Zarejestruj się, aby obejrzeć Nowe oblicze Greya [2018] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 15537 użytkowników

Nowe oblicze Greya [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Nowe oblicze Greya [2018] – Online

Jan. 17, 2018USA105 Min.R
Twoja ocena 9
8.3 4 votes
co się dzieje?

Cały film Nowe oblicze Greya [2018] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Fifty Shades Freed
IMDb Ocena 4.5 41685 głosów
TMDb Ocena 6.1 3339 głosów

Streszczenie filmu


“Nowe oblicze Greya” studia Universal Pictures to ostatnia część filmowej trylogii, powstałej w oparciu o bestsellerową sagę powieści E.L. James i dostępnej obecnie na niektórych platformach w dystrybucji online. Fabuła skupia się na kolejnym wycinku z życia nietypowej pary kochanków – nieśmiałej, zakompleksionej Anastasii Steele (odtwarzanej przez Dakotę Johnson) oraz miliardera o złamanej psychice i mrocznych sekretach – Christiana Greya (w tej roli Jamie Dornan).

Czytaj więcej

Produkcja śmiało podąża tropem poprzednich części – widzowie otrzymują obrazek wyjęty z prozy codziennego życia dwójki osób, z którymi nie sposób się identyfikować. Wykwintne kolacje, dalekie podróże i od niechcenia kupowane wille to chleb powszedni głównych bohaterów. W “Nowym obliczu…” pojawia się dodatkowo wątek sensacyjny, jest on jednak na tyle przerysowany, że stanowi kolejny element historii, w którą naprawdę trudno uwierzyć.

Kilka słów o fabule – Nowe oblicze Greya

Akcję filmu rozpoczyna podniosłe, długo wyczekiwane wydarzenie, jakim jest ślub Christiana i Anastasii. Po wypowiedzeniu sakramentalnego “tak” zakochani wyruszają w podróż poślubną. Warto w tym momencie wspomnieć o zdjęciach, za które odpowiada John Schwartzman – dzięki pełnym słońca, ostrym ujęciom widz z przyjemnością przenosi się wraz z bohaterami w egzotyczne zakątki świata. Pierwszy konflikt pomiędzy małżonkami rodzi się już podczas wycieczki, kiedy Grey uznaje, że jego ukochana odsłania na plaży zbyt dużo ciała w skąpym bikini. W ten sposób możemy dostrzec, że w psychice bohatera nie zaszły żadne większe zmiany związane z nowym etapem relacji i wciąż jest tak samo opanowany żądzą kontroli i posiadania – nazwa filmu zdaje się więc na razie niczym poza chwytliwym zlepkiem słów. Kolejne sceny jedynie utwierdzają nas w przekonaniu, że Christian nie eksponuje żadnego nowego oblicza – mężczyzna poddaje krytyce każdą niezależną decyzję, podejmowaną przez Anastasię bez jego wyraźnej zgody i chce na własną rękę kierować losami ich wspólnego życia.

Struktura filmu opiera się na kilku wątkach, spośród których na pierwszy plan wybija się oczywiście sfera intymna kochanków. W tym miejscu trzeba jednak nadmienić, że produkcja reklamowana jako kontrowersyjne dzieło poszerzające erotyczne horyzonty i prezentująca świeże spojrzenie na sypialniane eksperymenty sadomasochistyczne, jest w rzeczywistości przepełniona zmysłowymi scenami cechującymi się selektywnym montażem i wybiórczym, strategicznym kadrowaniem, które w żaden sposób nie przekraczają dotychczas wyznaczonych granic. Zbliżenia Dornana i Johnson są ukazane jako subtelne i artystyczne, okraszone dodatkowo nastrojową muzyką – nie zmienia się to w żadnej spośród trzech części cyklu. Liryczne, subtelne kadry są oczywiście przyjemne dla oka i dobrze się na nie patrzy, tym bardziej że chemia między odtwórcami głównych ról jest w “Nowym obliczu…” znacznie bardziej widoczna niż we wcześniejszych odsłonach serii, nie jest to jednak odważne, łamiące tabu kino, obiecywane przez producentów.

Pomiędzy scenami skupiającymi się na małżeńskiej namiętności pojawia się wątek sensacyjny – na horyzoncie ukazuje się Jack Hyde – dawny przełożony Anastasii, szykujący straszną zemstę. Rolę czarnego charakteru, granego przez Erica Johnsona, potraktowano wyjątkowo marginalnie. Jego motywacje są nieracjonalne, a działania pozbawione logiki. Na pierwszy rzut oka widać, że twórcy starali się w jakikolwiek sposób przełamać sielankową monotematyczność rutyny kochanków, przerywanej dotychczas jedynie przez krótkie wybuchy złości Christiana – jednak zrobili to na tyle nieudolnie, że w naciągany kryminalny epizod trudno uwierzyć nawet niezbyt wymagającym widzom. Dopiero w ostatniej części filmu udaje się osiągnąć wzrost napięcia – niestety, długo wyczekiwany punkt kulminacyjny trwa zaledwie kilka minut, przez co cała skrzętnie budowana intryga wyjaśnia się na tyle szybko, by dostarczyć obserwatorom co najwyżej sporą dawkę rozczarowania.

Dla kogo? – film Nowe oblicze Greya

Trzecia część cyklu o Greyu jest z całą pewnością skierowana przede wszystkim do fanów serii, nie da się bowiem ukryć, że powtarza błędy swoich poprzedniczek, jednocześnie nie proponując nowych, oryginalnych rozwiązań. Odpowiedzialny za reżyserię James Foley oraz scenarzysta Niall Leonard posługują się znanymi schematami, próbując przez moment uczynić “Nowe oblicze Greya” czymś więcej niż przerysowanym romansem z dwójką niedojrzałych, na przemian obrażających się na siebie za bzdury i godzących w łóżku bohaterów – jednak żadne z tych prób nie wpływają pozytywnie na jakość filmu, jak zgodnie twierdzą internetowe recenzje.

Dakota Johnson i Jamie Dornan wydają się bardziej wiarygodni niż w dwóch pierwszych odcinkach miłosnej telenoweli, nie jest to jednak wciąż aktorstwo na tyle dobre, by sama obsada mogła przykryć aż nazbyt widoczne braki w scenariuszu.

Podsumowując – entuzjaści trylogii otrzymają film na miarę poprzednich części, z dodatkowym, wplecionym nieco na siłę wątkiem kryminalno-sensacyjnym i być może poczują się usatysfakcjonowani zwieńczeniem przygód Christiana i Anastasii. Widzowie, oczekujący od “Nowego oblicza…” czegoś więcej niż zostało im dane we wcześniejszych produkcjach, wyjdą z kina z silnym poczuciem niedosytu.

Nowe oblicze Greya [2018] – Online
Nowe oblicze Greya [2018] – Online
Nowe oblicze Greya [2018] – Online
Nowe oblicze Greya [2018] – Online
Nowe oblicze Greya [2018] – Online
Nowe oblicze Greya [2018] – Online
Nowe oblicze Greya [2018] – Online
Nowe oblicze Greya [2018] – Online
Nowe oblicze Greya [2018] – Online
Nowe oblicze Greya [2018] – Online

Director

James Foley
Director

Obsada filmu Nowe oblicze Greya [2018] – Online

Dakota Johnson isAnastasia Steele
Anastasia Steele
Jamie Dornan isChristian Grey
Christian Grey
Eric Johnson isJack Hyde
Jack Hyde
Luke Grimes isElliot Grey
Elliot Grey
Rita Ora isMia Grey
Mia Grey
Eloise Mumford isKate Kavanagh
Kate Kavanagh
Marcia Gay Harden isDr. Grace Trevelyan-Grey
Dr. Grace Trevelyan-Grey
Andrew Airlie isCarrick Grey
Carrick Grey
Max Martini isJason Taylor
Jason Taylor
Udostępnij4

Podobne tytuły

Detektivbröderna – Made in China [2020] – Online
No One is Crazy in This Town [2019] – Online
Liz and the Blue Bird [2018] – Online
Korytarzem w mrok [2018] – Online
Den blomstertid nu kommer [2018] – Online
Piękna i Bestia [2017] – Online
Plus One [2019] – Online
Always and Forever Christmas [2019] – Online
Detroit [2017] – Online
Furia [2014] – Online
Nienawistna ósemka [2015] – Online
Red Devil [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!