Zarejestruj się, aby obejrzeć Przemytnik [2018] – Online w jakości HD = Lektor PL.

Obejrzało: 18083 użytkowników

Przemytnik [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Przemytnik [2018] – Online

Dec. 14, 2018USA116 Min.R
Twoja ocena 0
0 0 votes
co się dzieje?

Streszczenie filmu


Życie pisze najlepsze scenariusze, o czym niejednokrotnie przekonała się cała branża filmowa. Największe dramaty dzieją się tuż obok nas, a najciekawsze historie to te opowiedziane przez znajomych czy sąsiada. Wiele filmów opartych na faktach zawdzięcza swój sukces, niekiedy bardzo spektakularny właśnie tym zwykłym opowieściom o ludziach. „Przemytnik” jest doskonałym przykładem tego, jak z wydawałoby się zwykłego zdarzenia można zrobić naprawdę dobre i wartościowe kino najwyższej klasy.

Czytaj więcej

Jesień życia na bakier z prawem

Film „Przemytnik” powstał w oparciu o prawdziwą historię pewnego starszego mężczyzny ze Stanów Zjednoczonych. Czasy, w jakich przyszło nam żyć, nie należą do najłatwiejszych i wiele osób musi podjąć bardzo trudne decyzje, aby przetrwać kolejny dzień. Większość starszych osób najnormalniej w świecie poddaje się w takich sytuacjach, nie mając po prostu siły i woli do dalszej walki, ale nie nasz bohater. Jako były weteran wojny w Korei wciąż drzemie w nim dusza wojownika, która nie pozwala mu na zaakceptowanie otaczającej go rzeczywistości. Ten starszy mężczyzna postanawia zatem znaleźć alternatywny sposób na życie, którym staje się nielegalny transport narkotyków przez granicę. Finalnie zostaje on schwytany przez policję, ale jego historia stała się na tyle głośna, że zainteresowało się nią same Hollywood. Film, który powstał w oparciu o przeżycia tego starszego pana, okazał się dodatkowo świetną okazją do opowiedzenie o wielu ważnych sprawach dla społeczeństwa, jak i polityki. Każda recenzja filmu chwaliła film „Przemytnik” właśnie za wielopoziomowe podejście do problemu przedstawionego na dużym ekranie.

Bez wyjścia

Earl Stone jest starszym mężczyzna, grubo po 80 roku życia. Większość swojego życia spędził na pracy jako hortikulturysta, czyli człowiek zajmujący się sadzeniem i dbaniem o rośliny w specjalnie przystosowanych do tego hodowlach. Pomimo bardzo spokojnej pracy, która powinna dawać ukojenie dla duszy, Earl ma w sobie strasznie dużo żalu i złości. Jego przeszłość nie obfitowała w spokojne wydarzenia, musiał w młodości pojechać na wojnę do Korei i chyba właśnie ten epizod wywarł na nim największe piętno. Earl nie ukrywa swojego zgorzkniałego charakteru, wręcz przeciwnie, z uporem maniaka stara się pokazać wszystkim wokół siebie, że bez kija lepiej do niego nie podchodzić. Niestety na domiar złego w jego życiu zaczyna pojawiać się coraz więcej czarnych chmur. Rodzina już dawno zostawiła go na pastwę losu, nie odwiedzając go, ani nawet nie dzwoniąc. Earla zaczyna zatem nawiedzać widmo nie tylko samotnej starości, ale także śmierci w zapomnieniu, co tylko jeszcze bardziej rozbudza w nim złość na cały świat. Problemy finansowe, które nachodzą go bez żadnego ostrzeżenia, sprawiają, że Earl zaczyna naprawdę mieć dość wszystkiego, ale jako były żołnierz i człowiek o żelaznym charakterze nie ma zamiaru się poddać i rozpoczyna poszukiwania alternatywnych sposobów na zarobek. Z racji swojego starszego wieku, nie ma nawet mowy o tym, aby ktoś zatrudnił go przy normalnej pracy. W momencie, w którym Earl sobie to uświadamia, pojmuje jednocześnie, że jedynym wyjściem jest wkroczenie na drogę przestępstwa.

Kartel – Przemytnik

Earl nawiązuje kontakt z meksykańskim kartelem narkotykowym, ale pierwsze wrażenie, jakie robi na ich członkach, nie jest zbyt dobre. Biały starszy mężczyzna, bez żadnej przeszłości kryminalnej, prowadzący auto z poszanowaniem litery prawa momentalnie zapala czerwoną lampkę w głowach szefów kartelu, ale pomimo tego, postanawiają sprawdzić, co potrafi Earl. Ku zaskoczeniu wszystkich w bardzo krótkim czasie nasz bohater okazuje się o wiele skuteczniejszym przemytnikiem niż pozostali pracujący na usługach kartelu. Przewrotnie, to właśnie jego aparycja sprawia, że pozostaje daleko poza podejrzeniami policji. Earl zyskuje zaufanie kartelu, przewozi coraz więcej narkotyków, aż w końcu staje się naprawdę majętnym starszym panem. Spłaca wszystkie swoje długi i zobowiązania, kupuje nowe auto, funduje renowację miejscowej poczty, a nawet funduje wystawny ślub dla swojej wnuczki. Życie zaczyna wreszcie nabierać dla niego barw, ale tylko do czasu.

Czarne chmury – film Przemytnik

Była żona Earla zapada na bardzo ciężką chorobę i najpewniej w najbliższej przyszłości umrze. Mężczyzna postanawia rzucić pracę jako przemytnik i pogodzić się z nią, ale jak nie trudno było przewidzieć, nie podoba się to kartelowi. Earl przynosił bardzo duże zyski z przemytu, dlatego jego odejście nie będzie wcale takie proste. Dodatkowo, na horyzoncie pojawia się DEA, amerykańska jednostka do walki z narkotykami. Earl znajduje się pomiędzy młotem a kowadłem i w zasadzie każda jego decyzja zakończy się dla niego boleśnie.

Doskonale dobrana obsada filmu „Przemytnik” doskonale oddała istotę problemu, jakim są liczni staruszkowie porzuceni przez rodziny na pastwę losu. Dynamicznie zmieniająca się ekonomia i gospodarka nie pozwala im zaadaptować się do tych zmian na czas, często wpędzając ich w długi. Główny bohater filmu „Przemytnik” jest skrajnym przykładem tego, jak może skończyć się takie desperackie szukanie ratunku i widzowie zdecydowanie czuja te emocje podczas seansu.

Przemytnik [2018] – Online
Przemytnik [2018] – Online
Przemytnik [2018] – Online
Przemytnik [2018] – Online
Przemytnik [2018] – Online
Przemytnik [2018] – Online
Przemytnik [2018] – Online
Przemytnik [2018] – Online
Prawdziwy tytuł filmu The Mule
IMDb Ocena 7.2 23061 głosów
TMDb Ocena 6.5 832 głosów

Director

Obsada filmu

Clint Eastwood isEarl Stone
Earl Stone
Bradley Cooper isColin Bates
Colin Bates
Laurence Fishburne isDEA Special Agent in Charge
DEA Special Agent in Charge
Loren Dean isDEA Agent Brown
DEA Agent Brown
Udostępnij0

Podobne tytuły

Kobiety mafii 2 [2019] – Online
Paradoks Cloverfield [2018] – Online
Zabawa, zabawa [2019] – Online
Fatamorgana [2018] – Online
Batman – Początek [2005] – Online
Milly & Mamet [2018] – Online
Vakuum [2019] – Online
Opowieść [2018] – Online
Ocean ognia [2018] – Online
Operacja bracia [2019] – Online
Krwawa zemsta [2019] – Online
Korytarzem w mrok [2018] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website