeń, a internet to prawdziwa pułapka, na niedoświadczonego użytkownika, jakim Ralph zdecydowanie jest.

Zabójczy wirus – Film Ralph Demolka w internecie

Ucieczka z salonu gier nie jest wcale taka prosta, szczególnie że mieszkańcy bardzo sceptycznie podchodzą do internetu, ale Ralph i Wendelopa od zawsze byli lekkomyślni, więc bez chwili zastanowienia przekraczają bramę do wirtualnego świata. W poszukiwaniu upragnionej kierownicy do automatu z wyścigami przeszkodzą im już na samym wstępie liczne wirusy, programy i trojany, które w bardzo stereotypowy sposób zostały spersonifikowane, ku uciesze widzów, którzy mogą cieszyć się naprawdę ciekawym przerysowaniem tych programów. Spam występuje tutaj pod postacią szemranego naciągacza ulicznego o podejrzanej aparycji i znajomościach, które bardzo szybko prowadzą Ralpha i Wendelope na spotkanie z ciemna strona internetu, czyli Dark Netem. Dla niewtajemniczonych warto powiedzieć, że jest to część internetu niedostępna dla przeciętnego użytkownika. Wykorzystują ja hakerzy i przestępcy do licznych nielegalnych operacji. Tak też jest z właścicielem farmy wirusów, na którą trafiają Ralph i Wendelopa. Postawienia tej infantylnej dwójki obok takiego niebezpieczeństwa, w bardzo krótkim czasie skutkuje ogromną tragedią. Wyjątkowo niebezpieczny i zjadliwy wirus wydostaje się do internetu, niszcząc niemal wszystko na swojej drodze. Jedynie Ralph i Wendelopa mogą go powstrzymać, ale walka ta nie wymaga wbrew pozorom siły, ale otworzenia własnych serc.

Obsada filmu od samego początku do końca doskonale potrafiła przekazać liczne niuanse internetu, pokazując, jak rzeczywiście może wyglądać kontakt widza z tym wynalazkiem. Większość na sali kinowej to dzieci, które same dopiero raczkują w obsłudze wirtualnego świata i pokazanie licznych zagrożeń z tego płynących na pewno ma wiele cech edukacyjnych. Film jest także o wiele bardziej nowoczesny od swojej pierwszej części, co niestety mocno rozdziela te dwie produkcje. Z perspektywy czasu, mało jest pomiędzy nimi elementów spajających. Niemniej jednak „Ralph Demolka w internecie” to doskonały film dla dzieci wychowujących się w czasach internetu, a i rodzice mogą liznąć przy okazji trochę slangu i kultury ich pociech.

Ralph Demolka w internecie [2018] – Online
Ralph Demolka w internecie [2018] – Online
Ralph Demolka w internecie [2018] – Online
Ralph Demolka w internecie [2018] – Online
Ralph Demolka w internecie [2018] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Ralph Breaks the Internet
IMDb Ocena 7.2 67483 głosów
TMDb Ocena 7.3 1888 głosów

Director

Rich Moore
Director

Obsada filmu

John C. Reilly isRalph (voice)
Ralph (voice)
Sarah Silverman isVanellope (voice)
Vanellope (voice)
Gal Gadot isShank (voice)
Shank (voice)
Taraji P. Henson isYesss (voice)
Yesss (voice)
Jack McBrayer isFelix (voice)
Felix (voice)
Jane Lynch isCalhoun (voice)
Calhoun (voice)
Alan Tudyk isKnowsMore (voice)
KnowsMore (voice)
Alfred Molina isDouble Dan / Little Dan (voice)
Double Dan / Little Dan (voice)
Bill Hader isJ.P. Spamley (uncredited voice)
J.P. Spamley (uncredited voice)
Udostępnij2

Podobne tytuły

Ant-Man i Osa [2018] – Online
Praziomek [2019] – Online
A-X-L [2018] – Online
Sekretne życie zwierzaków domowych 2 [2019] – Online
Wonder Park [2019] – Online
Władca Pierścieni: Powrót Króla [2003] – Online
Tomb Raider [2018] – Online
Mr. Osomatsu the Movie [2019] – Online
Scooby-Doo i klątwa trzynastego ducha [2019] – Online
Przepraszam, że przeszkadzam [2018] – Online
O psie, który wrócił do domu [2019] – Online
Keluarga Cemara [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website