Zarejestruj się, aby obejrzeć Rabid [2019] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 12618 użytkowników

Rabid [2019] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Rabid [2019] – Online

Mar. 25, 2019CanadaPG
Twoja ocena 0
10 1 vote
co się dzieje?

Cały film Rabid [2019] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Rabid

Streszczenie filmu


Absurdalne pomysły najlepiej sprawdzają się w dwóch gatunkach filmowych: science fiction i horrorze. W przypadku drugiego wariacje na temat różnego rodzaju krwiożerczych potworów, psychopatycznych morderców i niezaspokojonych zombie czy wampirów nigdy tak naprawdę się nie wyczerpią. Ludzie uwielbiają oglądać tego typu historie, bo w pewien sposób zaspokaja to ich potrzebę strachu, która przez tysiące lat ewolucji nam towarzyszyła. Żyjąc w bezpiecznych betonowych miastach z dala od natury i drapieżników instynktownie szukamy odrobiny adrenaliny, a gdzie najlepiej ją odszukać, jeśli nie w kinie na seansie horroru? Film „Rabid” zdecydowanie zaspokoi nawet najbardziej wybrednych poszukiwaczy mocnych wrażeń, co udowodni ta recenzja.

Czytaj więcej

Powrót z przeszłości

Horrory posiadają dwie cechy, bez których nie może być nawet mowy o porządnym filmie mającym za swój główny cel przerażenie wszystkich obecnych na sali kinowej. Pierwszą jest poczucie ciągłego zagrożenia, druga jak największa ilość przemocy, a co za tym idzie krwi. Morderstwa dokonywane przez ludzi, czy przedziwne kreatury potrafią przyśpieszyć krążenie nawet u najbardziej odpornych osób, ale kino przez kilkadziesiąt lat przeszło bardzo długą drogę, w celu znalezienia złotego środka na wzbudzenie przerażenia. Elementy, które straszyły ludzi w latach 90, już nie sprawdzą się na obecnych widzach, dlatego ciągła transformacja jest wymogiem tego gatunku. Niektórzy twórcy uparcie wierzą w ponadczasowość niektórych filmów, dlatego „Rabid” jest remakiem filmu z 1977 roku. Czy tak stare dzieło, ma szansę sukces w naszych czasach, nawet jeśli zostanie poddane licznym przemianom?

Wypadek – Rabid

Główną bohaterką „Rabid” jest Rose, młoda dziewczyna, której życie płynie wyjątkowo beztrosko. Wraz ze swoim chłopakiem udaje się na przejażdżkę motocyklem, podczas której dochodzi do fatalnego w skutkach wypadku drogowego. Oboje trafiają do pobliskiego szpitala, w którym okazuje się, że chłopak Rose nie ma poważniejszych obrażeń, ale dziewczyna nie miała już tyle szczęścia. Większość ciała Rose uległa poważnym poparzeniom, a jej organy wewnętrzne zostały nieodwracalnie uszkodzone. Lekarze wprowadzają ja w stan śpiączki farmakologicznej, próbując zyskać trochę więcej czasu na obmyślenie planu ratowania Rose. Na oddziale pojawia się lekarz, który oferuje pomoc w postaci zupełnie nowatorskiej metody leczenia, ale nie ma gwarancji, że będzie skuteczna. Rose zostaje poddana zabiegowi, ale zanim w pełni wyzdrowieje, czeka ją długa rekonwalescencja w szpitalu. Lekarze są bardzo optymistycznie nastawieni co do jej szans na odzyskanie przynajmniej w części dawnego zdrowia, ale ich zadowolenie z własnej pracy jest przedwczesne.

Wampir, czy zombie?

W ciele Rose zaczynają zachodzić dziwne przemiany, których dziewczyna nie jest w stanie wyjaśnić, ale jednocześnie za bardzo boi się o nich powiedzieć lekarzom. Z każdym kolejnym dniem jej stan ulega ogromnej przemianie, doprowadzając ja do prawdziwego szaleństwa. Rose zauważa, że stała się wyjątkowo silna i od dłuższego czasu ma ogromną ochotę na krew. Pewnej nocy nie wytrzymuje pokusy i ucieka z oddziału, tylko po to, aby dopaść krowy pasące się na pobliskiej łące i wyssać z nich całą krew. Na nieszczęście dla wszystkich okazuje się, że Rose może zarażać innych ludzi, zmieniając ich w istoty podobne do siebie. Nie trzeba długo czekać, aby cała okolica roiła się od ludzi zmienionych w coś podobnego do wampirów i zombie w jednym. Lokalne władze starają się zapanować nad sytuacją, ale widząc, że dotychczasowa strategia do niczego nie prowadzi, wydaja rozkaz strzelania, aby zabić każdego zarażonego. W międzyczasie naukowcy dochodzą do wniosku, że jedynym ratunkiem, jest odszukanie pierwszego zarażonego pacjenta, którym jest Rose. Epidemia rozprzestrzenia się coraz szybciej, odsuwając możliwość ratunku dla ludzi.

Film Rabid

„Rabid” wygląda na pierwszy rzut oka, jak typowe romans horroru o wampirach z horrorem o zombie i jest to poprawna analogia. Całość produkcji od początku do końca daje widzom wrażenie zamierzonego pastiszu, przez co naprawdę przyjemnie można spędzić czas w kinie lub online. Obsada filmu zdaje się doskonale wiedzieć, że „Rabid” nie jest arcydziełem i podobnie jak widzowie, dają się ponieść historii.

Director

Jen Soska
Director

Obsada filmu Rabid [2019] – Online

Udostępnij2

Podobne tytuły

Smakosz 3 [2017] – Online
Aniara [2019] – Online
Logan: Wolverine [2017] – Online
Godzilla: Planet of the Monsters [2017] – Online
Auntie Edna [2018] – Online
Solis [2018] – Online
Slaxx [2019] – Online
Level 16 [2018] – Online
Ostre siatkarki [2019] – Online
The Amityville Murders [2018] – Online
Beyond The Sky [2018] – Online
Dom strachów [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!