Zarejestruj się, aby obejrzeć Pierwszy człowiek [2018] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 10418 użytkowników

Pierwszy człowiek [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Pierwszy człowiek [2018] – Online

Oct. 11, 2018USA142 Min.PG-13
Twoja ocena 0
0 0 votes
co się dzieje?

Cały film Pierwszy człowiek [2018] – Online

Prawdziwy tytuł filmu First Man
IMDb Ocena 7.4 105875 głosów
TMDb Ocena 7.1 1930 głosów

Streszczenie filmu


Powstało bardzo wiele filmów o tematyce kosmosu. Prym zdają się wieść szczególnie produkcję amerykańskie. Nawet jeśli nie urodziliśmy się w USA, nie trudno wychwycić klimat tych filmów, który nakazuje wierzyć, że jak znane szkolne lektury, zostały one zrobione ku pokrzepieniu serc i chwale narodu amerykańskiego. Tak patriotyczne podejście nie zasługuje na naganę, szczególnie, że edukacja jest tutaj tłem, a filmy o wyprawach w kosmos to najczęściej świetnie zrealizowane obrazy. Wielbiciele gatunku zostali przyzwyczajeni do wielkich widowisk takich jak Armageddon, czy Apollo 13, gdzie można poczuć powagę sytuacji, jednak całość ma w sobie duża dozę kina familijnego, które ogląda się całą rodziną. “Pierwszy człowiek” to również film “kosmiczny”. Opowiedziany został jednak w zupełnie inny sposób niż poprzednicy z tej kategorii. Temat o tyle ciekawy, że w sprawie lądowania na księżycu nadal możemy usłyszeć wiele teorii spiskowych, które wątpią w prawdziwość wydarzeń z 1969 roku. Czy ten tytuł rozwieje wątpliwości?

Czytaj więcej

Mniej o historii, więcej o człowieku

“Pierwszy człowiek” to film, który nie stara się udowodnić wszystkim prawdziwości misji amerykańskiej. Nie traktuje też za bardzo o samych szczegółach przygotowań. Więc jeśli widzowie liczą na pełną detali wiedzę historyczną, mogą być zawiedzeni. Jednak dla tych, którzy oczekują świetnego filmu, czeka nie lada gratka. “Pierwszy człowiek” opowiada o fragmencie życia Neila Armstronga, czyli pierwszej osoby na świecie, która postawiła nogę na księżycu. Neil to świetny pilot, specjalista swojej dziedziny, a zarazem bardzo osobliwy człowiek. Poznajemy go w ciężkim momencie życia. Stara się łączyć ambicję profesjonalnego pilota, z poszukiwaniem odpowiedniego leku, na nieuleczalną chorobę swojej małej córki. To właśnie rozdarcie Armstronga między ambicją zrobienia ogromnego kroku dla ludzkości, a sprawami przyziemnymi, lecz nie mniej ważnymi, tworzy tło dla tej niesamowitej historii. Genialna obsada i reżyser z nowatorskim spojrzeniem, tworzą z “Pierwszego człowieka” widowisko bardzo oryginalne. Na pewno jest to film, który warto obejrzeć w kinie. Bardzo wiele ujęć zostało wykonanych w technice spojrzenia pierwszej osoby. Często mamy więc szansę poczuć się tak, jak niegdyś czuli się amerykańscy astronauci z tamtych lat. Tutaj warto wspomnieć o surowości, która uderza w widza mocną falą. Podróże w kosmos kojarzą się z technologią wyprzedzająca swoje czasy i wyrafinowanym osprzętem. “Pierwszy człowiek” przypomina nam, jak bardzo dużo zmieniło się przez te 50 lat, które upłynęły od czasu pierwszego lądowania na księżycu. Widzimy więc toporne kabiny pierwszych wahadłowców, odpadające pokrętła i instrumenty nawigacyjne rodem z muzeum. A na deser wielkie krople potu i koncertowo zagrany strach w oczach. Do tego obsada pełna gwiazd Hollywood. Aktorzy mieli okazję spędzić bardzo dużo czasu z synami Neila Armstronga. Co ciekawe, zapytani o prawdziwość oddania realiów ich rodziny, odpowiedzieli, że film bardzo wiernie opowiada o ich rodzicach i realiach tej znakomitej misji.

Wielkie kino, nie dla wszystkich – Pierwszy człowiek

Film o życiu Neila Armstronga od pierwszych minut traktujemy bardziej jak wysoką sztukę, niż rozrywkę dla mas. Historia jest opowiadana bardzo spokojnie, wolnym tempem. Każdy kadr przypomina obraz wielkiego mistrza, dźwięki są wyraziste, a całość pomimo filmowego polotu, jest także pięknym skansenem swoich czasów. Zestawienie szarych problemów z legendą lotu na księżyc, również zostało pokazane w bardzo dobrym stylu. Jako widzowie jesteśmy rozdarci. Pragniemy szczęścia dla rodziny Neila, a z drugiej strony nie możemy oprzeć się negowaniu sensu kłótni z zatroskaną żoną w obliczu misji, która miała zmienić oblicze świata. “Pierwszy człowiek” jest więc nie tylko wycinkiem biografii astronauty, ale także widowiskiem głęboko poruszającym, które każdy z nas będzie miał okazję odebrać na swój sposób. Na pewno nie jest to film lekki. Nie zabrakło tu drastycznych scen i napięcia podniesionego do granic zenitu. Po zakończonej projekcji wydobędą się więc zachwyty zadowolenia, które zmotywują dwa powody. Pierwszy z nich: świetne kino, drugi: bardzo dobrze, że to już koniec.

Pierwszy człowiek [2018] – Online
Pierwszy człowiek [2018] – Online
Pierwszy człowiek [2018] – Online
Pierwszy człowiek [2018] – Online
Pierwszy człowiek [2018] – Online
Pierwszy człowiek [2018] – Online
Pierwszy człowiek [2018] – Online
Pierwszy człowiek [2018] – Online
Pierwszy człowiek [2018] – Online
Pierwszy człowiek [2018] – Online

Director

Obsada filmu Pierwszy człowiek [2018] – Online

Ryan Gosling isNeil Armstrong
Neil Armstrong
Claire Foy isJanet Shearon
Janet Shearon
Jason Clarke isEd White
Ed White
Kyle Chandler isDeke Slayton
Deke Slayton
Corey Stoll isBuzz Aldrin
Buzz Aldrin
Patrick Fugit isElliot See
Elliot See
Ciarán Hinds isRobert R. Gilruth
Robert R. Gilruth
Olivia Hamilton isPatricia White
Patricia White
Pablo Schreiber isJim Lovell
Jim Lovell
Udostępnij0

Podobne tytuły

After Midnight [2020] – Online
Azougue Nazaré [2019] – Online
Hooking Up [2020] – Online
My Zoe [2019] – Online
Inside the Rain [2020] – Online
A Beautiful Place to Die: A Martha’s Vineyard Mystery [2020] – Online
Redemption [2020] – Online
Brud [2019] – Online
Hacer la vida [2020] – Online
Capsized: Blood in the Water [2019] – Online
Father & Sons [2019] – Online
Christmas Harmony [2018] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!