Zarejestruj się, aby obejrzeć Planeta Singli 3 [2019] – Online w jakości HD = Lektor PL.

Obejrzało: 17614 użytkowników

Planeta Singli 3 [2019] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Planeta Singli 3 [2019] – Online

Feb. 08, 2019PolandPG
Twoja ocena 0
0 0 votes
co się dzieje?

Streszczenie filmu


Bez względu na to czy jesteście kinomaniakami czy też nie, zapewne nazwa filmu obiła Wam się o uszy, gdyż rok 2019 przynosi premierę kolejnej odsłony jednej z najlepszych komedii romantycznych polskiej kinematografii – chodzi oczywiście o film “Planeta Singli 3”. Kolejna produkcja o sympatycznej Ani (Agnieszka Więdłocha) i Tomku (niezawodny Maciej Stuhr), przeniesie nas tym razem na wieś, do rodzinnych stron głównego bohatera, gdzie ma się odbyć ślub tej “najsłynniejszej pary w Polsce”, jak określani są w samym filmie. Nazwa filmu pomału zaczyna też wprowadzać widza w błąd, gdyż główni bohaterowie zbliżają się do tego by definitywnie zakończyć swoje singlowe życie. Ślub i wesele, a do tego zestawienie świata miejskiego z wiejskim i tym samym z miejsca otrzymujemy w zasadzie przepis na udaną komedię.

Zmiana klimatu w Planeta Singli 3

Trzeci film z serii “Planeta Singli” można uznać za złamanie schematu produkcji o świecie w mieście i w wirtualnej rzeczywistości. Nazwa filmu odbiega już także zdecydowanie od statusu głównych bohaterów, gdyż Ania i Tomek tworzą już szczęśliwy i trwały związek. W odróżnieniu od poprzednich części trudno upatrywać tu wielu nawiązań do życia online, opartego na aplikacjach i technologiach. Zamiast tego przenosimy się w bardziej “swojskie” klimaty, odcinając się od sieci, niczym filmowa Zośka (Joanna Jarmołowicz), która pozbawiona łatwego dostępu do internetu zaczyna korzystać z uroków życia, opartego na bezpośrednich interakcjach i prostych przyjemnościach. Pewną odmianą będzie też na pewno to, że wątki czysto komediowe przeplatane są w tej części z poważnymi tematami, które odpowiednio rozwinięte mogłyby wręcz ocierać się o kino dramatyczne. Obok zabawnych dialogów i kuriozalnych sytuacji dostaniemy tu także takie wątki jak:

  • portret skłóconej rodziny;
  • problemy społeczne;
  • poszukiwanie swojej prawdziwej natury u wybranych postaci;
  • czy wreszcie nieuleczalną chorobę.

Są to zatem historie, które zmuszą widza do przemyślenia niektórych kwestii. Jest to nietypowa mieszanka dla komedii romantycznej, która sprawia, że podczas filmu przechodzimy momentami z refleksji do kolejnej salwy śmiechu. Ilość prowadzonych wątków i historii sprawia też, że “Planeta Singli 3” na pewno nie skaże nas na nudę czy monotonię.

Doborowa obsada

Twórcy “Planety Singli 3” ponownie zadbali o wysoką wartość zarówno merytoryczną, jak i artystyczną, gwarantując odpowiedni poziom aktorski. Utrzymana została bazowa obsada dwóch pierwszych części, która skradła serca widzów i fani serii także teraz zobaczą na ekranie swoje ulubione postaci. Dodatkowo obsada została powiększona o tak kasowe nazwiska naszej kinematografii jak Borys Szyc czy Bogusław Linda, które przyciągną zapewne nowych widzów, a dla innych będą stanowiły dodatkowy smaczek, gdyż od lat zbierają oni świetne recenzje za swoje występy. O samo wykonanie można być zatem spokojnym, lecz nie da się nie zwrócić uwagi na swego rodzaju natłok postaci, który w połączeniu z tym, iż trzeci film jest najkrótszym z tej serii, sprawia, że brakuje czasu na pogłębienie portretu niektórych postaci. Twórcy zadbali jednak o to by wiele scen przypadło na postaci ojca Tomka, Maksa Wilczyńskiego (w tej roli Linda) czy jego brata Leszka (zagrany przez Szyca), dzięki czemu poznajemy te wydaje się momentami, że kluczowe postaci nowej odsłony. Nieco mniej skupimy się tym razem na rozwinięciu wątków Marcela (Piotr Głowacki) czy Oli (Weronika Książkiewicz), lecz te postaci kojarzymy już dobrze z poprzednich filmów, więc pewne kwestie można sobie dopowiedzieć. W historii opowiadanej w trzecim filmie ważną rolę odgrywa także matka Ani, Krystyna (Danuta Stenka) i w tym przypadku można nieco ponarzekać na brak pogłębienia tego wątku i przedstawienia pełnego portretu psychologicznego jej postaci. Wprowadzony motyw poważnej choroby przeplata nam się na ekranie z dość prostym często humorem i momentami wydaje się nie na miejscu, a przynajmniej problemem jest wczucie się w zamyśle dramatyczny wątek tej części.

Wszystko co dobre kiedyś się kończy

“Planeta Singli” skradła serca widzów odróżniając się od wielu polskich komedii romantycznych oryginalnym pomysłem i humorem, który podparty był dobrze zarysowanymi i zagranymi postaciami. Recenzje trzeciej części także są z reguły pozytywne i film odróżnia się od wielu tego typu produkcji wielowątkowością oraz momentami kunsztem. Możemy być pewni, że nie zabraknie nam:

  • zarówno wyrafinowanego, jak i prostszego humoru;
  • intrygujących i wielopłaszczyznowych postaci;
  • nieodzownych elementów romantycznych;
  • łez wzruszenia i chwil zadumy, gdy na ekranie zagoszczą nieco “cięższe” wątki.

Takie podejście sprawia, że jest to nie tylko produkcja dla zakochanych par i osób udających się do kina na pierwsze randki, lecz powstał film, który zadowoli pełen przekrój widzów i każdy powinien znaleźć w nim coś dla siebie – nawet jak wskazuje na to nazwa filmu, osoby nie będące obecnie w związku.Wiele wskazuje na to, że twórcy zdecydowali się zamknąć historię w filmowej trylogii i rzeczony film był ostatnim z tej serii. Jeśli tak będzie to był to z pewnością godny finał, który nie zawiódł zarówno sympatyków produkcji, jak i nowych widzów. Jedno jest natomiast pewne – nawet jeśli powstanie jednak kolejna część, to możemy sobie śmiało powiedzieć, że “Planeta” nie jest już jako taka planetą singli, co dopełnia się w chwili, gdy Ania i Tomek mówią sobie sakramentalne “tak”.

Planeta Singli 3 [2019] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Planeta Singli 3
IMDb Ocena 6.2 84 głosów
TMDb Ocena 7.7 5 głosów
Udostępnij1

Podobne tytuły

Coco [2017] – Online
Każdego dnia [2018] – Online
The Beach Bum [2019] – Online
Rozpruci na śmierć [2018] – Online
Teraz albo nigdy [2018] – Online
Gentleman z rewolwerem [2018] – Online
Krzysiu, gdzie jesteś? [2018] – Online
Spider-Man Uniwersum [2018] – Online
Supervized [2019] – Online
Stuber [2019] – Online
The Art of Racing in the Rain [2019] – Online
LEGO PRZYGODA 2 [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website