Zarejestruj się, aby obejrzeć Ocean ognia [2018] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 16784 użytkowników

Ocean ognia [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Ocean ognia [2018] – Online

Oct. 19, 2018UK111 Min.R
Twoja ocena 10
8.5 2 votes
co się dzieje?

Cały film Ocean ognia [2018] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Hunter Killer
IMDb Ocena 6.6 28244 głosów
TMDb Ocena 6.2 522 głosów

Streszczenie filmu


Filmy od zawsze starały się jak najwięcej czerpać z realnego świata, wzorując się i czasami przerysowując zwykłe wydarzenia. Które na dużym ekranie wyglądały wówczas na o wiele bardziej spektakularne i pełne emocji. Jeśli zimna wojna, czyli demonstracja sił pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim dało światu coś pozytywnego, to zdecydowanie jest to kino akcji oparte na żelaznych charakterach żołnierzy służących w armiach obu krajów. Rozwój technologiczny pozwolił ekipom filmowym na przeniesienie się podwodę, do ciasnych łodzi atomowych, których potyczki od wielu dekad są uznawane za najbardziej budujące napięcie w gatunku akcji. „Ocean ognia” jest zatem wielkim powrotem do starej szkoły trzymających w napięciu produkcji, ale czy z dobrym skutkiem?

Czytaj więcej

Pojedynek mocarstw

Pojedynki oparte na próbie charakterów dwóch doświadczonych kapitanów łodzi podwodnych od zawsze cieszyły się uznaniem widzów, głównie za sprawą wielopoziomowej warstwy fabularnej, na której operowały. Żadna historia nie sprowadzała się tylko do jednej czy dwóch postaci, ale zawsze angażowała niemal każdego marynarza na pokładzie. Trudności wynikające z prowadzenia walki pod wodą dodały całości dużej dawki losowości, przez co ostateczny wynik nigdy nie mógł być do przewidzenia. Widzowie doskonale rozpoznali te emocje, niemal hazardowe, dające niesamowitego kopa adrenaliny długo po skończonym seansie. Niestety po upadku Związku Radzieckiego w kinach na długie lata zapanowała straszna posucha na tego typu produkcje, a szkoda, bo jak udowodni ta recenzja, naprawdę jest to świetna rozrywka.

Pucz – Ocean ognia

Głównym problemem przy tworzeniu filmów opierających się na pojedynku charakterów, jest umiejętnie wkomponowanie ich pomiędzy postacie drugoplanowe i trzecioplanowe. W przypadku filmu „Ocean ognia” jest to typowe założenie, że jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Kapitan Amerykańskiej łodzi podwodnej jest szlachetny i chce jedynie bronić kraju, a rosyjskiej to przykład niegodziwca, czyhającego na imperialistycznych wrogów gdzieś głęboko pod lodami Arktyki. Zaskakujące jest, że dokładnie taki schemat został użyty w filmie„Ocean ognia” i nadal działa na wyobraźnie widzów. Być może długi okres bez porządnego kina kryzysowego zrobiło swoje, a może po prostu broni się samo? Scenariusz nie zaskakuje pomysłowością, ale to nie on jest największą zaletą, jaka ma do zaoferowania ten film. Obsada składająca się z naprawdę znanych nazwisk niemal całkowicie ukrywa wszystkie niedociągnięcia produkcji, dzięki czemu całość robi poprawne wrażenie. Gdzieś pod lodami wspomnianej Arktyki jeden z amerykańskich okrętów podwodnych znika bez wieści. Dowództwo jest bardzo zaniepokojone, szczególnie że w okolicy kręcą się Rosjanie. Wysyłają kolejną jednostkę, pod dowództwem kapitana Joe Glassa, aby przyjrzał się sytuacji z bliska. W międzyczasie w niewielkim, ale strategicznym porcie gdzieś w Rosji, mały oddział amerykański jest świadkiem puczu dokonanego przez jednego z ministrów rosyjskich. Bierze on jako zakładnika prezydenta Nikolaia Zakarina. Szybko okazuje się, że głównym celem Dmirtija Durowa jest wywołanie wojny z USA.

Na ratunek światu

W momencie, w którym dowództwo amerykańskie dowiaduje się o planach Durkowa, stawia w najwyższy stan gotowości wszystkie swoje jednostki. Glass zostaje poinformowany, ale jest już za późno na odwrót. Zostaje zmuszony do stoczenia nierównego pojedynku z rosyjskimi łodziami podwodnymi, ale jakimś cudem udaje mu się wyjść z niego zwycięsko, nawet pomimo przeważającej przewagi przeciwnika. Stany Zjednoczone szykują się do otwartego konfliktu, wysyłając swoje wojska na z góry ustalone pozycje, wojna zdaje się nieunikniona. Glass, który jak na bohatera amerykańskiego kina przystało, ratuje z wody kapitana pokonanego rosyjskiego okrętu i z jego pomocą wpływa do portu, w którym Dubrow trzyma Zakarina. Po krótkiej, ale bardzo zaciętej walce udaje mu się odbić prezydenta, dzięki czemu świat ponownie zostaje uratowany.

Film Ocean ognia

„Ocean ognia” jest doskonałym przykładem jak w podręcznikowy sposób stworzyć film political-fiction i akcji w jednym. Podczas seansu można naprawdę mieć wrażenie, że cofnęliśmy się do lat 90. i oglądamy film o zimnej wojnie. „Ocean ognia” najpewniej niedługo trafi do dystrybucji online, dlatego warto czekać na ten moment.

Ocean ognia [2018] – Online
Ocean ognia [2018] – Online
Ocean ognia [2018] – Online
Ocean ognia [2018] – Online
Ocean ognia [2018] – Online
Ocean ognia [2018] – Online
Ocean ognia [2018] – Online
Ocean ognia [2018] – Online
Ocean ognia [2018] – Online
Ocean ognia [2018] – Online

Director

Obsada filmu Ocean ognia [2018] – Online

Gerard Butler isCaptain Joe Glass
Captain Joe Glass
Gary Oldman isCJCS Charles Donnegan
CJCS Charles Donnegan
Toby Stephens isBill Beaman
Bill Beaman
Common isRA John Fisk
RA John Fisk
Michael Nyqvist isCaptain Andropov
Captain Andropov
Linda Cardellini isJane Norquist
Jane Norquist
David Gyasi isCob Wallach
Cob Wallach
Ryan McPartlin isMatt Johnstone
Matt Johnstone
Carter MacIntyre isXO Brian Edwards
XO Brian Edwards
Udostępnij28

Podobne tytuły

Black and Blue [2019] – Online
Lieutenant Jangles [2020] – Online
Possum [2018] – Online
Pewnego razu w Hollywood [2019] – Online
Thunderbird [2019] – Online
Men in Black: International [2019] – Online
Into the Ashes [2019] – Online
Winni [2018] – Online
Życzenie śmierci [2018] – Online
Pakt z mordercą [2017] – Online
6 Underground [2019] – Online
Life Like [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!