Zarejestruj się, aby obejrzeć Operacja Overlord [2018] – Online w jakości HD = Lektor PL.

Obejrzało: 12953 użytkowników

Operacja Overlord [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Operacja Overlord [2018] – Online

Nov. 01, 2018USA101 Min.R
Twoja ocena 0
10 1 vote
co się dzieje?

Streszczenie filmu


Filmy wojenne coraz częściej zaczynają przybierać zupełnie nowe dla siebie formy, adaptując inne, często skrajnie różne gatunki filmowe na własny użytek. Z tych przedziwnych połączeń mogą wyjść naprawdę wartościowe produkcje, ale również zupełnie szalone pomysły, które można obejrzeć wyłącznie z przymrużeniem oka. W przypadku filmu „Operacja Overlord” tematyka wojenna została pomieszana z horrorem, co na dłuższą metę dało bardzo interesujący w oglądaniu rezultat, z wielu przyczyn. Oba gatunki opierają się na działaniu w sferze bardzo wysokich emocji i suspensu, niedającego widzom żadnej konkretnej odpowiedzi, aż do finału. Fabuła najczęściej stara się działać na emocje odbiorców w bardzo prosty, a jednak skuteczny sposób. Recenzja takiego dzieła jak „Operacja Overlord” nie jest prostym zadaniem, tak samo, jak oglądanie tego filmu.

Czytaj więcej

Wojna

Druga wojna światowa jest utożsamiana głównie z jedną z największych katastrof w historii naszej planety. Podczas działań wojennych śmierć poniosły setki tysięcy cywilów, a także bardzo duża liczba żołnierzy walczących po obu stronach frontu. Nieludzkie podejście nazistów do traktowania ludności podbitego kraju przeszła do historii jako jedna najczarniejszych kart, ale twórcom filmów dała także do rąk szerokie pole do popisu, szczególnie jeśli użyje się do tego tak plastycznego gatunku, jak horror. Po zakończeniu wojny ujawniono liczne eksperymenty prowadzone w wielkiej tajemnicy przez nazistowskich naukowców, polegające nie tylko na pracy nad nowymi rodzajami broni, ale także na eksperymentowaniu na ludziach. Nikt dokładnie nie wiedział, co próbowali osiągnąć, a szczególnie zwykli szeregowi żołnierze, którzy te bestialskie procedery odkrywali podczas przemarszu wojsk alianckich przez okupowane tereny. „Operacja Overlord” jest historią kilku z nich, zagubionych podczas ataku, którzy trafili na zupełnie innego wroga, niż się spodziewali.

Atak na tyły wroga – Operacja Overlord

D-day było największą operacja wojskową w historii wszystkich działań wojskowych, jakie widział świat. Nawet w czasach nam obecnych żadne wojny nie wymusiły na jednej ze stron tak ogromnego wysiłku logistycznego w celu pokonania przeciwnika, za co w sumie powinniśmy być wdzięczni. Lądowanie wojsk alianckich w Normandii w czerwcu 1944 roku podzielone było na kilka etapów, spośród których każdy był kluczowy dla powodzenia całej operacji nazwanej Overlord. Kilka godzin przed inwazją właściwą, czyli desantem na plażę, do akcji ruszyli spadochroniarze, których głównym zadaniem było działanie na zasadzie dywersji, kalecząc systemy łączności nazistów na tyle, aby wprowadzić odpowiedni chaos w ich szeregi. Bohaterowie filmu „Operacja Overlord” zostają zrzuceni w środku nocy nad wybrzeżem północnej Francji z zadaniem uciszenie pobliskiej radiostacji. Niestety ostrzał przeciwlotniczych dział był na tyle silny tamtej nocy, że sporo samolotów zostało zestrzelonych, w tym ten wiozący oddział głównych bohaterów. Zdecydowana większość żołnierzy zginęła i przy życiu pozostało ich tylko czterech:

  • kapral Ford
  • szeregowy Boyce
  • szeregowy Tibbet
  • szeregowy Chase

Przy przeważającej sile wroga ich zadanie zdaje się niewykonalne, ale ich wiara w misję jest wyjątkowo silna i postanawiają za wszelką cenę ja ukończyć.

Super żołnierze

Żołnierze udają się na spotkanie ze swoim łącznikiem, którym okazuje się młodziutka dziewczyna. Zaprowadza ich do swojego domu, gdzie żołnierze spotykają jej ciotkę, ofiarę eksperymentów przeprowadzanych przez nazistów w pobliskim kościele. Pech chciał, że właśnie tam znajduje się radiostacja będąca ich celem. Postanawiają zakraść się na teren kościoła, na którego terenie odkrywają olbrzymią podziemną bazę, służącą do eksperymentowania na pobliskich mieszkańcach. W środku dowiadują się, że cała placówka służy stworzeniu nadczłowieka, super żołnierza zdolnego przeważyć szalę zwycięstwa na stronę nazistów. Niestety większość osób, których poddano eksperymentom, zmieniło się w niemal dzikie zwierzęta. Oddział postanawia wysadzić całe miejsce w powietrze, ale na ich drodze staje jeden z żołnierzy przeciwnika, który jakimś cudem przetrwał fazę eksperymentów i teraz jest super żołnierzem.

Film Operacja Overlord

„Operacja Overlord” okazała się całkiem przyjemnym filmem wojennym z zabarwieniem horroru. Obsada może nie powala swoją grą, ale w tego typu produkcjach nie o to chodzi. Większą zaletą powinno być umiejętne operowanie emocjami i strachem, co filmowi się całkiem dobrze udaje. Seans online, przy zgaszonych światłach w pustym domu, na pewno będzie wyjątkowo strasznym przeżyciem.

Operacja Overlord [2018] – Online
Operacja Overlord [2018] – Online
Operacja Overlord [2018] – Online
Operacja Overlord [2018] – Online
Operacja Overlord [2018] – Online
Operacja Overlord [2018] – Online
Operacja Overlord [2018] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Overlord
IMDb Ocena 6.8 44877 głosów
TMDb Ocena 6.7 758 głosów

Director

Julius Avery
Director

Obsada filmu

Udostępnij0

Podobne tytuły

Anioł w Ogniu [2019] – Online
Pewnego razu w Hollywood [2019] – Online
Escape Room [2019] – Online
The Hard Way [2019]
Topielisko. Klątwa La Llorony [2019] – Online
Alita: Battle Angel [2019] – Online
Pułapka Czasu [2018] – Online
Terminator: Dark Fate [2019] – Online
Kobiety mafii 2 [2019] – Online
Cold Pursuit [2019] – Online
Climax [2018] – Online
Dark Phoenix [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website